Mitsubishi HC3800 vs Benq W1000

B

burz

Guest
krugerandek napisał:
Ja tez sie wahalem miedzy optoma hd20, benq 1000w, Mitsu 3800 i wkoncu zdecydowala zywotnosc lampy w eco , za tydzien dostawa mysle ze dobrze wybralem tego Mitsu , 1 projektor wiec napewno duzo frajdy bedzie

No i jak, podzielisz sie wrażeniami? Czy jest problem z tęczą?
 

flash12

New member
witam
mam nadzieję że wątek nie umarł jeszcze.
prośba do użytkowników benq w1000
napiszcie jak projektor reaguje na sygnał 24p/1080
?
 

XII

New member
Witam,

Na fotce widzicie obraz wyświetlony projektorem BenQ W1000, ekran Adeo Plano 111" (rozmiar niestandardowy) grey przy oświetleniu pomieszczenia 60W (4x15W) fotka wykonana telefonem nokia 5800 bez uzycia błyskowego czegoś tam ;) (bo to nie lampa :D tylko dioda). Na ekranie wyświetlony jest obraz z komputera 24@1080p. Czy ktoś ma coś do dodania ? :) lub skomentowania? Jakość fotki nie powala ale widać co ma być widać.

Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

flash12

New member
witam,
już jako posiadacz benq w1000.
faktycznie potwierdzam że 24p@1080 działa bardzo dobrze, reszta trybów też.
porównywałem z innymi projami za 10tyś i jakość czerni wg mnie (subiektywne odczucie) jest bardzo podobna.
jedyny mankament to tęcza, dość mocna, ale za to plastyczność obrazu rewelacyjna. 3lcd wysiada.
120" matt grey z 4.4m wygląda doskonale.

pozdrawiam, dziękuje i polecam.
gdyby ktoś chciał o coś spytać, służę pomocą.
 

mariozurek

New member
Do kolegów flash12 oraz XII prosba o pomoc mam zamiar kupic projektor Mi 3800 lub Benqu1000 do kina domowego/prezentacja filmów zdjec oraz filmów własnych z kamery full HD Sony HDR-XR520Ve ,Projektora zamierzam uzywac nie tylko w domu ale czesto na wyjazdach typu narty/wieczory w pensjonatach/czy na wakacjach/ogladanie wieczorem filmów /dlatego moje pytanie co byscie mi polecili chodzi tu o transport i mozliwosc uszkodzenia oczywiscie przy załozeniu dobrych parametrów technicznych .Czy daja jakąs torbe do sprzetu .Za benqu przemawia troche to ze ma glosnik wbudowany co daje jakas słyszalnosc na warunki turystyczne a w domu poprzez wieżę Co wybrac nie wiem sam Pomocy
Mario
 

gatar

Active member
Bez reklam
Witam.
XII - "jakość fotki nie powala" .... fotka jest po prostu do niczego. Jedno wielkie ziarno. Nie bierz tego do Siebie, ale aby się czymś pochwalić należy to zrobić umiejętnie. Równie dobrze albo i lepiej prezentuje się sam opis w stylu "obraz bardzo ładny".
mariouzek... moim zdaniem (nie mam nic do W1000, sam mam W600), jeśli najważniejsza jest jakość , bierz Mitsubishi.
szopenpolice ...czytałeś wątek ? ma krugerandek
 

szopenpolice

New member
Czytałem temat. Wiem, że ma, ale to jest chyba jego pierwszy projector, więc nie ma żadnego porównania. Mi chodzi o to czy warto wymieniać 720 na 1080. Mi bardziej podchodzi obraz z DLP niż z LCD. Nie wiem tylko czy warto wydawać kasę. Na 720 LCD, który mam też da się oglądać filmy i mecze.
 

pa3

New member
Bez reklam
Jeśli będziesz odpalał głównie filmy w 1080p ta jak najbardziej się opłaca, poza tym ten Mitsu biję na głowę twojego Panasa jeśli chodzi o jakość obrazu - czerń, itp
 

szopenpolice

New member
Jeśli będziesz odpalał głównie filmy w 1080p ta jak najbardziej się opłaca, poza tym ten Mitsu biję na głowę twojego Panasa jeśli chodzi o jakość obrazu - czerń, itp

Właśnie o taką wypowiedź mi chodziło. Filmy w 1080p, aż tak bardzo mnie nie interesują. Chodziło mi głównie o czerń i kontrast.
 
Do góry