Mini recenzja 55RU7452

adam80

Member
Zakupiłem ten telewizor choć już byłem zdecydowany na 55Q70 za "jedyne" 1200zł więcej - czy żałuję decyzji, absolutnie nie. Jak komuś zależy na HDR to nie jest to telewizor dla niego, jeśli natomiast tak jak ja nie lubicie jak was "oślepia" ekran, to ten telewizor jest godny polecenia. Ja w średnio jasnym pomieszczeniu wykorzystuję podświetlenie w 40-50% w dzień, i 10-20 % w nocy, więc w jasnym pomieszczeniu na maxą w dzień też powinien dać radę. Trafił mi się egzemplarz idealnie równo podświetlony (aż trudno uwierzyć że to jest edge led) bez żadnego cloudingu i co dla mnie równie ważne bandingu. System jest do bólu prosty (chyba dobrze) aczkolwiek trochę mi brakuje niektórych funkcji z mojego poprzedniego Phiipsa 50PUS7334 z androidem - chociażby możliwości wyłączenia tylko ekranu. Maryca VA przyzwoita czerń, z kątami też tragicznie nie jest. Płynność ok, moim zdaniem dużo lepiej niż w philipsie. Jakieś pytania chętnie odpowiem, zdecydowałem się na ten wpis bo sam długo na podobny czekałem.
 

Plazma.art

New member
Stoję przed wyborem telewizora 55 cali, co prawda chciałem kupić 55RU8002 ze względu na matryce 120 hZ, ale obecnie w promocji mogę kupić m. in. 55RU7402 za 1799 (niestety 55RU8002 ta promocja nie obejmuje). Czy oglądałeś już może jakieś mecz piłki nożnej na tym TV? Możesz opisać wrażenia? Często oglądam mecze i mam obawy że matryca 60 hz w takim jakby nie było budżetowym TV może nie dawać rady i piłka będzie zostawiać ślady niczym kometa.
 

adam80

Member
Ciężko mi doradzić w tej kwestii, bo piłka nożna to nie moja bajka, oczywiście obejrzałem jakieś fragmenty z ciekawości i uważam że jest dobrze (lepiej niż w philipsie 50PUS7334) ale jeśli oglądasz dużo meczów, to te 100 Hz może mieć znaczenie. Ps. komety nie ma, pod warunkiem ze sygnał i jakość transmisji jest na wysokim poziomie.
 
Ostatnia edycja:

cezar49

New member
Witam , ja od pewnego czasu myślę nad nowym tv 65''. Obecnie mam 40MU6472 , moje doświadczenia z matrycą 50-60hz jest taka że na początku był dramat . Obraz przeskakiwał na sporcie , np. podczas biegu zawodnicy byli na łuku a zaraz przeskok i byli już przed metą . Podczas meczów też były szarpania obrazem . Po którejś tam aktualizacji (3 lub 4 ) od lipca do stycznia , obraz stał się normalny . Piłka i sport płynnie i pięknie bez jakichś dziwadeł . Teraz mam obawy że ta matryca 100/120hz to pic na wode foto montaż .... Ważny jest dobry soft do telewizora i dobry sygnał telewizyjny . Wiele opini ludzi jest w necie że niby szybsza matryca a obraz fatalny ....
 

cezar49

New member
W pełni się z tobą zgadzam, przykładem jak można softem zepsuć płynność jest np. mój poprzedni philips.
Weź telewizor jaki ci pasuje ... zawsze masz czas na oddanie ... ja tak zrobie jak już sie zdecudije . W MM masz 30-45dni na oddanie , RTV euro 30 dni ... spokojnie przetestujesz jak chodzi
 
Do góry