mitsubishi HC3800

wiatrak

Active member
Bez reklam
Hybryda pagody i UFO ma jednak swój pokrętny urok... ;) Do góry nogami, pod sufitem, chyba będzie wyglądał lepiej...
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
IMG_3762.JPG

IMG_3764.jpg

IMG_3761.JPG

Za: http://www.cine4home.de/news/MitsuIFA2009/HC3800IFA.htm

No czytałem powyżej podlinkowaną specyfikacje na stronie Mitsu, ale że jest CMS to się nie dopatrzyłem. :roll: :)

I pierwsze wrażenia z projekcji na przedprodukcyjnym egzemplarzu:
http://www.projectorcentral.com/mitsubishi_hc3800_home_theater_projector_review.htm?em

Optoma HD20 oferuje całkiem sporo za 999 USD, jednak te pięć stówek warto dopłacić... :rolleyes:
 

kwiatech

New member
Po ponizszych opisach juz mi sie podoba:;)

[FONT=Arial,Helvetica]Contrast. Preliminary manufacturer's specification claims a 4000:1 full on/off contrast ratio. However, actual ANSI contrast exceeds 600:1. In practical terms, during side by side viewing, the HC3800 visibly surpasses the contrast, black level, and color saturation of both the Samsung A600 and the Optoma HD20.
[/FONT]
[FONT=Arial,Helvetica]
[/FONT]
[FONT=Arial,Helvetica]Sharpness. The HC3800 delivers an extremely sharp image, surpassing that of the less expensive Optoma HD20. Sharpness is comparable to the Samsung A600, a projector which also renders superb detail. However, due to the inherent contrast advantage of the HC3800 over the A600, the HC3800 appears to be slightly sharper.
[/FONT]


[FONT=Arial,Helvetica]PS. Doplacic piec stowek to by nie byl problem, ale my bedziemy musieli doplacic pewnie 1-2k w stosunku do hd20:(
[/FONT]
 

BoDeX

New member
kwiatech napisał:
[FONT=Arial,Helvetica]PS. Doplacic piec stowek to by nie byl problem, ale my bedziemy musieli doplacic pewnie 1-2k w stosunku do hd20:(
[/FONT]

Optoma - 999 $
Mitsu - 1499 $

Mowa o amerykańskich "stówkach" , więc różnica ~ 1500pln nie powinna dziwić ....
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
Kilka fotek, lubię te rozbierane sesje za Odrą... :)

Po lewej optyka Mitsu, po prawej nowych: Optomy i Acera:
IMG_3867.jpg


Pułapka na światło, coby nie wyciekało przez wentylację:
IMG_3872.jpg


I chyba jeden z bardziej kompaktowych torów optycznych:
IMG_3862.jpg

IMG_3863.jpg
 

Buti

New member
Ciekawe gdyby tak porównać poziom czerni w moim hc1100 do tego tutaj, czy byłby duzy skok? Czy naprawdę trzeba wydać dużo więcej niż i tak przecież drogi hc3800 entry level ...
 

maracz

New member
Podobne pytanie i ja sobie zadaję,gdybym miał pewność że czerń z HC3800 przynajmniej nie jest gorsza niż w moim HC3100 to poważnie rozważyłbym jego zakup.
 

skalmen

New member
maracz napisał:
Podobne pytanie i ja sobie zadaję,gdybym miał pewność że czerń z HC3800 przynajmniej nie jest gorsza niż w moim HC3100 to poważnie rozważyłbym jego zakup.

Według AVSForum czerń taka sama jak w HC3100, ja widziałem go w Berlinie i czern wydawała mi sie identyczna jak w HC6800 który to niby na byc znacznie lepszym projektorem według mitsubishi, i napewno ma tez lepsza czern niż moja Optoma hd800x
 

coper_pl

New member
skalmen napisał:
Według AVSForum czerń taka sama jak w HC3100, ja widziałem go w Berlinie i czern wydawała mi sie identyczna jak w HC6800 który to niby na byc znacznie lepszym projektorem według mitsubishi, i napewno ma tez lepsza czern niż moja Optoma hd800x
Eee tam....
Też je widziałem w Berlinie i mam nieco odmienne odczucia.
A już twierdzenie, że HC3800 ma taką samą czerń jak HC6800 to jakiś żart. Całokształt to już inna sprawa...
HC3800 jest, moim zdaniem, dobrym projektorem, ale jeśli chodzi o czerń to nie jest to mistrz świata. Zresztą widać to na zdjęciach w recenzji na projectorreviews.com - to z Clintem Eastwood'em jest tego dobrym przykładem.
Poza tym pod adresem
(www)projektoren-datenbank.com/pro/indexvergleich.php?id=5014
można sobie porównać, który z wymienionych ma teoretycznie najlepsza czerń...
 
Ostatnia edycja:

Buti

New member
Niech ktoś kupi HC3800 i opowie jaki jest tak naprawdę. :)

Z jakimi projami można go porównać, jakich ma rywali?
 
Ostatnia edycja:

krugerandek

New member
Niestety w Polsce narazie go niema ("od reki"). Chce nabyc tego Mitsu , ma byc dostepny na poczatku listopada.Ale porownac nie bede mial do czego bo to bedzie moj pierwszy proj
 

absolus12

New member
Jak go kupisz to będziemy wdzięczni za opinie o sprzęcie. Ja również w zasadzie jestem na 100% na niego zdecydowany i kupuję sprzęt pod koniec listopada.

pozdr
 

vectrako

Member
Mitsubishi HC3800, jaki ekran?

Witam
Po przeczytaniu opinii o Mitsubishi HC3800 postanowiłem go zamówic. Będzie to mój pierwszy projektor tak więc myślę, że dokonałem dobrego wyboru.Wczesniej chciałem zamówić Optome HD20, ale przekonał mnie "skalmen", że warto dołożyc i kupić Mitsu.
Bardzo proszę o porade jaki mam kupic do niego ekran?
Odległośc maksymalna projektora od ekranu to 4m. W związku z tym, że bardzo przekroczyłem już budżet mogę kupić tylko ekran rozwijany ręcznie. Znalazłem nowy model Avteka tj. AVTek Cinema PRO 240 Matt Grey, rozmiar obrazu 230x129,4 cm. Co myślicie o tym wyborze, czy dobry bedzie rozmiar przy dystansie 4 m i czy nie bedzie sie marszczył. Może jest cos lepszego w tej cenie ok.750 zł. Bardzo prosze o poradę doświadczonych kolegów , ponieważ jestem początkujacym w temacie projekcji. Z góry wielkie dzięki.
Pozdrawiam.
 

skalmen

New member
W związku z tym, że bardzo przekroczyłem już budżet mogę kupić tylko ekran rozwijany ręcznie. Znalazłem nowy model Avteka tj. AVTek Cinema PRO 240 Matt Grey, rozmiar obrazu 230x129,4 cm. Co myślicie o tym wyborze, czy dobry bedzie rozmiar przy dystansie 4 m i czy nie bedzie sie marszczył. Może jest cos lepszego w tej cenie ok.750 zł. Bardzo prosze o poradę doświadczonych kolegów , ponieważ jestem początkujacym w temacie projekcji. Z góry wielkie dzięki.
Pozdrawiam.[/quote]

Witaj z recznie rozwijanych polecam ekrany firmy TAGA seria Amber, do hc 3800 dobry bedzie ekran mat grey, projek jest jasny więc szary ekranik polepszy tez czern, ja ma z 4 metrów 92" ale mysle ze rozmiar wiekszy bedzie ok, ta taga to koszt około 600 pln, poszukaj w googlach
pozdrawiam
 

vectrako

Member
Witaj z recznie rozwijanych polecam ekrany firmy TAGA seria Amber, do hc 3800 dobry bedzie ekran mat grey, projek jest jasny więc szary ekranik polepszy tez czern, ja ma z 4 metrów 92" ale mysle ze rozmiar wiekszy bedzie ok, ta taga to koszt około 600 pln, poszukaj w googlach
pozdrawiam[/quote]


Dzieki za odpowiedź. czy ten ekran firmy Taga jest duzo lepszy od tego Avteka, ponieważ Avteka tez znalazłem za ok. 600 zł.
Pozdrawiam
 

KamilosWEST

New member
Witam!
Ja jestem szczęśliwym posiadaczem ekranu AVtek Cinema 240 CW 16:9 + Optoma HD20 ( może zła kolejność :p ) i z czystym sumieniem mogę ci go polecić. Szczególnie, że wymieniony przez Ciebie ekran jest z nowej serii, pewnie lepszy od mojego :). Na początku miałem lekkie problemy ze zwijaniem ekranu, lecz z czasem mechanizm się wyrobił i jest już OK. "Marszczenie" jest minimalnie, zerowe ( ale czego chcieć od ekranów w tych przedziałach cenowych ), lecz z odległości 3 metrów wogule go nie zauważam. Jeżeli chcesz całkowicie wyeliminować marszczenie to polecam ci ekrany z napinaczami ( lecz to już wyższa półka cenowa ). Ten ekranik w połączeniu z Twoim Mickiem da napewno super efekt.
Pozdrawiam!
 
Do góry