miniwieża czy kino domowe ?

rzaba123

New member
W pokoju dziennym, ok. 20m2 mam telewizor 42''. Potrzebuję jescze czegoś do słuchania muzyki - zwykłych płyt CD, MP3 z pendriva, radia z eteru. Oczywiście chciałbym to też podłączyć do odbiornika tv. Mam już do niego podłączone DVD kablem komponentowym. Telewizor odtwarza pliki wideo, audio i jpeg przez USB.
Co wybrać w takiej sytuacji? Jakie są przewagi wieży nad kinem, albo kina nad wieżą?
Generalnie, jak się rozejrzałem w sklepach i w necie, to miniwieże i kina domowe (w interesującym mnie przedziale cenowym, bo innych nie oglądałem) są dość podobne - odtwarzają pliki audio i wideo z płyt (niektóre miniwieże również dvd), mają radia z RDS. W zasadzie główna różnica polega na liczbie głośników.
Nie jestem audiofilem i nie są mi potrzebne super rozwiązania. Nie chcę też ciągnąć kabli po całym mieszkaniu - gdyby wybór padł na kino domowe, to i tak głośniki rozmieszczone byłyby w pobliżu telewizora. Wydać też chcę jak najmniej - na porównywarkach cenowych widzę, że wszyscy znani producenci elektroniki oferują miniwieże i zestawy kina domowego w granicach 500 zł.
Będę wdzięczny za sugestie dotyczące jakiegoś modelu.
Mam też 2 raz po 2 średniej jakości kolumny z moich poprzednich wież - może macie pomysły jak je zagospodarować?
 

rzaba123

New member
Ale lubisz dobrą muzykę czy obojętnie aby coś grało ?
Jak pisałem, audiofilem nie jestem. Nie oczekuję też cudów od sprzętu za pięć stów. Ale oczywiście chcę wyciągnąć maksimum jakości.
Generalnie chciałbym się dowiedzieć, co przemawia za miniwieżą, a co za kinem domowym.
 

bielikk

New member
Bez reklam
Polecam SHARP XLHF100HBK lub podobny model Wieża SHARP XL-HF200PBK


link Wieża SHARP XLHF100HBK - opinie, komentarze o produkcie

do pierwszego i drugiego zestawu możesz podłączyć jeszcze Suba gdybyś potrzebował "podrasować" bass

mam XLHF100HBK i gra to naprawdę b. dobrze - w necie już od 540 zł.
nie znajdziesz nic lepszego - możesz go kupić nawet bez testowania w sklepie - naprawdę gra b. dobrze.
 

Prokop

New member
Bez reklam
Za mini wieżą przemawia mała ilość miejsca potrzebna na jej ustawienie, za kinem większa liczba głośników (niektórym to się podoba). Kwestie brzmieniowe są raczej pomijalne w tej cenie (acz ja bym brał miniwieżę).
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ale klasa 500 zł wróży jakość jedynie ........... za 500 zł.
I tu kino zrobi lepsze wrażenie niż wieża.
 

rzaba123

New member
Ale klasa 500 zł wróży jakość jedynie ........... za 500 zł.
I tu kino zrobi lepsze wrażenie niż wieża.
Zrobiłem rekonensans po sklepach i okazało się - ku mojemu zdumieniu - że rzadko która miniwieża ma wejście audio, a takiej która ma cyfrowe optyczne do tej pory nie widziałem. A jedyne wyjście audio z mojego tv, to właśnie optyczne. Tak więc opcja miniwieży chyba odpada.
 
Do góry