MKV i MPEG2 w slocie SDHC Panasonica

neotion

New member
[16:04:27] *** Check ffdshow/avisynth/haali (reinstall)!
Zainstalowałeś jeden ze składników a w komunikacie masz iż brakuje Ci którego z trzech. Zainstaluj Haali splitter.
 

kobemvp_24

New member
Dobra jeden problem z głowy. Teraz problem mam z przerobieniem. Laduję film, daję transcode, następnie uncrop i nie wiem jaką ustawić roździelczość i ile najlepiej fps ustawic.
 

kobemvp_24

New member
Ja już nie mam siły. Może mi ktoś napisać łopatologicznie, jak przerobić film na multiAVCHD 3.0 (build 729) ? Jakie oprogramowanie mam pobrać itp. , bo już któryś dzień z kolei się z tym męczę i wyników nie widać.
 

magnum_6

New member
Witam.
Stałem się posiadaczem plazemki TX-P50U10E.
Udało mi się przekonwertować filmik Up.2009.PLDUB.1080p.BluRay.x264-PELE144.mkv i wszystko jest git (obraz przepiękny). Jednak na moim lapku (lenovo n100 z celeronem n 1.7ghz) trwalo to 6h !!! Jest jakiś szybszy sposób na konwersję ?
Aha sam dzwięk do AC3 konwertował się chyba z godzinę...można ustawić w opcjach żeby było tylko Stereo ? Narazie mam podpiętą wieże (2 glośniki) i wystarczyłoby stereo. Pomożecie ?

ps. Wielkie dzięki dla Espero za opracowanie tej metody! Należy się browar :)

Bardzo fajny TV - mam ten sam model.
Co do prędkości - pomaga podkręcanie/wymiana kompa.
U mnie Core2Duo 1.6@2.7 GHz uzyskuję prędkość 1.12x czyli trochę krócej niż czas trwania filmu.
 

magnum_6

New member
Dobra jeden problem z głowy. Teraz problem mam z przerobieniem. Laduję film, daję transcode, następnie uncrop i nie wiem jaką ustawić roździelczość i ile najlepiej fps ustawic.

Rozdzielczość - zależy jaki masz film źródłowy:
dla filmów 720p - ustawiasz 1280x720
dla 1080p - ustawiasz 1920x1080

fps - ja nie zmieniam, wtedy pasują te same napisy, a filmy też działają :)
 

bandi

New member
Mi multiAVCHD 3.0 działa jak chce - mimo, że wybiorę TV i kamery to mi przetwarza na pliki dla Blu-Ray Playera...

Nie ma lepszego programu, może jakieś gotowe presety dla multiAVCHD ?
 

kobemvp_24

New member
Czy po zabiegach związanych ze zmianą rozdzielczości i fps jest konieczność klikania "dopasuj" i zaznaczania "3" opcji ? Gdy tego nie robię film zaczyna się ładnie przerabiać, a słyszałem, że trzeba.
 

Paweł_BB

New member
Pomóżcie koledzy:
Spora ilość filmików AVCHD z karty SD wyświetla mi się z błędem u dołu ekranu (jakieś kolorowe kreski i kwadraciki albo czarno-biały obszar), co można na to poradzić? Czy to kwestia ustawień programiku MultiAVCHD czy może karty SD ?
 

mrtalaga

New member
Hejka :) Niech mi ktoś powie co źle robie :D

Aby umiescic napisy robie tak:
konwertuje subeditem z txt na srt
nazwa taka sama jak nazwa pliku mkv.

odpalam multiavchd, wsyzstko leci, pisze że napisy dodano jednak jak odpalam film daje display subtitles i daje na ON ale dupa, nic nie ma :D

Co jest grane :D ??
 

neotion

New member
Hejka :) Niech mi ktoś powie co źle robie :D

Aby umiescic napisy robie tak:
konwertuje subeditem z txt na srt
nazwa taka sama jak nazwa pliku mkv.

odpalam multiavchd, wsyzstko leci, pisze że napisy dodano jednak jak odpalam film daje display subtitles i daje na ON ale dupa, nic nie ma :D

Co jest grane :D ??

Podstawowy błąd jaki popełniłeś, to niepełny opis problemu: na jakim urządzeniu chcesz odtworzyć video z napisami?
 

jerzu

New member
^^ wylaczales overscan (opcja w TV Powierzchnia obrazu)? u mnie ta "firanka" znika, gdyz jest wtedy ponizej obrazu... Dlatego tez nie mam najmniejszych problemow z odtwarzaniem NTSC...

Ja mam czarnobiały obraz na 1/3 ekranu, w jego dolnej części. Objaw ten występuje tylko przy obrazie 1080i (1080p jeszcze nie sprawdzałem). Plik źródłowy na framerate 29,97fps i pewnie tu jest pies pogrzebany.
 

staceb

New member
mam koncert Nightwish w AVCHD z framerate 24fps i jest odtwarzany poprawnie.Dodam że jest w rozdzielczości 1280x720.Wygląda to całkiem nieźle
 

jerzu

New member
Konwertowałem również i pliki WMV HD.Wszystko pięknie gra

Poszło i WMV HD.

Mam zainstalowane ffdshow, AviSynth i Haali Spliter. Progam multiAVCHD dalej mi wypluwa komunikat jak niżej:

[12:29:28] *** Transcoding failed!
[12:29:28] *** Check ffdshow/avisynth/haali (reinstall)!


Co z tym zrobić?
 

Emil0s

New member
Witam, podobnie jak kolega jerzu, mam problem z przekonwertowaniem plików WMV HD. Formaty takie jak mov. mkv. przekonwertowałem multiAVCHD 4.0 bez problemu. Mam zainstalowane najnowsze ffdshow, K-lite codec pack oraz haali spliter. Załączam fragment loga. Proszę o pomoc.

[06:13:33] Encoding A_WMA to AC3...
[06:13:36] Trying to encode audio with ffmpeg...
[06:13:37] All attempts failed!
[06:13:37] Audio codec (A_WMA) is unsupported! Skipping track.
[06:13:38] Cannot detect file size: (D:\multiAVCHD\_TEMP\multiTEMP-20100329\20100329-061337-3843\BDMV\STREAM\00000.m2ts) (RS:-1)
 
Do góry