Mission MX4 czy Oli Rotch 40

ubudu

New member
Mission MX4 czy Oli Roth 40

Wstępnie wybrałem te dwa zestawy, nie wiem na który się zdecydować , pokój 17m2.
Nie mam możliwości odsłuchu. Czy w cenie około 3500zł brać coś jeszcze pod uwagę kino /muzyka 50/50. słucham bardzo różnej muzyki oprócz ciężkiego brzmienia, może Magnat Quantum 605
 
Ostatnia edycja:

ubudu

New member
Amplituner wstępnie wybrany Marantz 5006 (jak nie kupię 5005) chyba, że znajdę coś ciekawszego w tym przedziale cenowym. Gdzie odsłuchać można w Warszawie obydwa zestawy, choć mam daleko to może wybiorę się na wycieczkę
 

mario_p

Member
Oli możesz posłuchać w domu jak zamówisz odsłuch, u mnie wypadły dobrze i je kupiłem, graja z HK avr265.
P.s. Mam nadzieję że forumowy odział ACTA nie usunie tego postu za wymienienie firmy, już mi ich parę wykasowano a były tam tylko porady i recenzja z zakupu Oli:(
 

don111

Banned
TANNOY REVOLUTION DC6T - Ceneo.pl
Tannoy Revolution Signature Dc6T - Ceneo.pl

to są te same kolumny czy Signature się czymś różnią ? najtańsze oferty to ceny za parę czy za sztukę ?

Wstępnie wybrałem te dwa zestawy, nie wiem na który się zdecydować , pokój 17m2.
Nie mam możliwości odsłuchu. Czy w cenie około 3500zł brać coś jeszcze pod uwagę kino /muzyka 50/50. słucham bardzo różnej muzyki oprócz ciężkiego brzmienia, może Magnat Quantum 605
MX4 nie słuchałem, osoba porównująca bezpośrednio MX5 do m35i na innym forum pisała że różnią się tylko kontrolą basu, więc jeśli to prawda to Roth zagra o wiele lepiej od Mission (słuchałem M34i i Roth 40)... Quantum 605 są też niezłe, ale nie lepsze, no i to stara seria, teraz weszła nowa seria 655, więc możliwe że je trochę ulepszyli... jak Magnat to też warto wspomnieć o drugiej niemieckiej marce wartej uwagi - Heco, model Metas 501
 
Ostatnia edycja:

ubudu

New member
Faktycznie w tych kolumnach Tannoy, nie widzę różnicy bo na zdjęciach są te same kolumny. Tannoy Revolution DC6 nie ma bas reflexu z przodu i ma tylko dwa głośniki tylko że w zestawie 5.0 Przewyższa mój budżet, że ooo...
Powiem, że wizualnie najbardziej leżą mi Oli choć sporo pochlebnych opinii czytałem też o Heco Metas XT 501 tak jak i o Dali Zależy mi na zestawie 5.0 i jeżeli brałbym Oli to zestaw z Oli 10 czy Oli 20? (17m2). Wybór nie padł jeszcze w 100% na Marantza jakiś czas pogra na Onkyo.
A może w pierwszej kolejności Amplituner?
 
Ostatnia edycja:

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Revolution i Revolution Signature to inne kolumny, robione w innych fabrykach i inaczej brzmiące.

a67f7fdb-ddc5-4c98-a334-26d89e45075e_big.JPG
0ffd058f-b56a-49bf-85bc-cb06c84a3fed_big.JPG


332f74ac-5cae-4093-bbfe-6291bb65aebd_big.JPG
662e572c-48d9-4d43-90a1-889cec6e0eb1_big.JPG
 

ubudu

New member
Zestawy wybrane trzy:
Oli Roth 4010
Mission M35i
Mission MX-S, MX-3, MX-C1,
Jaki amplituner najlepiej z nimi zagra, bo byłem nastawiony na Marantza, ale i Harman 265 chodzi mi po głowie.
 

ubudu

New member
Kurcze sam sobie odpowiadam, ale zestaw zostały dwa na placu Oli Roth 4010 w trakcie szukania najlepszej ceny i Klipsch F20 od Blackninja. Zastanawiam się który amplituner do nich dobrać Onkyo 609, Harman 265, Denon 1912 , na Marantza 5006 jednak się nie wyrobię z kasą więc odpada.
Który najlepiej się zgra z Oli, a który z Klipschami?
 

don111

Banned
też mi wybór, Roth to grają na poziomie Klipsch serii RF i mówię to z zapasem bezpieczeństwa (dla mnie są wyraźnie od nich lepsze)
seria F nie nadaje się do muzyki na dłuższą metę, chyba że słuchasz tylko tego co masz w nicku albo lubisz podkręcać wysokie tony na max we wzmacniaczu
amplitunery do muzyki to drogie modele - nie opłaca się przepłacać, poszukaj amplitunerów z wyjściem pre out dla frontów, do tego wzmacniacz i wtedy będziesz zadowolony, ważne żeby ten pre out był, bo inaczej zamkniesz sobie furtkę do podłączenia wzmacniacza w przyszłości
 
Ostatnia edycja:

ubudu

New member
Raczej na 95% wybrany jest Roth, dzięki Don111 za sugestie z ampli sugerowałbyś coś pod Oli z wyjściem pre out. Odnośnie muzyki nick nijak ma się do muzyki której słucham.
 

don111

Banned
jeśli nie Marantz to HK 260/265 lub Denon 2311
HK dynamiczniejszy, lepszy bas, Denon lepsza przestrzeń, góra, lepsza jakość pre out
ja bym wybrał raczej Denona w tej samej cenie (muzyki na nim i tak bym nie słuchał), ale HK 260 jest sporo tańszy (pewnie niewiele się różni od 265) więc wybór nie taki łatwy...
kolumny grają "bezpiecznie" w sensie nie są ani zamulone ani jaskrawe, o bas nie trzeba się martwić ale to tylko gdybanie jak mogą zagrać z danym amplitunerem
 

ubudu

New member
Wiem, że do muzyki jest lepszy wzmacniacz i dobre cd po przeczytaniu paru wątków to wiem. Na chwilę obecną musi być amplituner. W czasie późniejszym jak sukcesywnie kasy się odłoży będzie i jakiś wzmacniacz i cd.
Na razie muszę wybrać amplituner, bo kolumny tak jakby wybrane.
Czy 2650zł za Denon 2312 warto dać, tzn dopłacać?
 
Ostatnia edycja:

ubudu

New member
Tak zamierzam kupić zestaw Oli Roth 4010.
Denon 2312 to następca 2311 ? Czy dodatkowy model, bo na stronie producenta 2312 tańszy od 2311? a w sklepach droższy?
 

don111

Banned
w sklepach 2311 gdzieniegdzie da radę kupić taniej, bo to ubiegłoroczny model, może nie ma jakichś mniej istotnych funkcji w stosunku do 2312, dźwiękowo pewnie w 99% to samo
 

ubudu

New member
Mętlik w głowie?

Wybór wymarzonego sprzętu zakładając z góry określony budżet jest bardzo trudny.
Czym więcej czytam tym trudniej wybrać biorąc pod uwagę, że to zakup na lata.
Jak już mam wybranych faworytów do AVR 255 (zależy mi na pre out) MA MR6, Concept 6, Roth 4010 to znowu kombinuję z amplitunerem.
Może nowszy, może bardziej wyposażony (Denon 2312. Marantz 5006) za niewielką dopłatą.
Czy warto, czy oprócz dłuższej listy nowinek technologicznych( radio, usb, 3D itp) usłyszę różnicę w jakości dźwięku na plus?.
Czy będę wykorzystywał te wszystkie dodatki? Pewnie nie.
I zamiast być coraz bliżej jestem coraz dalej.:niewiem:
Cenię uwagi forumowiczów.
 
Do góry