MKV i MPEG2 w slocie SDHC Panasonica

sebul

New member
Flapu napisał:
Witam wszystkich
Właśnie rozpocząłem zabawę z multiAVCHD i wszystko ładnie idzie poza dwoma rzeczami. Mianowicie:

1. Mam plik mkv z "zaszytymi" w pliku oryginalnie napisami po angielsku. Tzn. jeśli odpalam plik np. media playerem to napisy po angielsku nie są wyświetlane tylko te po polsku które posiadam w pliku srt. Jak do multiAVCHD ładuje plik mkv oraz srt i oczywiście w edycji odznaczam i usuwam oryginalny plik napisów to i tak po zrobieniu struktury AVCHD, angielskie napisy się pojawiają w obrazie i do tego nakładane są jeszcze dodatkowe napisy po polsku z zewnętrznego pliku srt. Nie wiem jak się pozbyć tych oryginalnych napisów po angielsku które są "zaszyte" w pliku mkv ale nie wyświetlane przez player ?





Będę wdzięczny za pomoc i pozdrawiam


Aby wywalic napisy musisz miec troszke miejsca na dysku i sciagnac program mkvmerge GUI. Tam wrzucasz swoj film , odznaczasz sciezke z napisami i muxujesz sam obraz i dzwiek :)
 

bartolinio

New member
właśnie przeskanowałem kompa antywirusem (nod32) i...
"Plik C:\Program Files\multiAVCHD\tools\process.exe jest zainfekowany - Program Win32/PrcView."

ten typ tak ma :) czy to rzeczywiście jest wirus??
 

demo84

New member
u mnie czysto :p a skaner to awast :eek:k:


Maksuss@vp.pl napisał:
Mam takie pytanie odnosnie programu multiAVCHD. Czy on obsługuje tez filmy i napisy do filmów 1080p?? :)

Przerabiałem trailer "Prince of Persia" 1080p poszło ok, z napisami nie miałem okazji się bawić :) pzdr
 
Ostatnia edycja:

Flapu

New member
sebul napisał:
Aby wywalic napisy musisz miec troszke miejsca na dysku i sciagnac program mkvmerge GUI. Tam wrzucasz swoj film , odznaczasz sciezke z napisami i muxujesz sam obraz i dzwiek :)

W zasadzie już mi się udało pozbyć napisów po angielsku (usunąłem je w MKVtoolnix) i zostają tylko po polsku jak je dodam w multiAVCHD ale pojawił się inny problem:
Jak dodaje napisy po polsku w multiAVCHD to w zasadzie jest wszystko OK tylko że standardowo są dość małe. Jeśli zaznaczę opcję powiększenia trzcionki w ustawieniach multiAVCHD to pojawiają się oczywiście większe napisy tylko że... nie giną te małe.
Czyli mam dwa razy (jedne na drugich) wyświetlane napisy - małe i duże jednocześnie w tle.
Nadmieniam że do konwersji używam wyjściowego pliku mkv bez napisów. napisy są dodawane z pliku srt.

Może ktoś poradził już sobie z tym.

Pozdrawiam
 

brandt78

New member
Na TL widze raptem z 5 filmow ktore maja ponad 16GB wiec bez przesady. I te same filmy sa tez w dobrych wersjach ktore spokojnie zmieszcza sie 16GB.
Karty sa coraz tansze i 32GB da sie wyrwac za ~200zl.

Jak sie laptop rozhula to potrafi byc glosniejszy nawet od Xtreamera, wiec czasem warto pokombinowac...
 

sebul

New member
Nowy Potter zajmuje 16 gb GI Joe 14 gb, tzn tez zalezy jakiej grupy rele sie sciaga, ja sciagam od WiKi jak sie da, bo maja lepsze parametry i maja DTS. Niby prawda z tym lapkiem, ale u mnie na filmie zawsze chodzi tak jakby sie nic na nim nie robilo. Wiadomo tez ze lapek wiecej pradu zre niz jakby sie z karty czytalo. Ale czy te tv czyta takie MKV z neta w fps 23.976 ? Nie trzeba nic przerabiac ? Wystarczy zgrac mkv i napisy w srt na karte pamieci i juz czyta ? Bo jak trzeba przerabiac to ja dziekuje.
 

gorylla

New member
Bez reklam
No to podziękuj, bo trzeba przerabiać.
To zabawa w stylu sado-maso. I jeszcze trzeba mieć dość mocnego kompa, bo jak ma się słabszy sprzęt, to konwersje mogą trwać wieczność.

Dodam, że co niektórzy o mało mnie nie zagryźli, jak napisałem, że bawienie się w to to paranoja. A smaczku tej paranoi dodaje to, że dokładając niewiele geldu niż koszt pokaźnej pojemnościowo karty SD można kupić całkiem przyzwoity odtwarzacz sieciowy z obsługą mkv i wielu innych formatów audio-video.

Ale co kto lubi.
 

bogus772

New member
Problem z kartą SD ?

slimak napisał:
MPEG2, Quicktime MOV, MKV / AVC, AVI / AVC, M2TS/MTS, TS, TRP, M2V, VC1, 264, MP4, MPLS, IFO, itp.
AVCHD / Blu-ray / DVD / VIDEO_TS foldery

Jak je przerobisz programem MultiAVCHD.

Witam
Przerobiłem w/w programem trailer HD, po włożeniu karty w slot Viery S10E obraz wypełnia cały ekran dźwięk jest OK lecz niestety dolna cześć jest przesłonięta pionowymi paskami fioletowej "firanki". Próbuję już od kilku dni różnych wersji zazaczania lub odznaczania opcji w MultiAVCHD zgodnie z wcześniejszymi sugestiami w tym wątku lecz nic to nie daje.
Dlatego wklejam loga z prośbą o wskazanie co robię nie tak


[21:38:39] Processing one title...
[21:38:39] Processing (C:\Documents and Settings\Tata\Pulpit\hd_other_panasonic_colours.m2ts)...
[21:38:40]
Detected frame reference count: 3 (max:4).
[21:38:40] Detected video: ID#4113:V_MPEG4/ISO/AVC 1920x1080, fps=29.970, ref=3
[21:38:40] Adding AC3 audio track (ID#4352)
[21:38:40] Total of 2 tracks found in this file.
[21:38:40]
Chapter marks ignored in Panasonic SDHC mode...
[21:38:40] Creating clip and playlist info (tsMuxeR)...
[21:38:40] Media split set at 4000MiB point...
tsMuxeR (Version 1.10.6) output:
===============================================================================
Decoding H264 stream (track 1): Profile: High@4.1 Resolution: 1920:1080p Frame rate: 29.97
H.264 stream does not contain fps field. Muxing fps=29.97
Decoding AC3 stream (track 2): Bitrate: 256Kbps Sample Rate: 48KHz Channels: 2
Processed 6826 video frames
Creation of Blu-ray playlist
Creation of Blu-ray stream info and seek index
Mux successful complete.
Muxing time: 8 sec
===============================================================================
===============================================================================
tsMuxeR meta:
===============================================================================
MUXOPT --no-pcr-on-video-pid --new-audio-pes --blu-ray --vbr --split-size=4000MiB --vbv-len=500
V_MPEG4/ISO/AVC, "C:\Documents and Settings\Tata\Pulpit\hd_other_panasonic_colours.m2ts", insertSEI, contSPS, track=4113, fps=29.970
A_AC3, "C:\Documents and Settings\Tata\Pulpit\hd_other_panasonic_colours.m2ts", track=4352, lang=und, timeshift=0ms
===============================================================================
[21:38:50]
Setting resolution (1080p).
[21:38:50] Media transfer: 00000 -> 00000.m2ts
[21:38:50] Processing playlist...
[21:38:50] Title #1 added: "
hd other panasonic colours"
[21:38:50] Verifying title...
[21:38:57] Title has: 1 audio tracks and 0 subtitle tracks
[21:38:57] Preparing authoring information...
[21:38:57] Setting menu for 1 titles...
[21:38:57]
Playback will start with title #1 (hd other panasonic colours).
[21:38:57] Setting menu properties...
[21:38:57] Processing clip (CPI/CLPI) files...
[21:38:57] Completed.
[21:38:57] Applying Panasonic SDHC for TV parameters...
[21:38:57] Setting FAT compatible 8.3 filenames...
[21:38:57] Done!
[21:38:59]
Saving multiAVCHD quick-load project (mpf):
[21:38:59] c:\multiAVCHD\AVCHD\multiAVCHD.mpf (OK!)
Compilation summary:
Format: Panasonic Viera TV (SDHC) (PAL)
Name : multiAVCHD
===============================================================================
1.
hd other panasonic colours [00:03:47]
===============================================================================
Overall duration :
00:03:47
Output size : 240 MiB (0.235 GiB)
[21:39:00] c:\multiAVCHD\AVCHD folder created (AVCHD/Blu-ray output)!
[21:39:00] Copy c:\multiAVCHD\AVCHD to X:\PRIVATE\ of SDHC/SD/MMC card.
[21:39:00] or SD_VIDEO and PRIVATE to root of your SDHC/SD/MMC card.
[21:39:00] You may now remove temp folder (C:\DOCUME~1\Tata\USTAWI~1\Temp\_multiTMP\).
[21:39:00]
Your compilation contains 0hrs 3min 47sec of video material.
[21:39:00] multiAVCHD finished in 20 seconds (00:00:20)!
[21:39:00] End of log.

pozdrawiam

 

slimak

New member
Bez reklam
Mam taki problem.
Na multiAVCHD v717+ mam taki błąd -> (RT) invalid character index – Line 19542 ,
Na v718 -> (RT) invalid character index – Line 19546,
a w logu nic się nie zapisuje.
Na v717 jest ok.


b60f16f624d195a6med.jpg








----------------------------------------



gorylla napisał:
że dokładając niewiele geldu niż koszt pokaźnej pojemnościowo karty SD można kupić całkiem przyzwoity odtwarzacz sieciowy z obsługą mkv i wielu innych formatów audio-video.
Ale co kto lubi.

@Gorylla, a porównywałeś jakość obrazu?
 
Ostatnia edycja:

gorylla

New member
Bez reklam
Niestety nie, ale cały czaję się na jakiś niezbyt drogi odtwarzacz sieciowy, bo to bardzo wygodne rozwiązanie.

Zapytaj speców w wątku o odtwarzaczach- na pewno ktoś udzieli ci rzetelnej odpowiedzi. Pozdr.
 

Casti

New member
Witam,
problem jest taki.
Widzę, że zaczyna dzwięk A_AAC konwertować to AC3, ale słychać w tle tylko dzwięki błędu, nie wiem co się dzieje, przez co nie ma głosu, to raz.
A dwa, jak już zrobiłem tą konwersje, to dźwięku nie było ale obraz był, tylko zajmował 1/4 ekranu(lewy górny róg) co może być nie tak?
 

slimak

New member
Bez reklam
Wklej na forum log z multiAVCHD, może ktoś coś wypatrzy.
U mnie multiAVCHD od wersji 717+ do 720 zawiesza się. Dopiero wersja 720+ działa, ale przestała automatycznie „pilnować” rozdzielczości i ilości klatek.

tylko zajmował 1/4 ekranu(lewy górny róg)
.

Jeżeli używasz nowych wersji prawdopodobnie musisz ręcznie ustawić 25k/s i jedną z rozdzielczości 480x720/576x720/720x1280/1080x1920.
 
Do góry