Milionowy zestaw do 18m2 , macie jeszcze siłę ?

chudeq

New member
Cześć. Chciałbym spełnić swoje niespełnione marzenie.
Zestaw stereo do mojego mieszkania. Pokój 18m2.
DG7YQ5P

qN710kM

Działają te zdjęcia w ogóle ? :)

Cena - Zestaw do 6-9k?

Muzyka house/dance/pop/hiphop
Nie zależy mi na jakimś wielkim basie.
Nie wiem jakie barwy czy nisko wysoko itd itp bo nie miałem zestawu.
Przepraszam :( raczej sie dostosuje do sprzętu . Nie mam nic wiec to będzie piękna sprawa zapoznać się z zestawem.
Chciałbym stereo to połączyć z tv oled 55c7.
Filmy oglądam na netflix i bluerayu sony. Planuje Zmienić na bluray 4k.
Cd planuje zakupić w następnej kolejności.
Tv mam z dekodera nc+ i naziemna.
Czy nie wymyślam z tym wszystkim ? Jest opcja żeby to połączyć ?
Mam dwójkę dzieci 4 i 0.5roku......

Co myślicie o dali zensor 3 ?

Dajcie znaka co myślicie.
Żona nie ma już nic do powiedzenia bo za dużo o tym myślalem. :)
 

chudeq

New member
Cambridge Audio AeroMax 6 - białe , jaki wzmacniacz do takich kolumn ? W jakiej odległości one musza być od siebie ? I jaka odległość musi być od ściany ?
 

chudeq

New member
Cambridge Audio AeroMax 6 - białe , jaki wzmacniacz do takich kolumn ? W jakiej odległości one musza być od siebie ? I jaka odległość musi być od ściany ?
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Indiana Line są to dobre kolumny jednak myślę że do tego gatunku muzycznego wybór to średnio dobry
Odległość jednej kolumny od drugiej nazywana jest bazą stereo i taka odległość jest różna .Głównie zależy ona od wielkości kolumn (większe kolumny mają większa bazę) z reguły dla kolumn podłogowych mieści się to w przedziale 2,5-4 metrów (choć nie jest to sztywna regułą) . Można zacząć od 2 metrów (mierząc od osi głośników) i następnie kolumny rozsuwać w małych krokach na boki - rozsuwać należy obie kolumny jednocześnie .Chodzi o to,aby kolumny tworzyły jednorodne pole dźwiękowe - kolumny nie mogą grać każda osobno .Oczywiście nie trzeba chyba mówić ze kolumny muszą się znajdować na jednej płaszczyźnie tzn nie mogą grać na siebie .Rzadko się zdarza aby kolumny ustawione "na wprost" grały dobrze ,trzeba je trochę skręcić aby osie głośników wychodziły do wewnątrz pomieszczenia (nazywa się to katem dogięcia) .Jeżeli chodzi o odległość od tylnej ściany tutaj szczególnie należy zwrócić uwagę gdy otwór bas -reflexu znajduje się na tylnej ściance i "dmucha na ścianę " .Każda płaszczyzna powoduje wzrost niskich częstotliwości o 3db .Dosuniecie do ściany jest korzystne dla kolumn które słabo przenoszą niskie tony ,jednak w przypadku innych kolumn może to skutkować dudnieniem .Myśle że w przypadku kolumn Aero Max powinno to być min 0,5 metra
 
Ostatnia edycja:
Do góry