Mini wieża do pokoju.

rRobert83

Member
jeśli mogę to przyłączę się do tematu bo tak samo poszukuję mini-wieży. zainteresował mnie ten panasonic. patrzyłem na stronę panasonica i który tam to jest najwyższy model z mini wież

Z tego co teraz spoglądam na stronę panasonica wynika ze model SC-PMX100B, ma dodatkowo wifi i możliwość puszczania muzyki z sieci. Tylko ta cena 2 tyś!.

Nadal koledzy czekam na propozycje bardziej zmierzające w kierunku kina domowego
Sprzęty na jakie na ty forum natrafiłem
KH AVR 161s
Pionieer 924,930 830 (8050 ale już nie wiem co bo mi się wszytko kiełbasi) lub coś innego.
Wstępnie zestaw z dwoma głośnikami kiedyś opcjonalnie reszta.

PS
na nie których forach natknąłem się na cenną informacje.
zakup sprzętu po za PL jest tańszy np KH 161s w MM.de kosztuje po przeliczeniu 1480zł + dostawa.

 

fitoro

New member
czy ten model zalinkowany przez mors111 ma takie same głośniki jak ten najwyższy?. w sumie model z wifi zbędny bo i tak cała muzyka idzie ze smartfona lub cd. zależy mi tylko na tych 3-drożnych głośnikach i jakości dźwięku
 

rRobert83

Member
według strony panasonica oba zestawy posiadają trój drożne głośniki. Wizułanie wyglądają tak samo, może obudowy się różnią. W tańszym modelu jest coś jak okleina drewno podobna, w droższym wydaje się być pełen mat.
 

rRobert83

Member
dzięki kolego za propozycje. Jeśli jest to ta wieża przeceniona z 449 to po zdjęciach mam wrażenie ze to micro wieża. Grać pewnie gra, wszytko co powinna mieć to ma.
Dla mnie to jednak nie też poziom i nie to co oczekuje. Moje aspiracje rosną, nadal faworytem jest zaproponowany panasonic, kusi mnie też kino domowe z wyżej pułki. Dzisiaj realna szansa aby zaliczyć pierwszy kontakt.
 

Caparzo

New member
Bez reklam
Tutaj jest tak zawsze, wejdziesz zapytasz o coś małego, to ze sklepu wyjdziesz z kinem domowy za 5 tyś :popcorn:
 

roberto149

New member
Na forum zajmującym sie stereo, jeśli chodzi o miniwieże bardzo polecają Yamahy Pianocraft. Jest to mały sprzęt ale dźwiękowo, odsłuchowo pierwszorzędne. Również popatrz na wieże Denona. to dwie polecane w tej klasie cenowej. Napewno z Pinocrafta będziesz zadowolony.
 

rRobert83

Member
no cóż byłem dzisiaj w MM i nic tam nie mają. Wybór beznadziejny jak już w każdym sklepie. Mini wieże jak jakieś pudełeczka zapadkowe. Na stronach mają a w sklepie figa. Ze sprzętów wyższej klasy
HK 161s i 171s, denon x1200 i jakiś model wyższy. No i może jeszcze coś tam było. Odsłuchałem na szybkiego HK 161s z zestawem głośników tej firmy. Nawet fajnie to grało. Zahaczyłem jeszcze o salon sony no i tam pan bardzo ładnie mi wszytko tłumaczył.
 

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
Jak myślisz o porządnym sprzęcie to odpuść sobie mini wieże.
Dołóż do kasy trochę grosza i kup coś co naprawdę da ci dużo radochy.
A cóż tam kolo w Sony tak ładnie ci wytłumaczył ?
Pewnie nawijał makaron na uszy ..
 

rRobert83

Member
no cóż wszedłem do salonu sony bo jeszcze nigdy tam nie byłem zobaczyć czy handlują coś więcej niż tylko swoimi produktami, a to w sumie jedyne takie mi znane miejsce w moim mieście no i po drodze. Liczyłem się z tym ze sony będzie chwalone. Czas mi dość szybko tam popłynął nawet nie wiem kiedy.
Rozmowa początkowo była o głośnikach, wiele ciekawych rzeczy się dowiedziałem. Sprzedawca właśnie otwierał pudło z zestawem głośników jamo, sadzę ze to były modele S526HCS i porównywał do innych. I te później na początek zalecał.(w sumie rozmowa była o dużych kolumnach)i nie było w tym zakresie jakiegoś nacisku na konkretną firmę

Od nośnie amplitunerów też dużo gadał ale tak szybko i technicznie ze mój mózg nie wiele zarejestrował. Na białej kartce zrobił mi kolumny i do każdej wpisał czołowe marki po za pionierem. Tą nie brał pod uwagę, ale z jakiego powodu to nie pamiętam. Cholera tej kartki nie wziąłem.
Denon to tak jak na forum było pisane modele powyżej 2xxx, chyba 2200 coś tam wypisywał nie pamiętam( język polski chyba 2 bądź 3 pozycja w apkach, zapas moc i chyba najlepsza do kina).
Yamaha najlepsza apka do sterowania, moc ale też od jakiejś serii Avantage.
Onkyo - nic nie pamiętam ale też coś tam pisał
HK tu pojechał ostro po tej firmie i miedzy innymi o modelu 161s. Stary model z lat 2013, nic nowego nie pokazali do tej pory w sensie techniki itp, zasilania jakiś wynalazek, obsługa i konfiguracja nie zrozumiała. Sam zaczynał od tej marki i był fanem ale dał sobie, bo sam tego nie opanował do końca. Koledzy go telefonami męczyli,mimo ze sami uparli się na ta markę, pokazywał mi menu apki z zdjęć Google i tu faktycznie lipa jak nie wiem co, jak za starych dekoderów sat.

No i sony
Moc, powoli wracają na rynek i jest to jeden z ich kierunków rozwoju + konsole i coś tam.
Apka z menu angielskim, fajna i zrozumiała, obok każdego ustawienia jest obrazek wiec można załapać o co chodzi, intuicyjna, przy muzyce pojawiają się okładki płyt itp. Inne tam rzeczy wypisywał ale muszę dodać ze nie był nachalny i nie promował tej marki w sposób większy niż inny.

Zaproponował model STR DV860, ceny pokazywał mi z wyszukiwarek internetowych i takie same miał dla mnie. Jest tam jakiś tryb lub przycisk umożliwiający słuchanie tylko na dwóch przednich kolumnach(stereo) Itp.

W sumie tyle zapamiętałem i zdaje sobie sprawę ze bardziej ważny jest dźwięk i niż reszta.Tej strony technicznej o samym dźwięku nie jestem w stanie przytoczyć.

Czytając proszę o wyrozumiałość bo mogłem coś przekręci i amatorsko to opisać.

PS co powyżej napisałem z zapytanie kolegi Wiesiek19. Jeśli robię bałagan to proszę usunąć.
 

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
Spoko kolego. Nikt nic nie będzie usuwał. Każde uwagi są cenne, a po prostu byłem ciekaw co sprzedawca w salonie miał ciekawego do powiedzenia. Będąc nie raz w różnych marketach tv/audio takie głupoty się słyszy, że ręce opadają.
 

rRobert83

Member
dzięki. A podzielasz choć częściowo to co napisałem? W sumie rozmowa szla w kierunku 30% filmy 70% audio.
Nie chodzi nawet o wybór dla mnie tylko o całościową ocenę rynku, producentów.
Ps
jedyna pozytywna opina o HK to model z serii 3xx chyba 370
 
Do góry