Mitsubishi HC4000 vs Optoma HD25 vs Epson TW3200

D.O.P.E.

New member
Witam,

Chcę kupić projektor do kina domowego.
Pokój 4,5 x 3,5 - projektor ma rzucać obraz na szerszą ścianę a więc odległość oczu od ekranu będzie wynosiła 2,7m-3m. Pokój w miarę zaciemniony, rolety całkowicie zaciemniające (gumowane). Projektor będzie używany z Blurayem , Xbox i Ps3 z naciskiem na granie w gry. Projektor będzie zamontowany centralnie na wprost ekranu. Wybrałem 3 modele : Mistubishi hc400 , Optoma HD25 oraz Epson TW3200. Wszystkie rzutniki miałem okazję chwilę oglądać/testować lecz każdy w innym sklepie a więc ciężko mi określić który jest najlepszy. Mistubishi i Optoma zrobiły na mnie najlepsze wrażenie, ale to pewnie dlatego że to są projektory DLP a te teoretycznie przypominają obraz z tv plazmowego których jestem fanem. Które projektory są lepsze do konsoli - DLP czy LCD ? Pytając w sklepach otrzymałem skrajnie różne opinie, jedni twierdzą że DLP , drudzy stawiają na LCD. Co możecie powiedzieć o w/w projektorach, może macie jakieś swoje spostrzeżenia, wyrobione opinie? Może ktoś jest szczęśliwym/nieszczęśliwym użytkownikiem jednego z w/w i może mi coś podpowiedzieć?
Ja chyba najbardziej nastawiam się na Mitsubishi, gdybym się na niego zdecydował jaki najlepiej ekran wybrać ? Ma być elektryczny.
Mistubishi widziałem na szarym i białym ekranie i chyba biały bardziej mi podchodzi.
Optome i Epsona widziałęm na białym ekranie, Epson był zdecydowanie jaśniejszy przez co obraz mi nie do końca pasował. Na 3D mi totalnie nie zależy. Ciężki wybór, ale liczę że coś mi podpowiecie. Pozdro !
 

gregsa

New member
Ja może nie jestem specjalnie mocny w temacie ale myśle że w Twoim przypadku powinieneś wybrać proj o krótkim rzucie np Benq W1070 bardzo dobry proj
 

Ramzes765

New member
Bez reklam
Testowałem Optome HD23 i HD33 - efekt teczy bardzo widoczny. Poczytaj na forum moje posty z testów. Nie polecam też BenQa 1070 gdzie również jest widoczny efekt teczy. Sam sobie sprawdz i porownaj wtedy sie przekonasz. BenQ 1070 ma bardzo dobre parametry ale jak jestes osoba wrazliwa na efekt teczy to bedziesz sie meczyl z tym projektorem.

Wybrałem Epsona 3200 - zero problemów. Bardzo dobry projektor - oczywiscie w swojej klasie cenowej ;)
 

D.O.P.E.

New member
Efektu tęczy nie widzę, ale projektory widziałem w akcji przez kilka minut. Możliwe że na innym filmie zauważę efekt tęczy? Gdzieś czytałem że jak nie zauważyłem efektu tęczy od razu to go już nigdy nie zauważę, prawda to ?

Czy to prawda że Mitsubishi ma 2 x szybsze koło kolorów niż Optoma, przez co efekt tęczy jest mniej widoczny ?
 
Ostatnia edycja:

yogobela

New member
Ja u siebie efektu tęczy nie widziałem bardzo długo. Obejrzałem około 25 filmów i nic. Aż pewnego dnia siadłem do oglądania po zrobieniu 0,7 litra brendy z teściem i wtedy zobaczyłem to pierwszy raz...fakt faktem z filmu nic nie pamiętam i oko mi leciało niemiłosiernie.
Zauważyłem pewną prawidłowość. Udaje mi się czasem dostrzec sporadycznie mignięcie efektu tęczy, ale tylko wtedy gdy jestem zmęczony i senny. Tak jakby było to uzależnione od szybkości reakcji oka. Gdy jestem wyspany i wypoczęty gdy siadam do oglądania efektu tego nie widzę wogóle.
 

Ramzes765

New member
Bez reklam
Hehe dobre. Dzisiaj wlasnie po raz kolejny miałem możliwość zobaczenia własnie Optomy HD33. Na prawde nie ma co sie oszukiwac. 5 osób - domownikow i 3 kolegów (w tym ja) testowalismy u jednego z kolegow wlasnie HD33. Wszyscy, podkreslam wszyscy wiedza juz co to jest efekt teczy. Co prawda kilka osob przedtem nie widzialo i nie wiedzialo czego szukac i co to ten efekt teczy. Wystarczylo pokazac i kazdy to widzi. ;)
 
Do góry