MKV i MPEG2 w slocie SDHC Panasonica

Casti

New member
Dzięki za pomoc.

Jeszcze jedno pytanie, strasznie długo włączają mi się poszczególne zadania(uncrop, szegóły filmu)... Na początku było ok. Co jest nie tak?

Edit::::


Zwiększyłem rozdzielczość filmu na 1920x... i podczas robienia transcodingu, pisze tylko "Transcoding" i nic więcej, stoi..
Co jest nie tak?
 
Ostatnia edycja:

kegan

New member
Witam,w końcu udało mi się odpalić film(po przerobieniu),mam w związku z tym parę pytań:
1.mogę tylko odpalić film z 25 fps?
2.czy rozdzielczość musi być 1920 x 1080 czy dopuszczalne są inne np.1280x544 ?
3.jak mam na dysku film 1920x1080 ale z fps 23,976 to rozumię że musze go przepuścić multiAVCHD-czy też będzie tak długo sie przerabiał?
 

Gie

Member
Bez reklam
Nie zrobiłby ktoś coś w rodzaju pliku demo. Wyciął fragment filmu z BD, jeśli jest taka możliwość, nie jakieś skompresowane .mkv. Zrobił odpowiednia strukturę pod SD w Panasonicu i wrzucił na Rapidshare. Chciałbym porównać jak wygląda prawdziwe HD w porównaniu do tego co widzę na Cyfrze+. Myślę że na takie demo byłoby wielu chętnych.
 

bemx2k

New member
Gie


Chcesz zobaczyc prawdziwe HD 1080p to kup BlueRay playera :/ a taniej poszukaj w necie
Mystery.of.the.Nile.IMAX.Blu-ray.RE.1080.X264.DTS.SiluHD.mkv 4,6GB

Prawdziwe rodzynki HD 1080p musza zajmowac minimum 4GB na godzine filmu te lepsze 6-7GB /h

Teraz pytanie , mam w/w plik tyle ze z
framerate 23.87 jest szansa go latwo przerobidz w MultiuAvchd zeby poszedl w slocie Panasa ?
 

magnum_6

New member
multiAVCHD

Wreszcie udało mi się poprawnie skonwertować mkv na Avchd.
W moim przypadku (TX-P50U10E) sekretem sukcesu jest zmiana nie tyle FPS co rozmiaru filmu do 720 lub 1080p poziomych linii. Przy okazji dodawane są napisy i wszystko śmiga aż miło. W moim przypadku FPS nie ma znaczenia i żadnych firanek nie ma o ile zachowana jest rozdzielczość.

Minusem jest czasochłonność :( u mnie na C2D 2.7GHz) całość (resize + muxowanie) trwa ok 3-4 h.
 

Gie

Member
Bez reklam
Gie


Chcesz zobaczyc prawdziwe HD 1080p to kup BlueRay playera :/ a taniej poszukaj w necie
Mystery.of.the.Nile.IMAX.Blu-ray.RE.1080.X264.DTS.SiluHD.mkv 4,6GB

Prawdziwe rodzynki HD 1080p musza zajmowac minimum 4GB na godzine filmu te lepsze 6-7GB /h
BD raczej nie jest mi niezbędne i szybko go nie kupię. Te pliki .mkv 4GB to filmy po kompresji. Ja pisałem o prawdziwym HD z płyty BD na której filmy mają po 32GB. Chodziło mi o wycięcie kilkudziesięciu sekund takiego filmu i przerobienie go na format SD Panasonica bez kompresji.
Swoją drogą ciekawe czy będzie różnica w jakości filmu z karty SD i z odtwarzacza BD przez HDMI? O i to jest jeszcze jeden powód by ktoś zrobił takie demo :)
 

slimak

New member
Bez reklam
Stronę wcześniej masz trailer, przy którego parametrach cały film (120minut) zająłby 14GB.

Największe straty są przy zamianie 23,976 na 25 fps.
 
Ostatnia edycja:

wojti k

New member
Instrukcja odpalenia MKV:

1. Sciagnac program multiAVCHD:

http:

Zainstalowac oraz uruchomic.

2. Obsluga programu:
a) Add video files - wybieramy plik mkv lub mts lub m2ts
b) Zakladka Author - zaznaczamy opcje w sekcji Panasonic Viera SDHC: 1080i oraz 25.000 fps, odznaczamy create top menu (ma nie byc zaznaczone)
c) klikamy na Start i wybieramy Viera TVs & camcorders
d) czekamy az program wykona swoja prace, jesli nie pojawia sie bledy,
e) w folderze programu pojawi sie folder AVCHD z cala struktura podfolderow i plikow

Na karcie pamieci SDHC nalezy w glownym folderze utworzyc folder PRIVATE a do niego przegrac caly folder AVCHD utworzony przez program multiAVCHD

To wszystko, musi dzialac! oczywiscie w telewizorach obslugujacych AVCHD.

Nastepnym razem podam instrukcje odtwarzania niemalze KAZDEGO pliku MPEG2 i MPEG1 w naszych Vierach.

Pozdrawiam!


Czy ktoś może podać działający link ? Ten z 2 str nie chodzi.
Jak powinny wyglądać te foldery na karcie.Rozumiem że na czystej karcie SDHC muszę wkleić zawartość utworzoną przez program multiAVCHD czyli SDHC:pRIVATE\AVHCD a może ma ktoś gotowca i lnk na rapidshare :)
 
Ostatnia edycja:

wojti k

New member
Po użyciu programu multiAVCHD (najnowsza wersja przerobilem odrazu dwa filmy)powstaly następujące katalogi :
karta SD lub SDHC :\PRIVATE\AVCHD
w AVCHD mamy 2 foldery i 2 pliki
1) AVCHDTN 2) BDMV 3)multiAVCHD 4) detals.txt
w folder AVCHDTN są 2 pliki THUMB.TDT i THUMB.TID
w folder BDMV są 4 foldery i 2 plik
1)BACKUP 2)CLIPINF 3)PLAYLIST 4)STREAM
a pliki to INDEX.BDM i MOVIEOBJ.BDM
folder BACKUP dzieli się na 2 foldery i 2 pliki
1)CLIPINF są w nim 2 pliki 00000.CPI i 00001.CPI
2)PLAYLIST są w nim 00000.MPL i 00001.MPL
folder CLIPINF zawiera 2 pliki 00000.CPI i 00001.CPI
folderPLAYLIST zawiera 2 plik 00000.MPL i 00001.MPL
folder STREAM tu mamy filmy
i tak wygląda struktura karty ,po wlożeniu karty do czytnika w TV filmy są odtwarzane.
PYTANIE ? Co należy usunąć (niepotrzebne pliki)i gdzie wklejać dodawać nowy film , bo jak wkleje trzeci bezpośrednio do STREAM to wszystko przestaje dzialać.PROSZĘ O POMOC bo nie do końca to rozumiem mimo obszernej tu lektury !!!:?:
 

slimak

New member
Bez reklam
Niestety jak chcesz dodać kolejny film, musisz folder AVCHD znowu wrzucić do multiAVCHD. Program wyświetli listę filmów z AVCHD i do niej możesz dodawać nowe filmy.
Program przeliczy potem tylko nowe filmy.

-------------------------------------

Filmik z kamery, czyli utworzony w multiAVCHD bez gmerania w rozdzielczości i fps. Niestety wcześniej musiałem przerobić HDV 25 MBit/s na AVCHD 16 MBit/s.

http://wyslijto.pl/plik/5l7oh0ku74 lub http://rapidshare.com/files/331301037/PRIVATE.rar (199MB)

należy rozpakować
i skopiować na kartę pamięci folder PRIVATE.
 
Ostatnia edycja:

bemx2k

New member
slimak

Nawet znacznie lepiej : The Beauty of Nature.ts
ma bitrate 38Mbit ,plik 76MB to zaledwie 15sekund
minuta filmu z takim bitrate to lekko 300MB
100 minut to okolo 30GB !!! !!!

To jest prawdziwe HD 1080p ;)
 

bemx2k

New member
. Chodziło mi o wycięcie kilkudziesięciu sekund takiego filmu i przerobienie go na format SD Panasonica bez kompresji.
Swoją drogą ciekawe czy będzie różnica w jakości filmu z karty SD i z odtwarzacza BD przez HDMI? O i to jest jeszcze jeden powód by ktoś zrobił takie demo :)


Bardzo dobry pomysl , mysle ze jakosc uzyskana podczas odtwarzania z gniazda SDHC bedzie bliska idealowi , porownywalna z najlepszymi playerami BD na rynku .
 

Rybaczenkow

New member
b) Zakladka Author - zaznaczamy opcje w sekcji Panasonic Viera SDHC: 1080i oraz 25.000 fps, odznaczamy create top menu (ma nie byc zaznaczone)

A ja w zakładce Author nie mam sekcji Panasonic ani opcji do zaznaczenia 1080i oraz 25.00fps. Wie ktoś dlaczego?
 

espero

New member
Bardzo dobry pomysl , mysle ze jakosc uzyskana podczas odtwarzania z gniazda SDHC bedzie bliska idealowi , porownywalna z najlepszymi playerami BD na rynku .

Dokladnie tak! Jakosc obrazu z wbudowanego zlacza SDHC jest mozna powiedziec - referencyjna. Probowalem kilku odtwarzaczy bluray oraz xtreamera, ktorego caly czas uzywam i niestety nic nie gra tak idealnie jak zlacze SDHC...
 

KubaArek

New member
Bez reklam
problem z nagraniem filmu na kartę SDHC

cześć wszystkim to mój pierwszy post
jestem posiadaczem TX- P42U10E od kilku dni i karty jak w temacie 8GB
przeczytałem wszystkie posty od 1 - 18 stronki i za nic nie mogę dojść do punktu

b) Zakladka Author - zaznaczamy opcje w sekcji Panasonic Viera SDHC: 1080i oraz 25.000 fps, odznaczamy create top menu (ma nie byc zaznaczone)
ani w ersji programu bulid717 ani najnowszej 729
mam film Assassination.of.a.High.School.President.2008.720p.BluRay.x264-BestHD.mkv 4.36GB
kombinowałem i soś mi wyszło nie tak bo fim po odpaleniu zajmował pół ekranu po lewej stronie reszta była czarna a próba przeł rozdzielczości nic nie dawała tylko pokazywało 16/9
bardzo proszę o poradę
 
Do góry