Minimum 50" do kwoty 5000 zł

daroquaresma

Klub HDTV.com.pl
VIP
Witam, mój znajomy zaczyna poszukiwania TV. Minimum 50 calowy( może być większy ;) ) w kwocie do 5000 zł. A więc....

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor?
25 m2

2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora?
3m

3. Ile osób zasiada przed telewizorem?
większość czasu 2-3 osoby, czasem więcej

4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu?
3 osoby na wprost, pozostałe około pod kątem około 45stopni

5. Telewizor ma stać czy ma wisieć?
Będzie wisiał na ścianie

6. Jak słońce świeci w pokoju?
Na 1 ścianie pokoju są okna balkonowe, więc światła będzie trochę padać na ekran. TV będzie stał na krótszej ścianie czyli tj światło będzie padać pod kątem 45 stopni.

7. Jaki masz obecnie telewizor?
Brak danych ;p

8. Co chcemy aby telewizor posiadał?
Na pewno solidna jakość obrazu: odpowiednia ostrość i głęboka czerń, fajnie gdyby TV posiadał matową matrycę - oczywiście wszystko to w proporcjach odpowiednich do ceny.
Sprawne działanie multimediów. Mam tu na myśli aplikacje do sterowania TV za pomocą telefonu. Korzystanie z usług takich jak Netflix czy choćby Youtube oraz zwykłe przeglądanie stron internetowych.

9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora?
Dekoder NC+ oraz wyżej wymienione serwisy.

10. Jakie urządzenia ?
Telefon na Androidzie ,laptop.

11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor?
Poniedziałek - piątek 5-8h, sobota-niedziela 12-18h

12. Czy zdarza się że przez kilka godzin oglądasz tylko jeden program ?
Tak

13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej?
Dokumenty przyrodnicze, seriale oraz video z internetu.

14. Czy zamierzasz serfować po internecie?
Platformy wymienione wyżej.

15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie?
Nie

16. Preferencje co do marki?
Gdzieś w głowie świta najbardziej Panasonic lub Sony, choć nie wiem jak obecnie z serwisem gwarancyjnym tej marki. Ogólnie nie jest nastawiony typowo na tych producentów, śmiało można zaproponować jakieś alternatywy.

17. Preferencje co do wielkości?
Minimum 50 cali, ale mile widziane 55-58 cali.

18. Co Cię denerwuje w telewizorach?
Brak ostrości, rozmycia, wszelkiego rodzaju lagi (obrazu bądź funkcji pilota lub menu), jakość wykonania.

19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień?
Praktycznie o każdej porze.

20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup?
Max suma to 5000 zł

21. Jak często wymieniasz telewizory w domu ?
To będzie ich 2 TV.

22. Czy korzystasz często z aplikacji internetowych ?
Czasami.

TV raczej ma służyć na lata i stąd moje dodatkowe pytanie czy przy tej kwocie będzie duża różnica w jakości obrazu pomiędzy telewizorem 4k a full hd? Podejrzewam że TV z 4K przy tej samej cenie co full hd będzie miał gorsze parametry obrazu? Czy może się mylę? Tak czy owak czekam na propozycję:)

Pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Brałbym 55" :
- Sony 55XD8505 za 4799 zł
- Philips 55PUS7101 za 4150 zł
- Samsung 55KS7000 za 5299 zł
 

daroquaresma

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dzięki a jakieś różnice między nimi? Między Phillipsem a Samsungiem różnica 1000 zł... Każdy ma matrycę 100 hz? No i jak z płynnością działania multimediów ? ;)
 

FoX88

New member
No ok, ale nadal wrzucasz ten wpis Zubika, a nie wrzucasz kontynuacji. Z tego tylko wpisu wynika, że on nie mógł dostać matrycy, cierpiał, czekał itd. a to kontynuacja po 2 dniach:

"Witam,
W uzupełnieniu do mojego wpisu #1751 z dnia 08.02.2017 r.
Matrycy miało nie być, ale …. się dla mnie znalazła i to już 10.02.2017 r.

Tego samego dnia serwis (MIXREMEDIA z ul. Wincentego Witosa 31/56 w Warszawie) chciał zabrać TV do „naprawy”, niestety Ja nie mogłem. Z serwisem uzgodniliśmy termin na poniedziałek (13.02.2017) na 11:00-13:00. O 11:01 puk puk do drzwi – serwis. O 13 kolejny telefon z serwisu TV gotowy będzie odwieziony o 15. Znów punktualnie, jak w zegarku, TV przyjechał z nową matrycą w foli fabrycznej na ekranie oraz aluminiowej ramce (jest to chyba integralna część wyświetlacza). Zero bad pixeli, niewidoczny clouding – samo zadowolenie – przynajmniej serwis na 5+"

oraz:
"Wczoraj to sprawdziłem. Ciemny pokój (tylko TV świecił), ciemny ekran - cloudingu brak.
Podkręciłem nawet podświetlenie matrycy na max (20)
bo się zdziwiłem - stary wyświetlacz miał bardzo subtelny clouding. Nie wkurzałem się bo to cecha tego typu ekranów, ale ten nie ma - może tylko na razie - chodzi z 20 godzin na nowej matrycy. Może wpływ mają inne ustawienia obrazu?"

--

Tak to się wkurzasz, że ktoś manipuluje opiniami/dowodami, ale już zwracałem uwagę, że cytujesz wpis Zubika, a nie cytujesz kontynuacji tej sprawy, co jest właśnie taką manipulacją. Nie wiem, mam nadzieję, że nie dostanę za to bana, bo nie o to chodzi, a po prostu o rzetelne wrzucenie opinii czyjejś faktycznie.
 
Ostatnia edycja:
Do góry