Miracast, szczególnie w pfl4208h

emtv

New member
Witam,
Mało mówi się o tej funkcji w naszych telewizorach i tak się zastanawiam czy to w ogóle działa?
U mnie próba połączenia kończy się porażką. Testowałem z telefonami LG 4x i samsung galaxy ace2.
Połączenie następuje w dwóch krokach:
1. próba nawiązania połączenia
2. nawiązanie połączenia
... i właściwie tyle. Nic więcej się nie dzieje.
Czy używacie tej funkcji? Nie mówię już o tym konkretnym modelu, który posiadam ale ogólnie o podobnych seriach.
 

kacperhq

New member
Ja używam na pfl8008 i Samsung galaxy S4
byłu początkowo problemy z hdcp w przypadku androida 4.2 lecz po zmianie na 4.3 już go niema. Czasami jedynie telefon ma kłopot z wykryciem TV i trzeba sie bawić z włączeniem/wyłączeniem WiFi Direct w nim.
 

Guzioo_PL

Member
Bez reklam
Moim zdaniem funkcja Miracast (szczególnie bezpośrednio Smartphone - TV) nie działa jeszcze tak jak powinno.
Ja u siebie używam tej funkcji przy pomocy My Remote.
TV i Smartphone podłączone do sieci domowej WI-FI, uruchomiona aplikacja. Wtedy WI-WI direct wybrane w aplikacji i działa to wtedy ok (router Netgar). Bez problemu wyświetlam obrazy z telefonu i obraz z TV na urządzenie. Dodam, że posiadam telefon Pentagram Combo 4 z Androidem 4.1.2
 

pawel1304

New member
Moim zdaniem funkcja Miracast (szczególnie bezpośrednio Smartphone - TV) nie działa jeszcze tak jak powinno.
Ja u siebie używam tej funkcji przy pomocy My Remote.
TV i Smartphone podłączone do sieci domowej WI-FI, uruchomiona aplikacja. Wtedy WI-WI direct wybrane w aplikacji i działa to wtedy ok (router Netgar). Bez problemu wyświetlam obrazy z telefonu i obraz z TV na urządzenie. Dodam, że posiadam telefon Pentagram Combo 4 z Androidem 4.1.2

A podobno miracast działa na urządzeniach z Androidem dopiero od wersji 4.2...
 

kacperhq

New member
Miracast jest dopiero 4.2 i działa dobrze. GUI mówi chyba o dlna server a to co innego

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
 

emtv

New member
Działa dobrze, ale gdzie? W Philipsach? Na moim telefonie z Androidem 4.3 jest kiepsko, właściwie to wcale.
I fakt, nie mylny dlna z miracast!
 

kacperhq

New member
Emtv u mnie na s4 i 55pfl8008 działa. Jest mały problem z telefonem by wykrył tv ( na chwile musze w tel włączyć wifidirect) ale wszystko dziala

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
 

emtv

New member
Emtv u mnie na s4 i 55pfl8008 działa. Jest mały problem z telefonem by wykrył tv ( na chwile musze w tel włączyć wifidirect) ale wszystko dziala

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Na chwilę? Przecież miracast działa po wifidirect i bez tego się w ogóle nie połączy.
 

kacperhq

New member
Emtv zgadza się Miracast dziala na protokole direct wifi lecz włączenie go nie uruchamia pełnego direct WiFi I nie widzi tv wtedy. Gdy w łączysz na chwile direct WiFi wykryje tv przełączasz się na Miracast i wszystko dziala

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
 

emtv

New member
Wiecie co? To teraz to ja już jestem dalej niż byłem!
To do tego trzeba jeszcze jakąś aplikację czy ustawienie MIRACAST? Myślałem, że to łączy się przez ustawienia/wifidirect :/

U mnie wchodzę w andku w ustawienia wifi/zawansowane/wifidirect i tam wyszukuję i łączę się z TV. Na TV wychodzi tekst, że jest łączenie i że połączono i zero reakcji.
 

sebserfnet

New member
Witam.
Mój przypadek jest trochę nietypowy. Posiadam philipsa 47pfl5008H i od momentu ukazania się androida 4.3 cieszyłem się funkcją screen mirroring w moim sgs3. Nie wiem dlaczego ale od jakiegoś czasu mój sgs3 nie wykrywa TV z funkcji screen mirroring jak to było wcześniej. Łączy się po wifi direct ale nie odtwarza. Nie wiem czy wina jest w najnowszym sofcie philipsa. Wgrywałem już nawet starszą wersję i w niej wykrywa przy screen mirroring ale nie odtwarza. W najnowszej nie może wykryć i nie wiem dlaczego.Gdyby wykrył to powinno zadziałać. Tak myślę, że może miałem wgraną wcześniej wersję od 5008K którą testowo odebrał tv po wifi i zaktualizował.
Pozdrawiam Seba
 

nonz

New member
Mój problem wydaje się być bardziej złożony i nie dotyczy możliwości samego połączenia TV (Philips PFL6008k) i telefonu (SONY Xperia Z android 4.3) bo bez problemu mogę przesyłać obraz jak i dźwięk z telefonu na TV jednak ograniczony jestem wyłącznie do launcher'a i dwóch aplikacji od SONY które nie są zabezpieczone kodowaniem HDCP. Po uruchomieniu nawet kalendarza czy kalkulatora połączenie zostaje przerwane. Czy jest na to jakaś rada?
 
Do góry