MKV i MPEG2 w slocie SDHC Panasonica

slimak

New member
Bez reklam
..............

3) Klikamy na tytuł naszfilm.mkv (otwiera się okno edycji) -> [Uncrop] (następne okno) -> (po prawej stronie na górze)


musisz ręcznie ustawić 25k/s i jedną z rozdzielczości 480x720/576x720/720x1280/1080x1920.
 

KubaArek

New member
Bez reklam
a możesz łopatologicznie ,dzisiaj się zarejesrowałem i jestem kompletnym laikiem
z opisu który w pierwszym poście napisałem nic takiego nie było i dalej nic kompletnie nie wiem
krok po kroku
gdzie są te funkcje o które pytałem ? i ta o której napisałeś bo u mnie nic takiego kompletnie nie ma
dzięki
pozdrawiam

Arek.
 

slimak

New member
Bez reklam
1) Sprawdzamy w kilku miejscach filmu, czy na pewno dobrze są synchronizowane napisy (napisy i film w jednym folderze z tą samą nazwą, napisy srt).
2) multiAVCHD -> [media] dodajemy naszfilm.mkv
3) Klikamy na tytuł naszfilm.mkv (otwiera się okno edycji) -> [Uncrop] (następne okno) -> (po lewej stronie na dole) -> Hard-encode first external sub (outline) [zastosuj].
3a) Klikamy na tytuł naszfilm.mkv (otwiera się okno edycji) -> [Uncrop] (następne okno) -> (po prawej stronie na górze)
ręcznie ustawiamy 25k/s i jedną z rozdzielczości 480x720/576x720/720x1280/1080x1920.
4) [uruchom] -> [TV viera i kamery]
5) Czekamy…. i po pewnym czasie w wskazanym wcześniej folderze pojawia się AVCHD.
6) Jeżeli powstał tylko folder AVCHD, tworzymy na karcie pamięci folder PRIVATE. Kopiujemy AVCHD do PRIVATE. Uwaga jeżeli AVCHD-jestZnumerem, -numer usuwamy z nazwy!
7) Jeżeli powstał folder AVCHD a w nim: PRIVATE i SD_VIDEO wystarczy PRIVATE i SD_VIDEO przenieść na kartę.
8 ) Podłączamy wyjście optyczne TV ze wzmacniaczem.
9) Wkładamy kartę SD do gniazda TV.
 
Ostatnia edycja:

KubaArek

New member
Bez reklam
nic z tego nie wychodzi :(
może jak Tobie to nie gra roli to podam nr swojego GG 1275840
ja siedzę przeważnie do północy nieraz dłużej ,jestem niewidoczny ale zastaniesz mnie

Arek.
 

gorylla

New member
Bez reklam
Prościej chyba nie można, jak napisał slimak.

A może konwertujesz jakiś shit niewiadomego pochodzenia i dlatego nie idzie?
 

KubaArek

New member
Bez reklam
pradziłem sobie z robieniem programem filmików na kartę
ale mam następny problem :-( jak zrobić playlist z folderów AVCHD w PRIVATE ,wszystkie mają te same nazwy i nieda się wgrać ich do tego folderu .
 

slimak

New member
Bez reklam
Niestety jak chcesz dodać kolejny film lub cały folder AVCHD, musisz folder AVCHD znowu wrzucić do multiAVCHD. Program wyświetli listę filmów z AVCHD i do niej możesz dodawać nowe filmy lub foldery AVCHD.
Program przeliczy potem tylko nowe filmy.
 

Warko

New member
Witam
Podobno Panasonic z serii V10 potrafi obslugiwac zewnetrzne napisy z karty - tak pisze przynajmniej w instrukcji dla filmow DivX, czy istnieje tez taka mozliwosc dla materialow AVCHD czy niestety trzeba obraz transkodowac i umieszczac napisy na stale w filmie ?
 

neotion

New member
Witam
Podobno Panasonic z serii V10 potrafi obslugiwac zewnetrzne napisy z karty - tak pisze przynajmniej w instrukcji dla filmow DivX, czy istnieje tez taka mozliwosc dla materialow AVCHD czy niestety trzeba obraz transkodowac i umieszczac napisy na stale w filmie ?

w AVCHD nie ma obsługi napisów (niestety), brak takiej opcji przy wywołaniu menu.
 

2m2m

New member
Witam,
Jestem laikiem i proszę Was o poradę.
Mam ten sam film w mkv 720p i mkv 1080p, odpowiednio 1280x688 i 1920x1040. Framerate w obu przypadkach 23,976
Po pierwsze chciałbym odtwarzać wersje 1080p na Pansonicu z karty SD.
Dodatkowo, chciałbym przenieść ścieżkę dźwiękową z wersji 720p do 1080p (polski lektor). W 720p dźwięk jest AC3 5.1 48kHz. W wersji 1080p dźwiek jest DTS5.1 48kHz.
Czy takie coś jest możliwe wykorzystując multiAVCHD?
Jak miałby wyglądać taki proces? (kolejność działań).
Będę wdzięczny za wszelkie wskazówki.
Pozdrawiam,
2m
 

magnum_6

New member
Cannot detect file size: Transcoding failed

Sprawa jest dość prosta.
Poszukaj avisynth i zainstaluj.

Jeśli masz też zainstalowany ffshow, to pójdzie jak burza.

Ja miałem dokładnie to samo.
Szukałem chyba z tydzień rozwiązania, przeinstalowałem system i nic nie pomagało, aż natknąłem się na Twój post i problem jak ręką odjął - zarówno na Viście jak i XP.

Dzięki, to na prawdę działa !
 

magnum_6

New member
Witam,
Jestem laikiem i proszę Was o poradę.
Mam ten sam film w mkv 720p i mkv 1080p, odpowiednio 1280x688 i 1920x1040. Framerate w obu przypadkach 23,976
Po pierwsze chciałbym odtwarzać wersje 1080p na Pansonicu z karty SD.
Dodatkowo, chciałbym przenieść ścieżkę dźwiękową z wersji 720p do 1080p (polski lektor). W 720p dźwięk jest AC3 5.1 48kHz. W wersji 1080p dźwiek jest DTS5.1 48kHz.
Czy takie coś jest możliwe wykorzystując multiAVCHD?
Jak miałby wyglądać taki proces? (kolejność działań).
Będę wdzięczny za wszelkie wskazówki.
Pozdrawiam,
2m

Być może zajęłoby to trochę czasu, ale jakbyś przejrzał ten wątek od początku to przeczytałbyś opdowiedzi na wszystkie powyższe pytania (włącznie ze screenami co gdzie i jak). Oczywiście wszystko o co pytasz jest do zrobienia z pomocą programu multiAVCHD.
 

magnum_6

New member
cześć wszystkim to mój pierwszy post
jestem posiadaczem TX- P42U10E od kilku dni i karty jak w temacie 8GB
przeczytałem wszystkie posty od 1 - 18 stronki i za nic nie mogę dojść do punktu

b) Zakladka Author - zaznaczamy opcje w sekcji Panasonic Viera SDHC: 1080i oraz 25.000 fps, odznaczamy create top menu (ma nie byc zaznaczone)
ani w ersji programu bulid717 ani najnowszej 729
mam film Assassination.of.a.High.School.President.2008.720p.BluRay.x264-BestHD.mkv 4.36GB
kombinowałem i soś mi wyszło nie tak bo fim po odpaleniu zajmował pół ekranu po lewej stronie reszta była czarna a próba przeł rozdzielczości nic nie dawała tylko pokazywało 16/9
bardzo proszę o poradę

Mam ten sam model telewizora. Ja przy konwersji, nie zmieniam framerate, zostawiam jaki jest (z reguły 23.98 fps). Jak dla mnie podstawową jest transcodowanie.
Czyli wszystko co robię to:
1. Ładuję film do multiAVCHD
2. Film pojawia się, ale na czerwonym tle (jeśli jest zielone to nie trzeba transkodować)
3. Robię dwuklik na czerwony napis z tytułem filmu
4. Klikam Transcode
5. Na ekranie Transcode, powinieneś widzieć podgląd (jeśli nie widać to brakuje kodeków lub avisynch), ustawiasz sobie bitrate i na dole wybierasz czy mają być napisy.
6. Dajesz OK, OK
7. Teraz tytuł filmu jest na zielono i możesz kliknąć start.
8. Po c.a. 2h masz w katalogu gdzie zainstalowałeś multiAVCHD katalog z AVCHD-xxxxxxx którego zawartość jest gotowa do przeniesienia na kartę (do katalogu x:/PRIVATE/AVCHD)
 

kobemvp_24

New member
Witam. Jestem laikiem więc proszę o wyrozumiałość. Posiadam panasa tx-p42s10e i pobrałem sobie film w rozdz. 1080p . Odpalam program, klikam na add video files dodaję, klikam start i teraz moje pytanie brzmi. Co mam wybrać, aby mój telewizor czytał taki film na karcie pamięci. Z góry sorry za moję "ułomstwo" , ale jak już wcześniej wspomniałem, dopiero wchodzę w temat.
 

czcigodny

New member
Witam.
Stałem się posiadaczem plazemki TX-P50U10E.
Udało mi się przekonwertować filmik Up.2009.PLDUB.1080p.BluRay.x264-PELE144.mkv i wszystko jest git (obraz przepiękny). Jednak na moim lapku (lenovo n100 z celeronem n 1.7ghz) trwalo to 6h !!! Jest jakiś szybszy sposób na konwersję ?
Aha sam dzwięk do AC3 konwertował się chyba z godzinę...można ustawić w opcjach żeby było tylko Stereo ? Narazie mam podpiętą wieże (2 glośniki) i wystarczyłoby stereo. Pomożecie ?

ps. Wielkie dzięki dla Espero za opracowanie tej metody! Należy się browar :)
 

kobemvp_24

New member
[16:04:27] Cannot detect file size: (F:\Filmy\Transformers Zemsta Upadłych 1080p BluRay\t2rotf.px264-nn.[1280x720-0].264)
[16:04:27] *** Transcoding failed!
[16:04:27] *** Check ffdshow/avisynth/haali (reinstall)!
[16:04:27] *** DEBUG: Try to play [C:\multiAVCHD\tools\20100208-160011-uncrop-running.avs] in MPC or other player, which supports AviSynth scripts and report the error to the author!


Podczas przerabiania filmu wyskoczyło mi takie cuś. Zainstalowałem avisynth'a , ale nadal to samo.
 
Do góry