MiniLed/FLAD 85"/75" do 9k zł

K1dler

New member
Hej,

przymierzam się do zakupu telewizora. Mój budżet to 9000zł chciałem kupić TV w technologii miniled.

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 35m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 4,5m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 1-4
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju ? Okno po lewej stronie(okno po stronie północnozachodniej) od TV,
7. Jaki masz obecnie telewizor ? Toshiba 55UA2
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? Technologia Miniled/FLAD, bardzo dobrą czerń, bezproblemowe użytkowanie, android choć nie jest to przymusem
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? Serwisy streamingowe, Youtube,
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora? PS5/Switch, Soundbar Yamaha Y207
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor? Ok 6h
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? Bez preferencji
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Netflix, HBO Max, Disney +, Youtube, gry na konsoli
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? J.W
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? Tak, w wolnej chwilii
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? Od 17 do 01.
17. Preferencje co do wielkości? 75-85"
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? Wieszający się Smart TV, gdy są jakieś problemy z telewizorem ich łatanie/naprawianie przez producenta trwa miesiącami o ile w ogóle.
19. Preferencje co do marki ? Brak preferencji
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne? BRAK 3D
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 9000 zł
22. Czy telewizor weźmiesz na firmę? Nie
23. Czy ma mieć smart TV? Tak

Skłaniałem się ku modelom:

1. Samsung Q85Q80C
2. Hisense 85U7KQ
3. TCL 85C805/809
4. Samsung Q75QN85C
5. TCL 75C845
6. Sony 75X90L
7. Hisense 75U8KQ

Obawiam się trochę marki TCL, z tego co czytałem po forach, to często są problemy softowe z tymi telewizorami. A to dźwięk nie działa po HDMI Arc, a to jakieś przycięcia obrazu itd. A producent nie działa szybko z aktualizacjami o ile w ogóle poprawia te telewizory. Nie wiem czy to słuszne obawy. Co do marki Hisense problem jest z tym, że nie mają aplikacji HBO na swój system. Od biedy mogę odpalić w przeglądarce albo kupić jakąś przystawkę.
 

luck76

Well-known member
Obawy słuszne. Jeśli planujesz razem z soundbarem na ARC i PS5 podłączyć więcej konsoli nowej generacji to najlepszym rozwiązaniem z wymienionych będzie Samsung QN85C, jeśli tylko te co wymieniłeś, to Sony X90L albo Hisense U8KQ.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
W klasie zdecydowanie sięgałbym po 85” c845 za 9399 zł z pełnym pakietem dodatkowo.
Jeśli kwota nie przekraczalna to 85c805 za 8399 zł z pakietem.
 

luck76

Well-known member
Obawiam się trochę marki TCL, z tego co czytałem po forach, to często są problemy softowe z tymi telewizorami. A to dźwięk nie działa po HDMI Arc, a to jakieś przycięcia obrazu itd. A producent nie działa szybko z aktualizacjami o ile w ogóle poprawia te telewizory. Nie wiem czy to słuszne obawy.
W klasie zdecydowanie sięgałbym po 85” c845 za 9399 zł z pełnym pakietem dodatkowo.
Jeśli kwota nie przekraczalna to 85c805 za 8399 zł z pakietem.
a obawy widziałeś? Może konkretnie odnieś się do nich?
Wystarczy przeczytać uważnie.
@kiki , uważnie przeczytałem cały ciąg konwersacji z Twoim udziałem i nie widzę gdzie się odniosłeś do obaw. Pomożesz?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Obawy może mieć każdy, to zrozumiałe.
Zapraszam na pokaz, znacznie łatwiej podjąć decyzję.
wielkość 85” zrobi największe wrażenie.
A w połączeniu z mini led niesie świetną jakość i pozwala zmieścić się w klasie cenowej.
 

luck76

Well-known member
Obawy może mieć każdy, to zrozumiałe.
Zapraszam na pokaz, znacznie łatwiej podjąć decyzję.
wielkość 85” zrobi największe wrażenie.
A w połączeniu z mini led niesie świetną jakość i pozwala zmieścić się w klasie cenowej.
Dalej nie odpowiedziałeś na 3 obawy nie mające nic wspólnego z prezentacją: "z tego co czytałem po forach, to często są problemy softowe z tymi telewizorami:
  • a to dźwięk nie działa po HDMI Arc,
  • a to jakieś przycięcia obrazu itd.,
  • a producent nie działa szybko z aktualizacjami o ile w ogóle poprawia te telewizory".
 

K1dler

New member
Temat do zamknięcia. Kupiłem Samsung Q75QN85C i jestem mega zadowolony i z systemu i z jakości obrazu, do tego zakupiłem soundbar Q800C i na moje potrzeby w zupełności wystarcza :)
 

czarny2807

Active member
Bez reklam
Przeglądałem dziś dane różnych modeli wszystkich producentów. To co rzuciło mi się bardzo w oczy to to, że TCL bije wszystkich na głowę. Prądożernością. Z czego może wynikać to, że tv tej marki pobierają tak dużo energii?
 

luck76

Well-known member
Przeglądałem dziś dane różnych modeli wszystkich producentów. To co rzuciło mi się bardzo w oczy to to, że TCL bije wszystkich na głowę. Prądożernością. Z czego może wynikać to, że tv tej marki pobierają tak dużo energii?
Z czego może wynikać? Z tego, że Chińczycy mają w d… oszczędność energii. Ma być tanio w zakupie. Dlatego nie uświadczysz w obudowie np. rPET, jest za to 2x tańszy virgin PET powstający przy okazji produkcji benzyny z ruskiej ropy.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Przeglądałem dziś dane różnych modeli wszystkich producentów. To co rzuciło mi się bardzo w oczy to to, że TCL bije wszystkich na głowę. Prądożernością. Z czego może wynikać to, że tv tej marki pobierają tak dużo energii?

Dużo czyli ile różnicy i dla jakich przekatnych.
Szczerze, to mi zwisa ile pobiera, bo i tak w skali miesiąca to są grosze.
Kwestia ile kto ogląda i przede wszystkim co ogląda.
 
Do góry