Minimum 48" do 3K VOD i PS4

azsryel

New member
Nie wiem jak Ty, ale ja nie chcę jednak kupować 4K dla samego faktu posiadania. Jeśli to aż taki skok cenowy, to wygląda na to że jestem skazany na FHD. Ewentualnie poczekam jeszcze z pół roku. Tylko z drugiej strony nie widać nic na horyzoncie co można by zakupić.

Jeśli możesz poczekać pół roku to tak zrób, teraz zaczną wchodzić w pierwszym kwartale na rynek modele na rok 2017, więc jak co roku modele 2016 stanieją, może wtedy w tym przedziale cenowym kupisz KS7000 który dla mnie byłby idealny. Panel wykorzystuje kwantową kropkę, 22ms na game mode, OneConnect...

@Roberto_PL poszukam jednak czegoś FHD, póki co nie chcę wydawać więcej na TV, już raz zaszalałem i kupiłem tv za ponad 10k i rok po gwarancji padł, był ból i żal, a gdy tv za 2k padnie to bez smutku idę i kupuję nowy :)
 
Ostatnia edycja:

pewu

New member
Wczoraj też sobie powiedziałem, że idę po taniości i kupię coś FHD tak aby było w podobnej "jakości" co mój 55H6400.
Po wyczytaniu internetu i sprawdzeniu dostępnych modeli w marketach, stanęło na Samsunga UE50J6420AW za 2212zł.
Pojechałem do marketu i pobawiłem sie tym TV. Jest jeden suwak do upłynniacza, wg netu matryca 120. Niestety cały system w TV jest dość wolny i jego dość "archaiczny" wygląd nie przekonał mnie. Porównywałem go też z Panasonic 50DS630E (odpada głównie przez duży InputLag), i w sklepowych warunkach jakość obrazu zbliżona, upłynniacz za to wg mnie lepiej radził sobie w Samsungu.

Pozostając z niedosytem w kwestii wolnego systemu i jego archaiczności - pobawiłem się stojącym obok SAMSUNG UE49KU6450S (niestety już UHD na matrycy 50/60). Piersze zdziwienie to kwestia szybkości i jakości systemu, jest tam już duuużo lepiej i szybciej. Potem sprawdziłem jak radzi sobie upłynniacz, no i też okazało się, że jest porównywalny z tym z UE50J6420AW (120 vs 60). Widać nadrabia może trochę sprzętowo? Sam nie wiem, ale okazało się, że jest to dla mnie w pełni do przyjęcia, a właśnie tej matrycy 60 się najbardziej obawiałem.
Reasumując, zakupiłem Samsunga UE49KU6450S za 2859zł w MM (obniżają ceny do tych z Saturna). Jeśli Ci nie przeszkadza "słabe" odświezanie matrycy (co najlepiej samemu przetestować), to poniżej 3k zł to chyba jest jakaś alternatywa.

UE49KU6450S potestowałem na razie parę godzin, i jeśli chodzi o FHD (a to było moim celem), to nie ma z tym najmniejszego problemu, jakość w pełni do zaakceptowania. UHD jest tutaj jedynie miłym dodatkiem.
Niestety są też typowe "bolączki" samsungowe. Przy ciemnych scenach podświetlenie ekranu się automatycznie zmniejsza (nie da się tego wyłączyć), więc ciemne sceny/filmy mogą jednak gorzej się prezentować niż na serii H6400. Samo poświetlenie matrycy jest zbyt intensywne w dolnych rogach, co w ogóle nie przeszkadza w pełnym i nie mocno ciemnym obrazie (plansze kolorów wychodzą idelanie). Widac to natomiast przy filmach z pasami z góry i u dołu.
 
Ostatnia edycja:

Caparzo

New member
Bez reklam
Z tego co wiem. To każdy tv z konsola mą 60Hz. Mam dwa porównania panasonic 58 dx700 z matryca 50/60 Hz i sharp 60' z matrycą 100 Hz. Na każdym jest info o 60 Hz na konsoli. Wieć nie przejmuj sie liczbami
 

azsryel

New member
No to chyba będę musiał na żywo przejechać się i zobaczyć te modele z serii KU, tylko jest ich tak sporo, że nie ogarniam czym się różnią i jak rozszyfrować te nazwy kodowe KU6400, KU6470, KU6450S, KU6000W. Który z nich najlepszy bo według sklepów mają tą samą specyfikację, sądząc po cyferkach pewnie KU6470 to najwyższy model z tych?
 
Ostatnia edycja:

pewu

New member
Im więcej bedziesz czytał tym bardziej będziesz głupszy. Po prostu kup tv
Dokładnie, ja pojechałem, obmacałem i przetestowałem na ile się da. Zdecydowałem z kompromisami.
Celem było kupić najtańszy TV (do max 3000zł) do gier i filmów (FHD preferowane), który pozwoli mi przetrwać np. 2 lata, zanim kupię wtedy już jakiś porządny telewizor, bo z aktualnych HDRowców, to w kwocie do 6-7k zł miałbym niedosy, niesmak, a za rok zapewne OLEDy/inne technologie już będą w lepszych cenach ;) W sumie to można tak czekać w nieskończoność, ale wydaje mi się, że teraz będzie większa zmiana technologiczna, jeśli chodzi o 2017-2018 ;)
 

azsryel

New member
Może i macie rację, przejadę się do sklepu i obejrzę serię KU, muszę przede wszystkim zobaczyć czy nowy pilot daje radę w smart... Zupełnie dla mnie niezrozumiałym posunięciem jest wykastrowanie nowych tv z tego pilota od h6400...
 

pewu

New member
Może i macie rację, przejadę się do sklepu i obejrzę serię KU, muszę przede wszystkim zobaczyć czy nowy pilot daje radę w smart... Zupełnie dla mnie niezrozumiałym posunięciem jest wykastrowanie nowych tv z tego pilota od h6400...

Oszczędzanie na wszystkim.
Pilot w UE49KU6450S to mały, minimalistyczny klocuszek. Szkoda, że nie ma w nim "myszki", aż sie prosi...

Jeszcze jedno w razie czego, pamiętaj, że to wadliwe podświetlenie matrycy w rogach to bardzo widoczny problem tych modeli.
Przykładowa opinia z saturn.pl: "Nierówne podświetlenie matrycy na dole i na górze. Telewizor zwróciłem do sklepu jeszcze tego samego dnia."
I niestety to jest prawda... ale nie widzę kompletnie nic co byłoby alternatywą dla tego TV w kwocie do 3k zł... więc pozostaje polubić tą "cechę" :/

Fotki ciemnej sceny:
Ciemniejsza
Jaśniejsza z menu na ekranie (automatycznie się rozjaśnia)

Na rtings jest test tego modelu pod nazwą ku7000.
 
Ostatnia edycja:

azsryel

New member
Trochę strasznie wyglądają te jaśniejsze plamy, przy tym TV jest podświetlenie krawędziowe? Muszę na żywo to zobaczyć, dzięki za pomoc i zdjęcia.
 

pewu

New member
Trochę strasznie wyglądają te jaśniejsze plamy, przy tym TV jest podświetlenie krawędziowe? Muszę na żywo to zobaczyć, dzięki za pomoc i zdjęcia.

Trochę to przejaskrawione na zdjęciach, ale efekt jest widoczny w takich ciemnych scenach, dlatego uprzedzam. No i to rozjaśnianie i ściemnianie (np. mały biały napis na środku będzie ciemniejszy) troche może zdenetrwować, nie da sie tego wyłączyc. :/
Ale też w ogóle tego nie zobaczysz przy pełnoekranowym nieciemnym obrazie.
Sprawdź sobie to na materiale z pasami na górze i dole przede wszystkim, no i musi być dość ciemno...
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nie brałbym modeli m50Hz.
Z modeli 4K, 100Hz, HDFR, VP w klasie cenowej masz tylko Philipsa 49pUS6561 za 2999 zł , kalibracja gratis.
 

pewu

New member
Ja jedynie zastanawiam się czy jest sens teraz wymienić UE49KU6450S na 55KS7000 dopłacając 2000zł. Czy może lepiej jednak pozostać na UE49KU6450S celem zakupu czegoś "lepszego" w 2017/2018.
Poza tym jak czytam opinie, to na KS7000 też róznie bywa z tym podświetleniem matrycy... i może jednak lepiej poczekać na lepsze technologie.
50Hz okazało się dla mnie akceptowalne, przynajmniej w modelu UE49KU6450S, który bazuje juz na najnowszym Tizen'ie, a sam system jest szybki i bardzo prosty.
 
Do góry