MIRAI LCD TV 37" za 3999! z Alsen

Status
Zamknięty.

mirzaw

New member
Właśnie wpadła mi gazetka z jakiejś firmy, którą notabene pierwszy raz na oczy widzę (ALSEN) a tam jest TV MIRAI 37" za jedyne 3999.
Wydaje mi się że to super cena.
Parametry TV standardowe:
Rozdzielczość 1366x768, kontrast 800:1, jasność 500 cd/m2
 

Attachments

  • mirai.jpg
    mirai.jpg
    30,3 KB · Wyś: 325
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
Czy jak widzisz Małego Fiata za 2000 zł - to sie rzucasz na niego?
A przecież cena jest też super.
Nie inaczej jest z telewizorami. Sprawdź chociaż czy odpowiada Ci obraz, jaka jest jego gwarancja i historia. Żebyś po roku nie musiał go wyrzucać i tu cena nic Ci nie pomoze.
Ale dececyzja należy do Ciebie.
pozdrawiam
 

mirzaw

New member
Czy informacja (jakakolwiek by była) musi się każdemu podobać?
Może kiki zbyt bardzo zrzyłeś się z naszym rządem, że masz podobną opinię?
Przecież to jest INFORMACJA!!!!
 

stereoman

New member
Po co właściwie o tym piszesz?
Powinieneś być dumny,że ktoś taki jak Kiki zechciał ci odpisać i skorzystać z jego świetnej rady,żeby nie kupować ceny!
Pamiętaj,że nie napisałeś tego na PM,tylko na otwartym forum,które czyta wiele osób i rada Kiki'ego jest o wiele bardziej cenna niż twoja ''super'' cena.

Kończę ,szkoda atramentu:p
 

riko

New member
Zawsze trzeba skalkulować stosunek ceny do jakości a tu hmm :p chyba nie ma o czym mówić. Czytam posty kiki, nie zawsze się z nimi zgadzam ale tu w 100%
 

blur123

New member
Czy aby napewno?

Mam pytanko? Który z was wszystkich testował ten Tv? Natomiast wszyscy krytykują tylko... Bez urazy - ja także myśle, że rewelacja to być nie może. Ale przecież cena nie zawysoka jest.
 

Alma

New member
Mirai LCD TV 37" za 3999! z Alsen

AB SA została wyłącznym dystrybutorem monitorów LCD i TV LCD marki MIRAI, należącej do firmy Nexgen - producenta telewizorów i monitorów LCD.

Nexgen jest w 100% własnością firmy CMO (Chi Mei Optoelectronics), jednego z największych producentów matryc LCD na świecie. Firma CMO powstała w 1998 roku, w 2001 roku wykupiła 85 % udziałów w japońskim oddziale IBM (IDTECH, specjalizującym się w pracach laboratoryjnych nad nowymi technologiami w LCD (m.in. matryce IPS). CMO jako pierwsza stworzyła 56-calowy ekran LCD o rozdzielczości wyświetlania obrazu wynoszącej 3840x2160 (8,3-megapiksela). Premiera tego najbardziej zaawansowanego produktu w technologii TFT na świecie odbyła się podczas tegorocznych targów CeBIT w Hanowerze. MIRAI oferuje produkty o wysokiej jakości wykonania, atrakcyjnym wzornictwie i zaawansowanych rozwiązaniach technicznych przy bardzo konkurencyjnej cenie.

A poza tym osobiście widziałem TV MIRAI DML-532W100 - LCD TV 32'' Olympic HD HDMI 8ms 1000:1 i powiem ci tylko tyle że jakość obrazu tego TV bije na głowę LG 32LC2R oraz JVC LT-32X70BU nie wspomnę o philipsie.
Poza tym nie wiem dlaczego wszyscy polegają tylko na wypowiedziach KIKIEGO przecież on może nawet nie widział tego sprzętu!!!!!
 
Popieram przedmówcę, Kiki pisze czasem tak sprzeczne ze sobą posty, że mam wrażenie iż to nie jest tylko jedna osoba, z reguły chwali to co ma na sklepie. Dziwi mnie tylko fakt, że niektórzy mają go za guru tego forum (bez obrazy Kiki). Mam nadzieję, że nie dostanę bany- takie jest moje zdanie.
 
J

Judash

Guest
Skoro to takie odkrycie,to moze ktos jest posiadaczem tego Lcd?.Moze kupil go ten olsniony kolega ;)Prosimy o recenzje ;)
 

mirzaw

New member
Się dyskusja rozwinęła.
Jednak warto pisać, warto czytać, warto wiedzieć...wiedza nie boli....


Nie mam MIRAI'a, nie zamierzam też kupować. Nie mam też innego LCD.
Ale jak zauważę znów coś ciekawego to znów zapiszę, a wątek o LCD jest jedyny prawidłowy, więc tu przyznaję się bez bicia do błędu.......

Jeśli się nie myle, jest to forum otwarte, nie trzeba mieć specjalnych zaproszeń, każdy może wpisywać posty (byle by były zgodne z regulaminem).
Jak właściciel forum zmieni regulamin to pewnie wszyscy będą pisać tak jak tego On wymaga ale i czytelników będzie znacznie mniej co dla niektórych (również dla Kikiego ) nie było by chyba kożystne?
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
wow
Nie wydaje mi sie żebym pisał że go widziałem.
Napisałem to na podstawie innych no name LCD.
Chłopie chcesz to kupuj .
Ostatnio testowali samochody Chinskie terenowe / na wzór Toyoty/ które przyjechały do Polski . Cena Toyoty to 120.000 zł i maja swoich nabywców.
Natomiast Nowość z Chin podczas testów - stanęła kilka razy , by w końcu zatrzymać się na 800 kilometrze na Amen. Ale cena jest rewelacyjna - 36.000 zł. Rozmawiałem z zawodowcami z telewizji którzy kupują bardzo drogie monitory specjalistyczne na wyposażenie.
"nie ma nic za darmo" - to ich słowa. Producent niczego lepszego nie wkłada dośrodka jesli za to nie zapłacisz.
I tyle sensacyjnej puenty. Zaraz się okaże ,że Mirai - to najlepszy producent na świecie - tylko niedoceniony.
Staram się czytać różne Rankigi - dziwne że go tam nie zastałem
http://www.visualgrandprix.com/vgp06summer/result/each-e.html
http://www.visualgrandprix.com/vgp06summer/result/english.html

To najsilnieszy rynek świata.
Znalazłem tu wiele marek - ale widocznie słabe te marki - bo nie zaspokajają Fanów Mirai'a .
W Polsce też nie znalazłem - zachwytów .
http://www.lcdinfo.pl/katalog.php?id_producent=&przekatna=&typ_mat=&cza_rea=&max_roz=&strona=2
Jakoś nie widać tych specjalistów.

Jest demokracja wiec każdy moze pisać co uważa. Ale proszę pokazać miejsce tego MIRAI na rynku. Miałem szczęście uczestniczyć ostatnio na różnych szkoleniach po swiecie i żadna firma specjalistyczna na prezentacjach nie pokazywała jako swojego konkurenta tak "ważnego" specjalisty jak MiraI nawet na 20 miejscu w Europie i na Świecie. Ale to zapewne błąd . Jak wynika z opisów przedmówców.
Proszę o dowody lub linki - bedzie łatwiej.Ja swoje przedstawiłem.
Alma mozesz kupować Mirai - bo Ci się podoba .
Skoro polecasz innym wskaż od razu jaka jest gwarancja, jaki system wymiany na drodze handlowej, pokaż opinie użytkowników, oceny rynkowe , testy i rankingi światowe.

oto co pisze producent:
"Firma MIRAI stosuje do swoich monitorów standardy ISO (ISO 13406-2), co oznacza, że mogą one posiadać 2 martwe piksele widoczne na jasnym tle lub 2 martwe piksele widoczne na ciemnym tle (lub ich kombinację), bądź 5 martwych subpikseli."
http://www.nl-mirai.com/Polski/Gwarancja
Nasi klienci - nie tolerują takich gwarancji.

Bardzo chętnie poczytam sobie dlaczego lepiej gra od JVC i jakie ma formatowanie ? Dziwne tylko że model JVC dostał juz 8 nagród pism niezależnych na rynku Niemieckim / polecam katalog niemiecki JVC z targów Ifa Berlin/; Chip, Video, hifi test, Heimkino, Video i kilka innych.

http://www.nl-mirai.com/News&news_id=16
http://www.nl-mirai.com/Polski/O-firmie
http://www.nl-mirai.com/Polski/Produkty
http://www.nl-mirai.com/News&news_id=4

Ja zostaje przy sprawdzonych markach. Nawet jeśli jest droższa. Dobre musi kosztować. Podobnie jak w programie TV Turbo z chińskimi samochodami- staramy się omijać niesprawdzone modele.
pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

Alma

New member
do Kikiego

Witam !!!!!!!
Nie mówię że zamierzam kupić to tv. Jedynie stwierdzam to co widziałem na własne oczy kolego.To że JVC dostało tyle nagród to akurat wiem i dlatego bardzo mnie żdziwiła jakość tego tv w porównaniu z nieznaną nikomu firmą Mirai i to za o wiele mniejsze pieniądze od JVC.
A jeżeli chodzi o gwarancję to 36 miesięcy door to door.
A to już o czymś świadczy.Pewnie też nie słyszałeś o firmie ''NEXGEN''
bo to przecież szmira która jako jedyna stworzyła 56-calowy ekran LCD o rozdzielczości wyświetlania obrazu wynoszącej 3840x2160 (8,3-megapiksela).Premiera tego najbardziej zaawansowanego produktu w technologii TFT na świecie odbyła się podczas tegorocznych targów CeBIT w Hanowerze.Bo ciebie bez obrazy interesują tylko szkolenia tych firm które sprzedajesz co nie znaczy że są one THE BEAST.Mirai jest nowym producentem na naszym rynku a nowi starają się bardziej od firm prestiżowych które zalały nasz rynek taki bynajmniej jest moje zdanie.
Pozdrawiam !!!


ar2: jak ktoś będzie zainteresowany tym modelem niech założy nowy wątek bo tutaj jest trochę za gorąco.
 
Status
Zamknięty.
Do góry