MKV drży w niektórych scenach

fojewa.135

New member
Witam wszystkich i każdego z osobna;) Jestem nowy na forum i mam pewien problem, mianowicie: w filmie full hd "Władca pierścieni powrót króla" dosłownie w 2 scenach lekko drży mi obraz...Jednak nie po całości, a jedynie z lewej strony...reszta filmu działa perfekcyjnie i super płynnie.

Testowałem to na:
PC (intel core 2 duo 2,66GHz, radeon hd 6700, 4GB RAM-u)
Macbook Pro 13" (intel i5 2,66 GHz do 3,1 z Turbo Boost, intel hd 4000, 4GB RAM-u)

Sam film odtwarzam w VLC na obu komputerach, plik ma ponad 35GB i niestety nie wiem co zrobić. Generalnie w kilku filmach mam tak że wszystko działa świetnie oprócz jakiejś sceny..

Pozdrawiam i proszę o pomoc;)
 

fojewa.135

New member
A co to mi da? Czy sama konwersja do mkv mogła wywołać takie zjawisko? A sprzęt nie jest za słaby? Chodzi mi oczywiście o oba przypadki na których testowałem.
 

fojewa.135

New member
Może najlepiej napisać czy konwersja do mkv mogła to wywołać oraz czy mogę w 100% wyeliminować winę sprzętu. A głupie odpowiedzi nie są mi potrzebne:)
 

radoskur

New member
mkv zależy jaki realase masz - może się okazać że sam kontener mkv nie jest dobry. Możesz spróbować taki sam film od innego "wydawcy" i porównać te sceny. Możesz także spróbować z innego urządzenia (polecam jakiś lepszejszy odtwarzacz ze średniej półki cenowej 600-800zł np. popcorna czy xtreamera) lub innego laptopa i spróbować jeszcze raz. Sam sobie wtedy na te pytania odpowiesz :)
 
Do góry