Mini wieża albo coś innego 20m2

Robek1

New member
Hejka

Im więcej czytam tym mniej wiem. Mam do dyspozycji 2000. Mam pokój 20m2 ale nie mam miejsca na postawienie czegokolwiek na podłodze - musi wisieć i mieć pilot. Moja przygoda ze sprzętem stereo skończyła się w latach 90 tych jak miałem wieże Kasprzaka ;) Pierwsza myśl mini wieże - małe zgrabne ładne. Byłem w MM i sluchałem
-Denona M39
-Yamahy Piano Crafta 640
-Harmana Kardona MAS 100

W odsłuchu Piano craft i Harman grały odrobinę lepiej od Denona ale nie była to jakaś kolosalna różnica może dla tego że to było na hali w MM.

Zależy mi na brzmieniu nie musi być głośno ma być czysto z brzmieniem.

Sprzęt ma służyć tylko do muzyki nie zależy mi na jakiś BR, WIFI i innych takich jak będzie to miło ale nie jest to rzecz najważniejsza.

Sprzęt i kolumny ma wisieć na na ścianie która ma szerokosc ok 160 cm na wysokości 170 cm.

Może macie pomysł żeby coś innego zamontować niż mini wieża w tej cenie. Jak widzicie ogranicza mnie ta część ściany.

Pozdrawiam
Robert
 

Robek1

New member
Hej

Wstępnie byłem zdecydowany na HK MAS 101 już miałem powiedzieć magiczne TAK, jednak konkurentem jest yamaha 640.
Za HK jest na pewno dobre brzmienie, świetny wygląd. Na minus bez pilota nic nie zrobisz jak kiedyś coś się z takim pilotem stanie to kaplica. Przyciski dotykowe działają słabo.

Za Yamahą jest to że wszystko zrobię bez pilota i z pilotem, dobry dźwięk. Na minus brak odczytywania katalogów z mp3, podobno zawieszające się napędy.

Róznica w cenie na korzyść Yamahy pewnie różnicę bym przeznaczył na kable.

Cały czas mam w głowie HK czy Yamaha

Jeszcze mam prośbę o zaopiniowanie tego zestawu może będzie trzeci gracz

marantz-mcr503-dali-concept-1 znalazłem za 1900 zł

Słuchałem denona m39 i odpadł za mała moc.

Wielkie dzięki za opinie w tym miesiącu mam urodziny za 4 dni więc jeszcze trochę czasu zostało na wybranie prezentu :)

Jaka muzyka: Rock, instrumentalna, czasem stare dicho z lat 80, 70 zależy od nastroju:)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nigdy mi się nic nie stało z pilotem.
Ale Harman robi to co powinien - najlepiej. GRA !!!
Napisz doi Blackninja dostaniesz dobrą ofertę.
 

Robek1

New member
Wiem właśnie ze HK jest niezły ale jak się ma małego brzdaca w domu to różnie może być. Od tv musiałem wymienić :) Z Blackninja jestem w kontakcie czeka tylko na zielone światło :) Jeszcze mam kilka dni i pomyśle, posłucham. Zobaczę może ktoś się jeszcze wypowie :]
 

Argue

New member
Ale do MAS'a cięzko dokupic jakies kolumny mając 2 tys złotych w budżecie :)
Co do brzmienia się nie wypowiem bo z HK słuchałem tylko amplitunera 3390 i grał gorzej niż mcr503 ;-)
 

Robek1

New member
Dziś pojeździłem posłuchałem. Nie wiem jak opisać dźwięki ale jak czuję tak opiszę
Yamaha 640
- gra dynamicznie, bardzo jak dla mnie "ostre" dźwięki. Wszystko słychać idealnie ale aż za idealnie. Jak dla mnie wysokie niskie słychać bardzo dobrze. Bas czuć do dynamicznej muzyki dobre ale jak dla mnie nie ma przestrzeni. W tej ostrości nie ma głębi. To tak jakby był ładny samochód z wierzchu ale wsiadasz do środka i nie ma tego czegoś. cena 1830
HK MAS 100
- gra głębiej, dźwięki nie są ostre i dynamiczne ale nie są jałowe,słychać stereo czego przez te ostre dzwięki nie mogłem wyłapać w 640. Bardziej mi odpowiadał dźwięk HK, jak ktoś słucha łupanek to bardziej Yamaha. Kenny G, Coma lepiej brzmi na HK MAS 100. Co mi się nie podoba słaby dotyk - przyciski na panelu - nie mogłem wyjąć płyty bo naciskałem na kwadrat i nie działało - potrzebny był pilot. Uważam że dobra wieża
- Denon 109 głośniki 109. Po słuchaniu Yamahy Denon grał jakby był przykryty kołdrą ;) Przytłumiony ale słychać przestrzeń czyli słyszymy to co trzeba a nie tylko przebarwionych dźwięków. Słychać przejście po kanałach. cena 2000

Faworytów mam dwóch
F109
HK MAS 100 lub 101 od naszego kolegi ;)

Co przemawia za HK 100 bo 101 nie słyszałem - może blackninja się wypowie jakie są różnice.
- Świetny dźwięk
- wygląd

Co za F109
- poprawny dźwięk
- możliwość wymiany modułów.
- odtwarzanie flac
- panel z klasycznymi guzikami.

Uważam że HK 100 jest świetną wieżą tak jak f 109 ale każda jest inna. Jak ktoś będzie słuchał głównie płyt nie zamierza się bawić w wymianę aplitunera na sieciowy lub cd chce mieć ładny sprzęt ładnie grający powinien skłonić się ku HK MAS

Jak ktos zamierza modyfikować sprzęt, częściej korzysta z pendriva i mp3 powien wybrać denona.

Wszystko ustawione na 0 basy , wysokie we wszystkich trzech

Ja muszę przemyśleć temat co jest dla mnie priorytetem

Pozdrawiam
Robert
 
Ostatnia edycja:

collider

New member
Bez reklam
Szkoda, że nie masz okazji posłuchać polecanego przeze mnie Cabridga. Gra bardzo muzykalnie. Chłopaki z tej firmy robią naprawdę dobrą robotę. Powinieneś jeszcze posłuchać Pioneer X-HM81. Ma świetne recenzje i jest bogato wyposażony.
 

Robek1

New member
Cambridge z głośnikami jest poza moim zasięgiem cenowym. 2000 + -10% ale musi być komplet. kolumny + elektronika. Co do tego pionka to opinie są bardzo zróżnicowane. Prawdę mówiąc walka rozgrywa się między HK MAS 101 a Denonem F109

Mam dylemat. Harman Kardon MAS 101 nie jest sprzętem z możliwością rozbudowy. Kupujesz i korzystasz. Uważam że to dobra wieża ale ma też duzo ograniczeń np brak obsługi flac. Zalety ładny dźwięk, wygląd. Wady krótsza gwarancja od Denona, nie dokupię z tej samej serii np czegoś z wifi gdyby mnie kiedyś naszło - mniej popularne od Denona. To tak jak byś kupił dobry, solidny samochód, dobrej marki ale bez klimy, elektrycznych szyb. Wiem że zaraz mogą być opinie że o to tu chodzi - o dźwięk. Z drugiej strony Denon może nie powala wyglądem dźwięk jest pośredni między Yamahą i Harmanem ale ma więcej możliwości - odczytywanie flac, można z tej serii kupić coś z wifi gdyby się okazało że jest taka potrzeba..

Zastanawiam się i na razie głupi jestem. Może pomożecie mi podjąć decyzję.
 
Ostatnia edycja:

max720

Banned
Słyszałem tego Denonka u kolegi z głośnikami Eltax Monitor 3 , fantastycznie to się zagrywało . Szeroka przestrzeń , stereofonia i jak na monitory bardzo dobry majujący podroby basik .
Także zwracam uwagę na możliwości sieciowe , cd to raczej już przeszłość .
No chyba , że ma się sprzęt z 50k i pokój z odpowiednią akustyką to może i jeszcze jest sens inwestować w cd .
Harmana widziałem 2-3 lata temu w MM , może i fajny . Ale do utrzymania w czystości i nie porysowania jego akrylowej obudowy nie jestem przekonany .

Pozd.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Masz w komplecie rękawiczki specjalne więc o czystość możesz być spokojny.
Denon też jest extra. Ale szerszą scenę muzyczną ma Harman.
 

Robek1

New member
Zwycięzcą został denon f109. Czekam właśnie na przesyłkę. :) Pewnie będę zmieniał przewody. Jak posłucham, pobawię się dam znać. :)
 

hiper86

New member
Co by nie tworzyć kolejnego tematu pozwolę siępodłączyć, widzisz ja właśnie stoje przed tym samym dylematem pokoik 20-25 m2, budżet do 2K, czego słucham? hhmmmm, U2, Dżem, Marillion, Coma, RUSH, JethroTull, Metallica, czyli rock, czasami trochę cięższe brzmienia. Bardzo mi się podoba yamaha pianocraft:

RTVmax - sklep internetowy

cena 1700, wydaje mi się że całkiem nieźle.

Zastanawiam się czy dobrze robie? może coś większego? Lubię słuchać muzyki z płyt które kolekcjonuje:) ale staram się również myśleć racjonalnie, to tylko 20m2.
 
Do góry