Mini kino 3D - potrzebna pilna pomoc

Meloman69

New member
Bez reklam
Zastanawia mnie dlaczego źródłem nie może być dobrej klasy "zwykły" odtwarzacz, jak choćby Oppo, HD Dune czy po prostu komputer.
Nie rozumiem tego podejścia 120 Hz.
Ja osobiście, co może wielu teraz zaskoczyć, używam komputera podpiętego do TW9200 z ustawioną częstotliwością ... 24 Hz. Daje to najlepszą płynność, wręcz wzorcową i bardzo stabilny obraz.
Dlaczego? Bo większość filmów ma 23,976 fps.
Te z 25 fps przy tym taktowaniu lekko skaczą, więc przestawiam na 50 Hz, tj. wielokrotność liczby dwadzieścia pięć. I też chodzi płynnie.
Nie spotkałem się z komputerem, który odświeżałby FullHD z częstotliwością 120 Hz (poza tym nie jest to wielokrotność 25, a tylko liczby 24). Więc dla pełnego automatyzmu powinno być 600 Hz (bo to jest wielokrotność liczby 24, i liczby 25, a także 30).
 

qualin

Member
Tez nie rozumiem o co chodzi z tymi Hz.
Gosciu pisal, ze jakies specjalne oprogramowanie przez niego opracowane pozwala odtwarzac filmy w takiej czestotliwosci. Tylko, ze w tym komputerze nie ma zadnego specjalnego oprogramowania poza nvidia 3d vision, ffdshow i stereoscopic player.
 

Orzeł3

Banned
Prawdziwe 3D było zawsze 120 hz , tak mi powiedział kolega , który zjadł zęby na technologiach . Reszta to chyba psełdo jak 600 , 800 ...itd w TV stacjonarnych .
 

qualin

Member
Wystosowalismy odpowiednie pismo do wykonawcy z zastrzezeniami co do sprzetu oraz montazu.
Bedziemy zadac wymiany projektora na epsona tw9200 lub sony hw55.
Chyba kazdy z nich poradzi sobie rzucajac obraz na 3 metrowy ekran z odleglosci ok 4-5 metrow? Nie bedzie za ciemno (szczegolnie w przypadku materialu 3D)? Chcemy tez aby ekran zostal wymieniony na szary matowy. No i bedziemy renegocjowac cene za calosc.
 

darekguma

New member
Bez reklam
Wystosowalismy odpowiednie pismo do wykonawcy z zastrzezeniami co do sprzetu oraz montazu.
Bedziemy zadac wymiany projektora na epsona tw9200 lub sony hw55.
Chyba kazdy z nich poradzi sobie rzucajac obraz na 3 metrowy ekran z odleglosci ok 4-5 metrow? Nie bedzie za ciemno (szczegolnie w przypadku materialu 3D)? Chcemy tez aby ekran zostal wymieniony na szary matowy. No i bedziemy renegocjowac cene za calosc.
Trzymamy kciuki, nie odpuszczaj.
 

qualin

Member
Zyjemy w chorym kraju :/
Caly czas walczymy o licencje na publiczne odtwarzanie filmow. Wiekszosc dystrybutorow (Ci od znanych hollywoodzkich i polskich filmow) nie chca nawet rozmawiac i odrazu ucinaja dyskusje twierdzeniem, ze nie sprzedaja licencji dla filmow na blu-ray, albo zadaja 500 zl netto od jednego seansu (na filmy, ktore sa minimum rok po premierze). Wg nich nie jestesmy kinem bo nie mamy ekranu minimum 8 metrowego z serwerem kinowym i projektorem na tasme 35 mm lub cyfrowym dci.
Z kolei mozna wykupic tzw parasol licencyjny (MPLC | Motion Picture Licensing Corporation) na publiczne odtwarzanie filmow niekomercyjne, ale tam sie dowiedzielismy, ze dla nich jestesmy kinem i nie mozemy kupic takiej licencji wiec proponuje zwrocic sie do dystrybutorow. No i kolo sie zamyka :/
 

FunkyKoval

New member
Bez reklam
Tak jak przypuszczalem... tzn. osobiscie obawialem sie ze tak bedzie. Szkoda ze nie sprawdziliscie tego wczesniej, tzn. przed cala inwestycja. 500 zl za seans + rachunki za prad, itd... to byscie musieli cenic sobie jeden seans na 800 - 1000zl? Jakos tego nie widze...
 
Ostatnia edycja:

qualin

Member
Naszczescie jest kilku dystrybutorow (hagi, gutek film, best film, solopan i against gravity) z normalnym podejsciem i zadaja 300 zl netto za tydzien.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Zrob gralnie, kup wszystkie konsole. Te z poprzedniej generacji (PS3, Xb), jak i current geny (PS4, Xbone), dzialaj na zasadzie wypozyczania sali, a nie sprzedazy biletow na seanse.
 

adamo_

New member
Bez reklam
Mi się pomysł bardzo podoba, sala i klimat ? kwestia oświetlenia, wprowadź klimatyczne światło i będzie ok.
 

WiTT

New member
Bez reklam
A jak wygląda sprawa z licencjami na gry konsolowe do takiego użytku publicznego? Ktoś się orientuje czy są to jakieś dodatkowe opłaty i jak wysokie?

Ja też nie widzę tego aby utrzymać się z samych seansów filmowych.

A firma odpowiedziała na zażalenie pisemne?
 

qualin

Member
A jak wygląda sprawa z licencjami na gry konsolowe do takiego użytku publicznego? Ktoś się orientuje czy są to jakieś dodatkowe opłaty i jak wysokie?

Ja też nie widzę tego aby utrzymać się z samych seansów filmowych.

A firma odpowiedziała na zażalenie pisemne?

Nie wiem jak z grami, ale obstawiam, ze sytuacja bedzie podobna jak z filmami.
Nie mamy jeszcze odpowiedzi na pismo.
 

qualin

Member
Narazie bez zmian. Pismo wyslalismy na 2 adresy jakie mielismy. Z jednego przyszla zwrotka, ze firma sie wyprowadzila, drugie dotarlo i dostalismy odpowiedz mailowa, ze skoro wysylamy oficjalne pisma to tez takie dostaniemy od tej firmy - z wezwaniem do zaplaty reszty kasy (30% wartosci).
Jestesmy w kontakcie z prawnikami bo prawdopodobnie sie wszystko w sadzie skonczy. Generalnei firma zarejestrowana byla w wirtualnym biurze, czyli placi sie jakas kase miesiecznie za mozliwosc uzywania adresu.
Pogrzebalem troszke w necie i trafilem na strone 3dsvit.com i o dziwo jest to bardzo podobna strona do tej przez ktora mamy sprzet. oferty sa identyczne z ta roznica, ze na tej ukrainskiej sa normalne ceny, a na polskiej 3 razy wieksze.
 

collider

New member
Bez reklam
Zastanawiam sie jakim cudem wybraliscie ta akurat firme. Przecie przy odrobinie checi mozna bylo samemu skompletowac i zainstalować sprzet. Sprawa bedzie ciezka do wygrania bo jest wolny rynek i nie ma cen narzucanych przez panstwo ( po za malymi wyjatkami - akcyza). Wiec sklep jezeli znajdzie klienta to moze sprzedac nawet kapsel od butelki w cenie Mercedesa. Ewentualnie mozna podwazac robocizne.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Niezłe hece.
Zrób kopie tej strony, tak na wszelki wypadek.
Wirtualny adres siedziby firmy to może być jakiś trop w tym konkretnym przypadku, aczkolwiek jak ktoś ma rożne placówki które trudno nazwać siedzibą, a nie chce podawać swojego adresu domowego, to wlasnie wynajmuje sobie taki adres.
 

qualin

Member
Zastanawiam sie jakim cudem wybraliscie ta akurat firme. Przecie przy odrobinie checi mozna bylo samemu skompletowac i zainstalować sprzet. Sprawa bedzie ciezka do wygrania bo jest wolny rynek i nie ma cen narzucanych przez panstwo ( po za malymi wyjatkami - akcyza). Wiec sklep jezeli znajdzie klienta to moze sprzedac nawet kapsel od butelki w cenie Mercedesa. Ewentualnie mozna podwazac robocizne.

Jakbym wiedzial o tym projekcie do poczatku to sam bym sobie znalazl odpowiedni sprzet i go kupil (kwestia 2 dni tutaj na forum i wiem co powinno byc tam zainstalowane).

Co do sprzedazy kapsla w cenie mercedesa to nie do konca tak mozna. Znalazlem takie cos: Precedensy - Prokuratura Okrgowa w Zielonej Grze
 

collider

New member
Bez reklam
Jezeli obie strony wyrazaja zgode na transakcje to czemu nie? Wolny rynek. Co innego gdyby sprzedajacy ukryl wady przedmiotu sprzedazy lub celowo wprowadzil w blad np. specyfikacja sprzetu. Oczywiscie zycze pomyslnego rozwiazania sprawy.
 
Ostatnia edycja:
Do góry