MKV i MPEG2 w slocie SDHC Panasonica

Kasio

Member
Mam problem.

Czy wogóle dźwięk DTS trzeba zmieniać na AC3 ???

jesli sie nie myle to trzeba zrobic konwert do AC3 ,proponuje wyciagnac orginalny dzwiek z mkv za pomoca programu MKVExtract wczytac do programu BeSweet lub AC3Machine (polecam ten drugi) i z odpowiednim ustawieniem ilosci klatek (fps) z filmu przekonwerterowanego w MultiAvchd przekonverterowac do AC3 , nastepnie dodac przekonwerterowany dzwiek w MultiAVCHD do filmu,nie bedziesz musiał znowu konwerterowac calego filmu.
 
Ostatnia edycja:

Wojcio

New member
jesli sie nie myle to trzeba zrobic konwert do AC3 ,proponuje wyciagnac orginalny dzwiek z mkv za pomoca programu MKVExtract wczytac do programu BeSweet lub AC3Machine (polecam ten drugi) i z odpowiednim ustawieniem ilosci klatek (fps) z filmu przekonwerterowanego w MultiAvchd przekonverterowac do AC3 , nastepnie dodac przekonwerterowany dzwiek w MultiAVCHD do filmu,nie bedziesz musiał znowu konwerterowac calego filmu.

Wszystko ładnie pięknie, ale utknąłem na punkcie 2,
jak przekonwertować DTS do AC3 z inną liczbą klatek, w programie AC3Machine można owszem zmienić liczbę klatek i inne rzeczy, ale tylko do plików AC3, nie widzę tam opcji żeby wskazać plik DTS
 

Kasio

Member
faktycznie Ac3Machine nie obsługuje DTS,w takim razie plik audio wrzuć do BeSweetGui ,w programie wybierz plik INPUT i w prawym okienku Enter File Name wybierz .DTS ,reszte juz wiesz
 

Wojcio

New member
faktycznie Ac3Machine nie obsługuje DTS,w takim razie plik audio wrzuć do BeSweetGui ,w programie wybierz plik INPUT i w prawym okienku Enter File Name wybierz .DTS ,reszte juz wiesz

No dobra, wkońcu udało mi się przekonwertować na AC3 a w AC3Machine zmieniłem liczbę klatek/sek.
No i pojawił się kolejny problem :D
Domyślne ustawienia multiAVCHD dzielą film na pliki po 4GB. W tym przypadku są 3 pliki. Wskazałem te pliki, usunąłem ścieżke audio i wskazałem nową ścieżkę pliku AC3.
Jednakże w wyniku tej operacji tylko pierwszy plik wideo był prawidłowy (dźwięk był prawidłowy), ale w dwóch pozostałych to audio jest chyba z kosmosu :)
Może te 3 pliki wideo scalić w jeden ? Jakim programem ?

p.s. mógłbym ten film obejrzeć normalnie, podłączając lapka pod TV, ale to już jest sprawa honoru
 

Kasio

Member
nie rozumiem dlaczego zaznaczyłeś 3 pliki, to na ile plików program dzieli film nie powinno Cie interesować, wskazujesz tylko folder AVCHD który wczesniej zrobiłes klikając na AVCHD / BDMV / DVD folders i wczyta Ci sie lista filmów ,klikasz na tytuł i w "propeties" podmieniasz lub dodajesz audio.Jesli nie chcesz zeby film był dzielony usun wpis 4GB z tym ze dysk musi byc sformatowany w FAT64 (exFAT) g20 bez problemu czyta ten system plików.Połączyc pliki możesz w TSMuxer ale to Ci nic nie da bo musi byc struktura plików AVCHD.
 

Wojcio

New member
nie rozumiem dlaczego zaznaczyłeś 3 pliki, to na ile plików program dzieli film nie powinno Cie interesować, wskazujesz tylko folder AVCHD który wczesniej zrobiłes klikając na AVCHD / BDMV / DVD folders i wczyta Ci sie lista filmów ,klikasz na tytuł i w "propeties" podmieniasz lub dodajesz audio.Jesli nie chcesz zeby film był dzielony usun wpis 4GB z tym ze dysk musi byc sformatowany w FAT64 (exFAT) g20 bez problemu czyta ten system plików.Połączyc pliki możesz w TSMuxer ale to Ci nic nie da bo musi byc struktura plików AVCHD.

heh walki i nauki ciąg dalszy
rzeczywiście jak połączyłem te trzy pliki w jeden i zmieniłem ścieżke audio to na kompie było ok
ale jak podpiąłem pod TV to niestety film nie był wykrywany !
no trudno, jutro jeszcze raz zapodam transcodowanie (ale tym razem w pracy, szkoda prądu w domu ;) )
 

Kasio

Member
mozesz tez przekonwerterowac do formatu XVID HD programem MKV2Avi ,TV obsługuje ten format bez problemu,no i oczywiscie obraz ostry jak brzytwa .
 

Wojcio

New member
1.Widze ze nie czytałes dokładnie tematu.
2.Jaki bład ? przeczytaj na stronie 10 tego tematu o bledach,sprawdz który program powoduje konflikt w podgladzie zdazen systmu.
3.Powtarzam..... zainstaluj wszystko wg tej kolejnosci jak tu pisze i dokładnie te wersje programów ktore podaje autor KLIK

6. jak juz wszystko zainstalujesz poprawnie konwert wyjsciowy na TV / Camcoder (PAL / 50hz) i przegraj to na karte SD na 99% Twój odtwarzacz BD odtworzy pliki
7.ile dałeś za tą karte 16GB ?

Czy można zainstalować nowsze wersje tych programów ? Bo test przechodzi, nie ma błędów, ale jednak filmy coś nie chcą się udać. A że teraz robie filmy w pracy (troszkę szybszy komp i system Win7 64bit) to zanim sprawdzę to muszę wrócić do domu, a gdyby coś to poczekać aż do pracy pójde i znowu zapodam encoding :)

I drugie pytanie, czy trzeba ustawić ilość klatego 25kl/sek czy może zostać jak w oryginale, np. 23.976 i jeszcze jedno pytanie, czy trzeba robić uncrop do 720 lub 1080 ????
 

Wojcio

New member
i mam jeszcze problem z napisamy
jak łącze w mkvmerge to napisy lecą jedne po drugich, wogóle nie pasują !!!
napisy ściągam przez napiprojekt w formacie txt, potem na stronie konwerternapisów.pl przerabiam na srt z odpowiednią liczbą klatek (zazwyczaj 23,976) i napisy w formacie srt łącze z filmem w programie mkvmerge, czy coś robię źle ?
 

Kasio

Member
Czy można zainstalować nowsze wersje tych programów ?

autor programu zaleca wersje do których podal linki,mozesz spróbować ale przypuszczalnie avs lub tsmuxer moze wywalac błedy


I drugie pytanie, czy trzeba ustawić ilość klatego 25kl/sek czy może zostać jak w oryginale, np. 23.976 i jeszcze jedno pytanie, czy trzeba robić uncrop do 720 lub 1080 ????

mozesz ustawic jak w orginale,tylko nie wiem jak zachowa sie program jesli masz juz zrobiony film w folderze AVCHD z 23fps i dodajesz drugi film z 25fps,wg mnie powinien zostawic poprzedni film z 23fps a nowym uwzglednic 25fps ,ja ustawilem 25fps i tak MultiAvchd lecial z wszystkimi filmami.Uncrop jest obowiązkowy bo takie sa wymagania standardu AVCHD,niestety program ma dziwne humory i czasami żyje swoim życiem,stad niekiedy wystepuja problemy z listą,synchronizacja itd...

i mam jeszcze problem z napisamy
jak łącze w mkvmerge to napisy lecą jedne po drugich, wogóle nie pasują !!!
napisy ściągam przez napiprojekt w formacie txt, potem na stronie konwerternapisów.pl przerabiam na srt z odpowiednią liczbą klatek (zazwyczaj 23,976) i napisy w formacie srt łącze z filmem w programie mkvmerge, czy coś robię źle ?

robisz dobrze ale....... (i zawsze musi byc jakies ale :evil:)
1: najbardziej prawdopodobne to to że fonia jest przesunięta w czasie,musisz sprawdzic
2: stronka moze zle konwerteruje
3: zeby sprawdzic napisy przerobione na srt sciagnij jakis player w którym mozna wrzucic zewnetrzne napisy ,jesli sie nie myle to KmPlayer ma taka opcje.
4:tez mialem problemy z jednym filmem i w końcu przerobiłem na Xvid HD,roznic miedzy AVCHD a AviHD nie widac.
5:dodam jeszce ze jest pewien trik ,mozliwe ze pierwszy na to wpadłem :grin: .Mamy film .mkv sprawdzamy jakim kompresorem jest kodowany film,np programem MediaInfo (jest w folderze K-Lite Codec Pack/Tools) jesli nie matroska to na pewno Xvid i to nam załatwia sprawe zmieniamy rozszerzenie pliku z .mkv na .avi przegrywamy na pena,karte SD,usbHDD czy co kto ma i wrzucamy do TV i film pieknie smiga bez konwersji,uncropu itd....
 

Wojcio

New member
autor programu zaleca wersje do których podal linki,mozesz spróbować ale przypuszczalnie avs lub tsmuxer moze wywalac błedy




mozesz ustawic jak w orginale,tylko nie wiem jak zachowa sie program jesli masz juz zrobiony film w folderze AVCHD z 23fps i dodajesz drugi film z 25fps,wg mnie powinien zostawic poprzedni film z 23fps a nowym uwzglednic 25fps ,ja ustawilem 25fps i tak MultiAvchd lecial z wszystkimi filmami.Uncrop jest obowiązkowy bo takie sa wymagania standardu AVCHD,niestety program ma dziwne humory i czasami żyje swoim życiem,stad niekiedy wystepuja problemy z listą,synchronizacja itd...



robisz dobrze ale....... (i zawsze musi byc jakies ale :evil:)
1: najbardziej prawdopodobne to to że fonia jest przesunięta w czasie,musisz sprawdzic
2: stronka moze zle konwerteruje
3: zeby sprawdzic napisy przerobione na srt sciagnij jakis player w którym mozna wrzucic zewnetrzne napisy ,jesli sie nie myle to KmPlayer ma taka opcje.
4:tez mialem problemy z jednym filmem i w końcu przerobiłem na Xvid HD,roznic miedzy AVCHD a AviHD nie widac.
5:dodam jeszce ze jest pewien trik ,mozliwe ze pierwszy na to wpadłem :grin: .Mamy film .mkv sprawdzamy jakim kompresorem jest kodowany film,np programem MediaInfo (jest w folderze K-Lite Codec Pack/Tools) jesli nie matroska to na pewno Xvid i to nam załatwia sprawe zmieniamy rozszerzenie pliku z .mkv na .avi przegrywamy na pena,karte SD,usbHDD czy co kto ma i wrzucamy do TV i film pieknie smiga bez konwersji,uncropu itd....


stronka raczej dobrze konwertuje, bo w notatniku pokazuje dobre czasy, a w filmie tak zapierdzielają, że kończą się po kilku minutach filmu :)
problemem może być raczej sam kodek, bo wszystkie problemy jakie miałem dotyczyły filmów x.264 720p oraz 1080p (które w rzeczywistości mają mniej)
dziś znowu zrobiłem film, wpierw kłopoty z napisami, jak już już się udało dopasować, to po przerobieniu głos przesunięty o kilka czy tam kilkanaście sekund i brak napisów

co do AVI HD, to macie jakiś konkretny programik ? a może multiAVCHD to też potrafi, bo tam jakieś opcje to AVI też są

ehhh kupiło by się odtwarzacz HD i byłoby po kłopocie :)

niedługo będe przedłużać umowę na kablówkę i internet w UPC i raczej wybiorę opcję 25Mbit i SelectHD z nagrywarką, dopytywałem się u nich czy ich dekoder umożliwia odtwarzanie po porcie USB (bo takie jest z tyłu), ale niestety nie, szkoda bo dekoder z TV na karte, ma USB które obsługuje zewnętrzne dyski umożliwiając nagrywanie oraz odtwarzanie filmów HD (szczegółów nie znam w jakich formatach)
 

kadafi123

New member
stronka raczej dobrze konwertuje, bo w notatniku pokazuje dobre czasy, a w filmie tak zapierdzielają, że kończą się po kilku minutach filmu :)
problemem może być raczej sam kodek, bo wszystkie problemy jakie miałem dotyczyły filmów x.264 720p orae jakiś konkretny programik ? a może multiAVCHD to też potrafi, bo tam jakieś opcje to AVI też sąz 1080p (które w rzeczywistości mają mniej)
dziś znowu zrobiłem film, wpierw kłopoty z napisami, jak już już się udało dopasować, to po przerobieniu głos przesunięty o kilka czy tam kilkanaście sekund i brak napisów

co do AVI HD, to maci

ehhh kupiło by się odtwarzacz HD i byłoby po kłopocie :)
Witam
Ja przez 2 miesiące bawiłem się DLNA w G20. Jednak to przerosło moją cierpliwość. W PS3 nie działało mi to, co było dobre w servioo. Z kolei najlepszy obraz miałem na WMP.

Tłumaczyć żonie jaki film czym otwierać,żeby zadziałało.
Zaparłem się i uzbierałem na L110 Hyundaia. Działa wszystko, obraz avi z niego jest takiej jakości, że rzadko ściągam mkv. Avi z DLNA nie dorównuje temu avi z Hyundaya. Poza tym ogromna multimedialność w nowym oprogramowaniu zaspokaja moje zapotrzebowanie na materiały z internetu.
Brakuje mi tylko wyświetlacza.

Dla cierpliwych polecam DLNA i zabawę z napisami. Mi jej zabrakło.

Pozdrawiam
Kadafi
 

Kasio

Member
dziś znowu zrobiłem film, wpierw kłopoty z napisami, jak już już się udało dopasować, to po przerobieniu głos przesunięty o kilka czy tam kilkanaście sekund i brak napisów

fonie mozna przesunac w czasie,może masz namieszane w systemie z kodekami,przyczyn moze byc wiele.

co do AVI HD, to macie jakiś konkretny programik ? a może multiAVCHD to też potrafi, bo tam jakieś opcje to AVI też są

Mkv2Avi,VirtualDub


niedługo będe przedłużać umowę na kablówkę i internet w UPC i raczej wybiorę opcję 25Mbit i SelectHD z nagrywarką, dopytywałem się u nich czy ich dekoder umożliwia odtwarzanie po porcie USB (bo takie jest z tyłu), ale niestety nie, szkoda bo dekoder z TV na karte, ma USB które obsługuje zewnętrzne dyski umożliwiając nagrywanie oraz odtwarzanie filmów HD (szczegółów nie znam w jakich formatach)

USB w dekoderze UPC jest zablokowane.Nie wiem jak jest z nagrywaniem na dysk przez G20,na pewno nagrywa z tunera DVB-T z zewnętrznego źródła np tuner UPC mogą być problemy,tylko poco jesli sam tuner ma DVR.
 

ol0

New member
przeczytałem cały temat ale nigdzie nie odpowiedziano jednoznacznie na problem dzielonego strumienia wideo dla karty sdhc. otrzymując katalog AVCHD_VOLUME_SPLIT a w nim katalogi VOL_001 i VOL_002, jak wstawić zawartość aby móc obejrzeć całość bez łażenia do komputera i podmianie części?

na pewno jest jakiś trik którego tutaj nie doczytałem...

a poza tym to świetne forum. pozdrawiam wszystkich aktywnych uczestników.
 
Proszę o pomoc w przekonwertowaniu poniższego:

Life.Cycles.2010.720p.BluRay.DD5.1.x264-TsH
SIZE...............: 2,47 GB RUNTIME.........: 46:58 VIDEO CODEC...: x264 r1884, CRF-18, L4.1 FRAMERATE.....: 23.976 fps BITRATE..........: 6 741 kbps RESOLUTION....: 1280x638 AUDIO ...........: DD5.1 English AC3 640kbps
Life Cycles 2010 720p BluRay DD5.1 x264 TsH - Mecho Download

Rozumiem, że aby wrzucić film za pomocą multi AVCHD musi być 25fps i 1920x1080, więc zacząłem od UNCROP, żeby uzyskać 25FPS i 1920x1080, ale już tutaj proces nie chce zadziałać prawidłowo.
Jeśli ktoś będzie na tyle cierpliwy żeby na to rzucić okiem byłoby super.
 

Pelikan

New member
Mam pytanie:
-czy komuś udało się oglądanie przerobionych mkv na TX-P50VT20.
U mnie póki co nie wykrywa pliku.
- konwersja przebiegła prawidłowo
- struktura plików na karcie sdhc OK ( tak myślę )

Help please

Cały dzień spędziłem dzisiaj na testach odtwarzania plików .mkv w slocie sdhc i USB na TX-P50VT20.
Generalnie jeśli chodzi o pliki .mkv nie ma sensu zmieniać ich formatu programem multiAVCHD.
Wystarczy zmienić format dźwięku z DTS na AC3 i każdy plik .mkv jest odtwarzany bezproblemowo przez ten TV. Bardzo łatwo i szybko się to robi programem PopCorn MKV AudioConverter.

Niestety po długiej walce odpuściłem i dochodzę do wniosku, że nie da się odtworzyć poprawnie napisów w filmach 3D SBS bezpośrednio z slotu sdhc (karta) czy USB (dysk zewnetrzny).
TV widzi tylko napisy w formacie SRT (ta sama nazwa pliku) ale odtwarzane sa one niepoprawnie tzn rozjezdzaja sie po calym ekranie.
Konwersja napisow SRT do fromatu IDX/SUB programem 3D-Subtitler ma tylko sens w przypadku odtwarzania filmu 3D z komputera (np programem VLC). Panasonic odtwarzajac taki film z karty/dysku wogole nie widzi napisów.
Probowalem muxowac plik filmu razem z napisami programem MKVmerge ale wtedy film nawet sie nie odpala a TV przelacza sie z powrotem na sygnal z satelity.
Proba konwersji pliku mkv programem tsmuxer i tworzenie plikow m2ts (zawierajacego w sobie napisy) tez skonczyla sie niepowodzeniem - TV wogole nie widzi filmu.

Podsumowujac TX-P50VT20 poprawnie odtwarza filmy HD .mkv po zmianie kodowania dzwieku na AC3, czyta poprawnie napisy w formacie .SRT ale tylko dla filmów 2D.
Napisy dla filmów 3D tylko i wyłącznie z komputera lub jakiegoś zewn. playera.
 
Ostatnia edycja:

Kasio

Member
przeczytałem cały temat ale nigdzie nie odpowiedziano jednoznacznie na problem dzielonego strumienia wideo dla karty sdhc. otrzymując katalog AVCHD_VOLUME_SPLIT a w nim katalogi VOL_001 i VOL_002, jak wstawić zawartość aby móc obejrzeć całość bez łażenia do komputera i podmianie części?

na pewno jest jakiś trik którego tutaj nie doczytałem...

a poza tym to świetne forum. pozdrawiam wszystkich aktywnych uczestników.

W jakim celu dzielisz film ?









Proszę o pomoc w przekonwertowaniu poniższego:

Life.Cycles.2010.720p.BluRay.DD5.1.x264-TsH
SIZE...............: 2,47 GB RUNTIME.........: 46:58 VIDEO CODEC...: x264 r1884, CRF-18, L4.1 FRAMERATE.....: 23.976 fps BITRATE..........: 6 741 kbps RESOLUTION....: 1280x638 AUDIO ...........: DD5.1 English AC3 640kbps


Rozumiem, że aby wrzucić film za pomocą multi AVCHD musi być 25fps i 1920x1080, więc zacząłem od UNCROP, żeby uzyskać 25FPS i 1920x1080, ale już tutaj proces nie chce zadziałać prawidłowo.
Jeśli ktoś będzie na tyle cierpliwy żeby na to rzucić okiem byłoby super.

wcale nie musi być 25fps i 1920x1080,w przypadku Twojego filmu nie ma potrzeby zwiekszania rozdzielczosci do 1080p ,zmien do 1280x720 i zostaw fps orginalne ,jesli masz wiecej filmów w do konwersji i chcesz je miec razem na karcie SD to pozostale tez musza byc w 23.976.Z opisu wnioskuje ze to format x264 nie za bardzo zjadliwy dla MultiAvchd.Wklej loga z MultiAvchd zobaczymy co go boli,i podaj dane filmu (np z programu MediaInfo jest w folderze z kodekami K-Lite)
 
Ostatnia edycja:

Wojcio

New member
ja już próbowałem przerobić 3 filmy x264 i niestety zawsze były jakieś kłopoty, szczególnie z dźwiękiem, albo go nie było albo przesunięty o kilka/kilkanaście sekund, albo napisy które wcześniej wkleiłem do oryginału, po przerobieniu na avchd poprostu znikały, więc narazie format x264 sobie odpuściłem,
może ktoś znajdzie jakie nalezy zastosować ustawienia, żeby to ruszyło na naszych telewizorkach z dysku USB
 

Wojcio

New member
najprostsze rozwiazanie jest zawsze najlepsze, x264 konvert na mkv i do MultiAvchd & finito :lol:

ale to już jest plik mkv
i zawsze po potraktowaniu multiAVCHD jest jakiś problem, głównie z dźwiękiem, ale także napisy "znikają", które wczesniej były wstawione programem mergemkv
 
Do góry