MiniLED/OLED do salonu - 65 cali do 10k

boody

New member
Witam drogich forumowiczów po niemalże 7-letniej nieobecności :) Ostatnim razem za Waszą namową wybór padł na Sony 65XE9005, który dzielnie mi służył przez 6 lat po czym znalazł nowego właściciela.
Przyszedł czas na znalezienie godnego następcy.

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 35 m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 2,5 m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 1-4
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? Na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju ? Drzwi balkonowe po lewej stronie od TV (strona południowa, mocne nasłonecznienie)
7. Jaki masz obecnie telewizor ? Brak, był Sony 65XE9005
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? Technologia MiniLED/OLED, bardzo dobrą czerń, bezproblemowe użytkowanie, Android, choć się nie upieram
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? Lokalna kablówka po RJ45, konsola PS5 w przyszłości
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora? Soundbar/w przyszłości PS5
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor? Tydzień pracujacy - ok. 4 h, weekend ok. 6 h
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? Bez znaczenia
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Netflix, HBO Max, Disney+
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? Tak
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? Sporadycznie
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? Zdecydowanie wieczorami
17. Preferencje co do wielkości? 65" z racji bliskości sofy od ekranu i braku możliwości odsunięcia się
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? Lagi SMARTa, kiepska czerń i smużenie przy transmisjach sportowych
19. Preferencje co do marki ? Brak preferencji, choć do Sony zawsze będę miał sentyment
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne? Bez 3D
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? nieprzekraczalne 10 000 zł (im mniej tym lepiej)
22. Czy telewizor weźmiesz na firmę? Nie
23. Czy ma mieć smart TV? Tak

Zakup mogę przesunąć na maj, bo wtedy wprowadzamy się do nowego lokum, co sprawia, że może warto poczekać na któryś z nowych modeli. Jak uważacie?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nowości w tej klasie będą się pojawiać od kwietnia ale będą przekraczać 10.000 zł.
Obecne modele w tej klasie są bardzo dobre i sięgasz po najlepszą jakość :
  • Philips 65oled 908
  • LG 65g33
  • Samsung 65s95
  • LG 65c45
  • Sony 65A80L
Plus dodatkowo dla członków forum pakiet gratisów dodatkowo.
 

luck76

Well-known member
Nowości w tej klasie będą się pojawiać od kwietnia ale będą przekraczać 10.000 zł.
Obecne modele w tej klasie są bardzo dobre i sięgasz po najlepszą jakość :
  • Philips 65oled 908
  • LG 65g33
  • Samsung 65s95
  • LG 65c45
  • Sony 65A80L
Plus dodatkowo dla członków forum pakiet gratisów dodatkowo.
Zabrakło modelu który cenowo zabija najlepsze w tym zestawieniu telewizory, tj s95 jak i 908 oraz G3, a niczym im nie ustępuje, tj 65s90C. Jest dostępny w wielu punktach za 7249 PLN a to cena która bije na głowę również pozostałe tv z tego zestawienia, słabsze od tego tv.
 

boody

New member
Nowości w tej klasie będą się pojawiać od kwietnia ale będą przekraczać 10.000 zł.
Obecne modele w tej klasie są bardzo dobre i sięgasz po najlepszą jakość :
  • Philips 65oled 908
  • LG 65g33
  • Samsung 65s95
  • LG 65c45
  • Sony 65A80L
Plus dodatkowo dla członków forum pakiet gratisów dodatkowo.
Dziękuję, czyli uważasz, że w tej cenie nie warto inwestować w MiniLED? Słyszałem dużo dobrego o Sony XR-65X95L i chyba cena też by się zgadzała.
 

FotoVideo

Member
OLED jest dobry ale ma przeciętna jasność w SDR jest ok ale w HDR za ciemna matryca telewizor MiniLED z jasnością powyżej 1000 nitów w szczytowej jasnosci 1500 nitów jest zdecysowanie lepszym wyborem jezeli takowe tresci HDR będą ogladane
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To zawsze kwestia kasy.
Nowe historycznie są droższe o ponad 30%.
Pytanie czy wystarczy kasy ?
 

boody

New member
To zawsze kwestia kasy.
Nowe historycznie są droższe o ponad 30%.
Pytanie czy wystarczy kasy ?
Oczywiście, nie pilnując limitu nie zastanawiając się długo kupiłbym A95L Sony. Stąd zerkam w stronę MiniLEDów, bo topowy MiniLED ma cenę niemalże (słowo klucz) topowego OLEDa. Dodatkowo te czterocyfrowe wartości nitów też działają na wyobraźnię 🙂 Jako, że przeprowadzka dopiero po majówce to poczekam na tegoroczne nowości. Choćby, żeby potwierdzić, że mnie nie stać 😉
 

Marlo

Active member
Znalazłem ceny Hisense na nowe modele.
65U8NQ -1599 EURO (1600 stref przyciemniania)
65UXNQ -2490 EURO (strefy przyciemniania ?)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Dokładnie tak.
I jeśli w wysokich cenach wejdą Nowe modele to.mogą też podrożeć.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To zawsze masz takie prawo, ale niektóre promocje są teraz bardzo dobre.
Łapiesz się na Oled TV 65 np B33 czy 65Oled 707
 

neokrk

New member
Dziękuję, czyli uważasz, że w tej cenie nie warto inwestować w MiniLED? Słyszałem dużo dobrego o Sony XR-65X95L i chyba cena też by się zgadzała.
Kupiłem X95L ponad tydzień temu, przesiadka z plazmy Panasonica - obraz rewelacyjny porównując nawet do plazmy, i brak wad OLEDa. Osobiście polecam i zostaniesz przy Sony :) i Cena też dla Ciebie ok, możesz polować w sklepie Sony jakies promocje w stylu 5 lat gwarancji za darmo czy cach back np dzisiaj masz 9040 PLN - 850 PLN cash back
 
Do góry