Mini wieża do słuchania audiobooków

autobusik

New member
Witam wszystkich i proszę o pomoc.
Szukam małej wieży głównie do słuchania audiobooków dla dziecka, konieczne jest wejście USB oraz odtwarzacz CD. Chodzi o to, aby głos czytany brzmiał wyraźnie zarówno cicho, jak i głośno.

Funkcje sieciowe póki co mało przydatne więc nie biorę ich pod uwagę, ale wolałabym aby był to sensowny zakup na kilka lat.

Budżet to ok. 1000 zł, chętnie mniej, ale niewykluczone i 1500 zł, jeśli :).

Szukam, czytam ale wniosków nadal nie mam - pokój ma ok. 20 m2, ale jest na poddaszu - czyli ma skos. Wiedzę mam mizerną, słyszę jedynie okropne ryczenie z boomboxa :(.

Słuchałam Onkyo CS245, Yamaha MCR042, Pioneer X-CM32BT, ale jakoś żaden mnie nie przekonał.

Jakich parametrów szukać, na co zwrócić uwagę? Kupić gotowy zestaw czy amplituner oraz osobno głośniki - możliwie najlepsze w pożądanym przedziale?
 

autobusik

New member
Hmmm, żałuję że temat nie spotkał się z zainteresowaniem.
Pewnie szkoda czasu na młócenie tematu sprzętu za max. 1500 zł.
Spędziłam już kwadrylion godzin czytając testy, fora, opinie.
Wyboru nie ułatwia fakt, że w większość sprzętu jest dostępna tylko wirtualnie.
To co widziałam było w lokalnym MM, wiadomo jak to brzmi w wielkiej hali.

Mam w takim razie inne pytanie - czy w ogóle jest sens szukać salonu audio? Czy zabiją mnie śmiechem jak przyjdę po małą wieżę?

Rozważam jeszcze:
Panasonic SC-PMX9
Panasonic SC-PMX5
ale nie mam gdzie zobaczyć/posłuchać
ONKYO CS 555
Denon M39 + głośniki nie Denon (jakie?)
Pioneer X-HM71 (ale tu już dużo rozwiązań sieciowych, które nie są istotne)

Bardzo mi się podoba i brzmi też Denon Ceol Piccolo, z tym że potrzebuję jednak CD więc przy N-8 wychodzę sporo poza budżet. No i opcje sieciowe, które nie są priorytetem.

Liczę na jakieś inne pomysły, np. z lektury forum dowiedziałam się o HK MAS 101, niestety niedostępnym, a na pewno nie wpadłabym na to.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Do audiobooków to i się nada taka za 100zł, taką właśnie kupiłem kiedyś (używaną na giełdzie) ma usb, cd, pilota itp. Ty szukasz nie tyle co do audiobooków, a chcesz mieć dobrej klasy sprzęt w swoim budżecie do słuchania muzyki.
 

Henry

Active member
Bez reklam
Jak szukałem mikro zestwów to słuchałem tych Pioneerów i bardzo fajnie grają, zobacz jeszcze np. XM51, choć ze względu na duży wyświetlacz lepszym wyborem wydaje się być XM71, a poza tym dodatkowe funkcje zawsze mogą okazać się przydatne ;)
 

autobusik

New member
Do audiobooków to i się nada taka za 100zł, taką właśnie kupiłem kiedyś (używaną na giełdzie) ma usb, cd, pilota itp. Ty szukasz nie tyle co do audiobooków, a chcesz mieć dobrej klasy sprzęt w swoim budżecie do słuchania muzyki.


Zgodzę się tylko częściowo bo przy niegłośnym słuchaniu tekstu czytanego sprzęt za 100 zł się nie nada - ja już nie mogę słuchać dudnie jak latorośl podkręca volume żeby coś słyszeć.
Ale fakt, że ma dopiero 7 lat, czas na fascynacje muzyczne dopiero przyjdzie więc chcę kupić coś w miarę uniwersalnego co da dobry, także cichy dźwięk. I żeby mi dziecko nie ogłuchło :-D
 

autobusik

New member
Nikt cię śmiechem nie zabije a mini wieże nadal są dość poszukiwanym wyposażeniem audio w naszych domach. Zobacz jeszcze SONY CMT-G1iP.

Tu masz recenzję z tego forum:

Dziękuję za podpowiedź.
Na marginesie pytanie - mam horrendalne problemy z czytaniem forum: cały czas złe przekierowania linków (czyściłam ciasteczka, cache i nic).
 

collider

New member
Bez reklam
Zarówno model G1 jak i G2 nadal jest w ofercie firmy Sony według ich oficjalnej strony więc nie powinno być problemu z dostępem. Możesz się skontaktować z ich internetowym sklepem. Na pewno coś dla ciebie znajdą a jak nie to spróbuj wysłać zapytanie do użytkownika Blackninja z tego forum. Może on coś poradzi.
 
Ostatnia edycja:

autobusik

New member
Nadal drążę temat, czytam forum. I mam mnóstwo pytań i wątpliwości.

1. Natury podstawowej - jak jest z nawigowaniem w drzewkach mp3? Póki co dużym problemem jest odtwarzanie audiobooków zapisanych na pojemnym pendrive - nie wyświetlają się nazwy, o okładkach płyt nie wspominając - czy w takich mini wieżach jest jakieś wsparcie, ułatwienie?

2. Próbuję znaleźć informacje na temat Pioneer P1, ale nie udało mi się wyszukać na forum. Gdzie znaleźć jakieś opinie na jego temat?
Jest w Saturnie (albo MM) na 1799 zł - warto się zainteresować?

3. Ponawiam też pytanie o urządzenia Philips Fidelio np. DTM 5096, DTM 5095, tańsze DCM3175 lub małe DTM3155. DCM3155 - dla laika wygląda to ciekawie, ceną nie powala - może taka opcja byłaby lepszym wyborem do pokoju na poddaszu? Zamiast niedużych głośników w mini wieżach?

4. Wciąż nie znalazłam gdzie można obejrzeć Sony CMT-G2 lub G1. Musiałabym zamówić i ewentualnie zwrócić :( tylko czy to warte aż takiego zachodu? Choć pewnie to rozwiązałoby problem i zwolniło połowę mojego procesora bo już nie chciałby mi się pakować i odsyłać :D.
 

autobusik

New member
Po wizycie w MM i Euro stwierdzam, że Pioneer P1 jest naprawdę świetny - na moje niewprawne ucho dźwięk fantastyczny. Trochę mało nowoczesnych rozwiązań sieciowych i bezprzewodowych. Jednak wydaje mi się, że nie jest to sprzęt dla siedmioletniego dziecka.
Dla równowagi posłuchałam jeszcze innego Pioneera X-HM72 i tu też pełny zachwyt - dźwięk naprawdę dobry, mnóstwo dodatkowych funkcji sieciowych itd. oraz świetny wyświetlacz, który pokazuje co gra i gdzie jesteśmy, czas do końca utworu. super sprawa. Wątpię jednak nieco czy dziecko się nie pogubi we wszystkich opcjach, które oferuje wieża, może łatwiejsza w obsłudze jest X-HM71?
Kurczę, naprawdę nie ma idealnego rozwiązania.
 

collider

New member
Bez reklam
Po wizycie w MM i Euro stwierdzam, że Pioneer P1 jest naprawdę świetny - na moje niewprawne ucho dźwięk fantastyczny. Trochę mało nowoczesnych rozwiązań sieciowych i bezprzewodowych. Jednak wydaje mi się, że nie jest to sprzęt dla siedmioletniego dziecka.
Dla równowagi posłuchałam jeszcze innego Pioneera X-HM72 i tu też pełny zachwyt - dźwięk naprawdę dobry, mnóstwo dodatkowych funkcji sieciowych itd. oraz świetny wyświetlacz, który pokazuje co gra i gdzie jesteśmy, czas do końca utworu. super sprawa. Wątpię jednak nieco czy dziecko się nie pogubi we wszystkich opcjach, które oferuje wieża, może łatwiejsza w obsłudze jest X-HM71?
Kurczę, naprawdę nie ma idealnego rozwiązania.

Pioneer P1 to absolutnie powazny sprzet i z tym sie zgodze, ze przeznaczony dla zupelnie innego konsumenta. Raczej nie dla dziecka.
Zobacz jeszcze cos takiego jak Philips Fidelio DTM 5095.
 

Henry

Active member
Bez reklam
Po wizycie w MM i Euro stwierdzam, że Pioneer P1 jest naprawdę świetny - na moje niewprawne ucho dźwięk fantastyczny. Trochę mało nowoczesnych rozwiązań sieciowych i bezprzewodowych. Jednak wydaje mi się, że nie jest to sprzęt dla siedmioletniego dziecka.
Dla równowagi posłuchałam jeszcze innego Pioneera X-HM72 i tu też pełny zachwyt - dźwięk naprawdę dobry, mnóstwo dodatkowych funkcji sieciowych itd. oraz świetny wyświetlacz, który pokazuje co gra i gdzie jesteśmy, czas do końca utworu. super sprawa. Wątpię jednak nieco czy dziecko się nie pogubi we wszystkich opcjach, które oferuje wieża, może łatwiejsza w obsłudze jest X-HM71?
Kurczę, naprawdę nie ma idealnego rozwiązania.

Uwierz w możliwości swojego dziecka, tym bardziej, że dzieci szybko rosną, a taki sprzęt posłuży kilka ładnych lat ;)
Ja po swoich dzieciakach widzę, że wszelkie nowinki technologiczne nie są im obce i łapią wszystko w mig. Strumieniowanie plików audio czy obsługa z urządzeń mobilnych nie stanowi dla nich żadnego problemu, nawet nie musiałem im nic tłumaczyć, wystarczyło, że widzieli jak ja to robię i sami sobie poradzili.
Jeśli tylko budżet pozwoli to potestuj spokojnie XM71/XM72, gra to bardzo dobrze, a dodatkowym atutem jest tutaj czytelny wyświetlacz, który bardzo ułatwia nawigację pomiędzy plikami.
 

autobusik

New member
Uwierz w możliwości swojego dziecka, tym bardziej, że dzieci szybko rosną, a taki sprzęt posłuży kilka ładnych lat ;)
Ja po swoich dzieciakach widzę, że wszelkie nowinki technologiczne nie są im obce i łapią wszystko w mig. Strumieniowanie plików audio czy obsługa z urządzeń mobilnych nie stanowi dla nich żadnego problemu, nawet nie musiałem im nic tłumaczyć, wystarczyło, że widzieli jak ja to robię i sami sobie poradzili.
Jeśli tylko budżet pozwoli to potestuj spokojnie XM71/XM72, gra to bardzo dobrze, a dodatkowym atutem jest tutaj czytelny wyświetlacz, który bardzo ułatwia nawigację pomiędzy plikami.

Skłaniam się coraz bardziej ku Pioneer X-HM71. Choć wątpliwości mam, ale muszę coś w końcu kupić.
Mam jeszcze propozycję Denon M39+głośniki jamo s604 - czy warto to rozważać?
Dlaczego Denon M38 ma dobre recenzje, a M39 już nie bardzo? Czy to upływ czasu?
Czy recenzje powstają w porównaniu z innymi dostępnymi w tym samym czasie na rynku produktami i dlatego M38 był ok?
Pozdrawiam wszystkich, a szczególnie osoby, które mają cierpliwość do moich wynurzeń ;).
 

collider

New member
Bez reklam
Ja ostatnio mialem okazje sluchac cos takiego jak Yamaha MCR-N560D. Z tym, ze facet zamiast seryjnych glosnikow mial podlaczone monitory Qacoustics 2020. Gralo to rewelacyjnie. Co do Denona M39 to z seryjnymi glosnikami zrobil na mnie przecietne wrazenie. Jednak wystarczy mu dolozyc lepsze glosniki i potrafi zagrac bardzo przyzwoicie. Do tego jest solidnie wykonany. Prosty, fajny sprzet.
 

Henry

Active member
Bez reklam
Skłaniam się coraz bardziej ku Pioneer X-HM71. Choć wątpliwości mam, ale muszę coś w końcu kupić.
Mam jeszcze propozycję Denon M39+głośniki jamo s604 - czy warto to rozważać?
Dlaczego Denon M38 ma dobre recenzje, a M39 już nie bardzo? Czy to upływ czasu?
Czy recenzje powstają w porównaniu z innymi dostępnymi w tym samym czasie na rynku produktami i dlatego M38 był ok?
Pozdrawiam wszystkich, a szczególnie osoby, które mają cierpliwość do moich wynurzeń ;).
Mniej więcej tak jak piszesz ;)
Jeśli chodzi o tego Denona, to często sprzedawany jest on z innymi głośnikami, bardzo fajnie brzmi np. Boston Acoustics A25 lub A26, znacznie lepiej niż z oryginalnymi, ale wtedy cena juz jest zbliżona do tego Pioneera, a z tej dwójki Pioneer jest ciekawszy...
 

autobusik

New member
Ja ostatnio mialem okazje sluchac cos takiego jak Yamaha MCR-N560D. Z tym, ze facet zamiast seryjnych glosnikow mial podlaczone monitory Qacoustics 2020. Gralo to rewelacyjnie. Co do Denona M39 to z seryjnymi glosnikami zrobil na mnie przecietne wrazenie. Jednak wystarczy mu dolozyc lepsze glosniki i potrafi zagrac bardzo przyzwoicie. Do tego jest solidnie wykonany. Prosty, fajny sprzet.

Wracam do tematu, wciąż niczego nie kupiłam, niestety.
Rozważam kupno samego amplitunera Denon M39 z kolumnami Wharferdale Diamond 10.1 lub Magnat Quantum 603. Oczywiście dostępne tylko w necie więc nie posłucham.
Kupować? A jeśli tak to który? Obydwa ok. 1300-1400 zł.
 
Do góry