Mini kino 3D - potrzebna pilna pomoc

Meloman69

New member
Bez reklam
Pierwszy post na fakturze nazwa firmy jest w nazwie serwera ;) możesz też wpisać w googlach mini kino 3d.

Przecież ten opis w zakładce "Opłacalność projektu" to jedna wielka ściema.
Założenia frekwencji to absurd - i w dni powszechne, i w weekendy (piątek jest dniem roboczym, a nie weekendowym).
Myślę, że uznanie średniego zapełnienia kina na poziomie 30% należy uznać za sukces. W tygodniu frekwencja pewnie będzie się wahać ok. 10%, a w weekendy przy dobrych wiatrach może 50%?
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Caly ten pseudo biznes plan ktory jest na stronie to amatorka.
Tak sie wlasnie robi inwestorow ktorzy nie maja pojecia o biznesie.
Wielkie liczby, wyliczenia, a nastepnie rozczarowanie.
 

FunkyKoval

New member
Bez reklam
A mam pytanie... Czy przed zawarciem umowy owa firma podala wam dokladne specyfikacje sprzetu jaki dostaniecie? I czy stan faktyczny zgadza sie z tym opisem? Jesli tak, i jesli caly zestaw dziala to obawiam sie ze nic nie zrobicie.
 

qualin

Member
Z tego co widziałem w umowie oraz załącznikach to opis sprzętu byk identyczny jak na fakturze czyli bardzo ogolny. To co jest i tak się nie zgadza bo jest inny projektor zainstalowany o jasności 3000 lm, a nie jak na fakturze 3500. Tak samo jest zainstalowany mniejszy ekran niż to co na fakturze.
 

tdx

New member
Bez reklam
Musze napisać że tego typu realizacja projektów przez tą firmę jest "dziadowa" patrze tylko na zdjęcia.
Nawet porównując zdjęcia prezentowane na forum z "naszych zestawów" rozplanowanie i sposób rozprowadzenia i maskowania kabli woła o pomstę do nieba...
Na jednym ze zdjęć jest "3D world" Sonego który na pewno nie jest royalty free...

Odwołując się do konkretnego przykładu oprócz tego co było już napisane zestaw audio to dla mnie tragedia pod względem cenowym i finalnie mocowym jak na takie przedsięwzięcie...

Na fakturze masz za dużo rozbieżności.
Co do samych cen jeśli nawet jest tam ukryta jakaś robocizna to i tak dla mnie to wyzysk czyli Art. 388. § 1. KC ;)

PS
Armanig by Ci lepiej to zaprojektował i nawet swoje kable by zrobił ;)
 

WiTT

New member
Bez reklam
Pierwszy post na fakturze nazwa firmy jest w nazwie serwera możesz też wpisać w googlach mini kino 3d.
W pośpiechu przeoczyłem a wcześniej przecież to widziałem ;)

Narazie bez zmian. Pismo wyslalismy na 2 adresy jakie mielismy. Z jednego przyszla zwrotka, ze firma sie wyprowadzila, drugie dotarlo i dostalismy odpowiedz mailowa, ze skoro wysylamy oficjalne pisma to tez takie dostaniemy od tej firmy - z wezwaniem do zaplaty reszty kasy (30% wartosci).
Jestesmy w kontakcie z prawnikami bo prawdopodobnie sie wszystko w sadzie skonczy. Generalnei firma zarejestrowana byla w wirtualnym biurze, czyli placi sie jakas kase miesiecznie za mozliwosc uzywania adresu.
Pogrzebalem troszke w necie i trafilem na strone 3dsvit.com i o dziwo jest to bardzo podobna strona do tej przez ktora mamy sprzet. oferty sa identyczne z ta roznica, ze na tej ukrainskiej sa normalne ceny, a na polskiej 3 razy wieksze.

No dobra, pogrzebałem i ja.
-> 3D Świat w zasadzie jako firma w krs'ach nie istnieje - ciekawostka?!

-> strona 3dswiat nie ma kompletnie danych o osobach tam pracujących, żadnych nazwisk - zastanwiające?! jest tylko adres..

-> adres Wałbrzyska 11/85 02-739 Warszawa prowadzi nas do... faktycznie wirtulanego biura E-KSIGOWO tylko w Partner s.c. - ślepa droga

-> poszukiwania 3dswiat w necie to też ślepa droga, pojawiają się tylko ogłoszenia w dziwnych serwisach - przykład: nadwisla24.pl | Pokaż ogłoszenia - Biznes i finanse - Polska - wisła - Własne mini kino 3D na 10-60 miejsc

-> sprawdzamy adres 3dswiat.com - 3dswiat.com Whois Lookup - Who.is - Who.is - w efekcie wiemy iż:

Domain Status: ok
Registry Registrant ID:
Registrant Name: Tomasz Czerniejewski
Registrant Organization: Two Sheds sp. z o.o.
Registrant Street: Michala Archaniola 10
Registrant Street:
Registrant Street:
Registrant City: Zabrze
Registrant State/Province: slaskie
Registrant Postal Code: 41-800
Registrant Country: PL
Registrant Phone: +48.327470447
Registrant Phone Ext:
Registrant Fax:
Registrant Fax Ext:
Registrant Email: Email Masking Image@artifexmundi.com

-> czyli mamy osobę: Tomasz Czerniejewski oraz firmy: Two Sheds oraz artifexmundi. Ta druga to zdaje się być od jakiś gier i wychodzi mi iż jest wytworem Two Sheds.

-> Ciekawostka - KRS Two Sheds nie wymienia kompletnie osoby Tomasz Czerniejewski. Wszędzie widnieje rodzinka Grudzińskich.
TWO SHEDS,ZABRZE,gry komputerowe,informatyka,Raport o firmie,Baza firm z KRS,KRS 0000370453,KRS online,InfoVeriti

-> Prezes (35 lat): Grudziński, Tomasz Piotr,zabrze,wiek 35 lat,ur. 1979,Raport o osobie,Krajowy Rejestr Sądowy,KRS on-line,InfoVeriti
oraz
Grudziński Tomasz Piotr - jaki biznes prowadzi w/g Krajowego Rejestu Sądowego - Baza osób z KRS

-> z KRS'ów jedynie ciekawe firmy się przewijają u osoby T. Grudziński:
IPLEX,WARSZAWA,filmy,nagrania wideo,Raport o firmie,Baza firm z KRS,KRS 0000388464,KRS on-line,Info Veriti (filmy, nagrania wideo)
VIGO SYSTEM,OŻARÓW MAZOWIECKI,elektroniczna,Raport o firmie,Baza firm z KRS,KRS 0000113394,KRS on-line,Info Veriti (elektroniczna, komputerowa, informatyczna, przedsiębiorstwo produkcyjne)

-> niestety nie znajduję osoby Tomasz Czerniejewski. Jedyna osoba to:
Czerniejewski Tomasz Maciej - kogo reprezentuje w/g Krajowego Rejestu Sądowego - Baza osób z KRS
ale to chyba nie ta droga, patrząc po profilu działalności firmy tych osób (wyroby metalowe, metalowa, przedsiębiorstwo produkcyjne)


Poszuka się jeszcze, może coś się jeszcze znajdzie. Podrzuć jeszcze jakieś info, może na fakturach coś jest? :)
 

WiTT

New member
Bez reklam
Oj tam, oj tam, hehe ;)

Przypomniała mi się sytuacja podczas poszukiwań mieszkania :) wyobraź sobie jaka była reakcja u developera jak poszliśmy juz z wybranym mieszkaniem. Jak jej wyłożyłem wszystkie dokumenty o ich firmie i działce na której budują i jakie mam w związku z tym pytania... ;)
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
No ja podobnie ostatnio sprawdzałem nawet w windykacji pewną firmę, która zaoferowała mi z kolei zbyt atrakcyjną cenę. Po prostu bałem się, że za tanio i gdzieś jest haczyk. Okazało się wszystko OK, pełna profeska i zaoszczędziłem sporo.
 

qualin

Member
Gosciu odpisal na pismo, ale strasznie lakonicznie. Caly czas twierdzi, ze nei rozdzielczosc jest najwazniejsza w projektorze tylko jego jasnosc (im jasniejszy tym lepszy obraz). Twierdzi tez, ze AnyDVD nie instalowal on tylko moja mama (hehe). A to, ze projektor ma wyswiecone 104h to tylko dlatego, ze przeciez byl puszczany jeden film oraz prowadzone szkolenie dla pracownika jak odtwarzac filmy (brak slow).
Aktualnie prawnik pracuje nad pozwem sadowym.
facet od sprzetu nie ma pojecia co robi. prawdopodobnie cala sytuacja wyglada tak, ze instalacje robi firma 3dsvit z ukrainy (u mamy w lokalu podobno z tym facetem od sprzetu byl jakis ukrainiec, ktory montowal wszystko) i liczy za to swoja normalna stawke czyli ok 20 tys zl, a sprytny kolega, ktory prowadzi 3dswiat tylko nadzoruje i kasuje drugie tyle co ukrainiec dla siebie.
 

qualin

Member
Kino dziala caly czas. Filmy bierzemy od Gutek Film, Best Film i Solopan. Nie sa to jakies mega produkcje, ale maja ciekawe filmy. W tym tygodniu mamy Nietykalnych oraz Valhalle. Caly czas staramy sie o licencje u innych dystrybutorow. Generalnie szalu nie ma bo ludzie kreca nosem, ze nie ma kinowych hitow :/

KOlejne pismo zostalo wystosowane do faceta od sprzetu. Tym razem zalaczona jest opinia bieglego. W umowie mamy zapis, ze mozemy zrezygnowac ze sprzetu i domagac sie zwrotu kasy jak sprzet nie bedzie spelnial naszych oczekiwan. Prawnik ma co robic.
 

collider

New member
Bez reklam
A jak z frekfencja? Moze powinienes np. puszczać jakies wydarzenia sportowe np. LM, ida tez MS w pilce, kto wie moze byłoby sporo chetnych na ogladanie meczy albo jakis rozowy wieczor dla doroslych.
 

WiTT

New member
Bez reklam
Jeszcze biorąc pod uwagę iż kolor ścian jest już właściwy - można by powiedzieć pierwszy krok już został poczyniony... ;)
 

qualin

Member
Ostatnim czasem jakims dziwnym trafem zniknal caly folder programu Stereoscopic. Program nie zostal odinstalowany tylko skasowany sam folder. teoretycznie nikt nie ma dostepu do komputera poza zaufanymi ludzmi.
No nic zainstalowalem program jeszcze raz i lipa bo nie dostalismy klucza licencyjnego, a przeciez tyle kasy sprzet kosztowal.
Malo tego po kilku dniach okazalo sie, ze znowu zniknal folder z programem.
Czary? Czy moze jakis program, skrypt zaszyty gdzies w autostarcie, ktory specjalnie kasuje po to, aby ktos mogl regularnie przyjezdzac i "naprawiac" usterke?
 

qualin

Member
No i znalazłem na kompie plik z rozszerzeniem .bat w którym jest polecenie skasowania folderu programu stereoscopic oraz wykasowania wpisu w rejestrze.
 
Do góry