Mile widziani posiadacze LE46F71B !!!

hernu

New member
SabaT74 napisał:
...a poza tym jak posiadasz ten model zwlaszcza w wersji 46'' to podziel sie wrazeniami w ogladaniu zarowno sygnalu SD jak i HD:)

Też o to poproszę.
Jak do tej pory ujawniło się dwóch forumowiczów posiadających w/w model i każdy z nich po jednym poście zamilkł... a temat gorący i (przepraszam za wyrażenie) nabrzmiały:D
 

Przemcio73

New member
SabaT74 napisał:
kiedys pytalem o taka mozliwosc i wtedy nie bylo...a poza tym jak posiadasz ten model zwlaszcza w wersji 46'' to podziel sie wrazeniami w ogladaniu zarowno sygnalu SD jak i HD:) pozdrawiam
ps. ciagle jest niepotwierdzona sprawa na tak lub nie jesli chodzi o ulepszanie sygnalu SD (z satelity) za pomoca juz powszechnie stosowanych w nagrywarkach i amplitunerach upscalerow..jesli ktos ma doswiadczenie w podciaganiu sygnalo SD do HD to prosze o wpis:)
Cześć. Niestety posiadam trochę starszy model - seria R.:cry:
 

PROGRESYWNY

New member
Do Tom0000

Mozesz podac dokladna nazwe tej 40 SAMSUNGA ktora jestes zainteresowany?? Jestem zainteresowny modelem LE40(46)F71B.
'Z kolei u mnie tv czeka testing na Xboxie360 i PS3 - pod tym katem poszukuje tv.
Pewien ktos napisal mi ze poziom czerni w tym Samsungu nie jest na najwyzszym poziomie, ktos to moze skomentowac (najlepiej ktos posiadajacy tego potworka)
POZDRAWIAM.
 

Hotest

New member
Bylem uzytkownikiem 40F71 i z cala odpowiedzialnoscia moge powiedziec ze jest to super TV w przypadku pracy z komputerem - nie znalazlem lepszego w podobnej cenie. Bajka sa opinie ze w SD ma kiepski obraz. Moim zdaniem jest to najlepszy wybor w tej cenie.

Na pewno kupie go jeszcze raz.
 

radek65

New member
mili właściciele 40,46F71b włączcie tryb obrazu film, w tym trybie wyłączcie tv na standby , następnie włączcie tv i zmieńcie na dowolny inny tryb niż firm:D ....jeśli obraz będzie zmieniał kolory lub będzie czanobiały to.................:p prędziutko , prędziutko do serwisu


pozdrawiam Radek
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
potwierdzam że obraz w SD jest tragiczny.
Aby uniknać wątpliwosci zmienialismy też różne anteny - nic nie pomogło.
Stojące obok Sharp , Daewoo, JVC , Philips - biły go na głowę z sygnału SD . Kolory rozmazane, brak czystości i wyrazistości obrazu.
Być może jak masz syndrom jedynaka odbierasz to inaczej . W towarzystwie innych wypada źle.
Na temat innych rzeczy sie nie wypowiadam , to co testowałem kilka godzin - zdziwony jakością na minus - napisałem.
 

SabaT74

New member
[quote=kiki]witam

kiki napisał:
witam
potwierdzam że obraz w SD jest tragiczny.
Aby uniknać wątpliwosci zmienialismy też różne anteny - nic nie pomogło.
Stojące obok Sharp , Daewoo, JVC , Philips - biły go na głowę z sygnału SD . Kolory rozmazane, brak czystości i wyrazistości obrazu.
Być może jak masz syndrom jedynaka odbierasz to inaczej . W towarzystwie innych wypada źle.
Na temat innych rzeczy sie nie wypowiadam , to co testowałem kilka godzin - zdziwony jakością na minus - napisałem.
no pieknie i nastepny watek zamieniany jest na walke miedzy markami...szanowny kolego kiki mam do ciebie duzo szacunku ale jestes sprzedawca i twoje teksty przeklejane z innych watkow staja sie nudne...wyraznie zaznaczylem ze prosze o wymiane doswiadczen posiadaczy (w domysle konsumentow) . A teksty typu "widocznie masz syndrom jedynakka" nie pomagaja w wymianie doswiadczen tylko prowokuja nieprzyjemna wymiane nieprzyjemnych postow..poza tym jesli jestes uczciwy to powinies dodac albo kopiowac kompletne swoje teksty o samsungu tzn info ze obraz HD ma super....prosze cie nie wypowiadaj sie na tym watku jesli nie starasz sie byc obiektywny..dziekuje.
PS.
Przedwczoraj bawilem sie w jednym ze sklepow samsungiem 40f71b podlaczonego do cyfry+ przez satelite i nie mialem sie do czego przyczepic...obraz SD bardzo poprawny i wcale nie gorszy od innych tv sharpow, daewoo czy inych a moglem je podlaczac do satelity. Osobiscie jestem bardziej za sharpem bo neci wyzszej generacji ekran ale nie widze zadnej szczegolnej przewagi jego nad opisywanymi w watku samsungami. Wady maja wszystkie monitory zarowno samsungi(wpomniany problem z trybem filmowym), sharpy (buczenie zasilacza i lampy), panasonic, sony i wszystkie inne..nie bylo moja intencja ani gloryfikowanie samsunga czy odwrotnie dobicie..jestem jednym z wielu ktorzy chca wiedziec wiecej na temat ekranow takze prosze was o wymiane doswiadczen bez dodatkowych emocjonalnych wstawek bo to nikomu nie pomaga
 

Tom0000

New member
kiki napisał:
witam
potwierdzam że obraz w SD jest tragiczny.
Aby uniknać wątpliwosci zmienialismy też różne anteny - nic nie pomogło.
No to jest jasnosc:) Nie nadaje sie do odbioru z anteny.
Tylko ze ja ( i pewnie inni) anteny nie posiadam. Kablowki zreszta takze nie :D

Edit:
Musze o tym napisac. Formulowanie opini w tym stylu porownam do recenzji jakiegos auta z klasy wyscigowek, ktore odradza sie kupowac poniewaz absolutnie nie radzi sobie podczas jazdy po bruku.
Prosze wiec przy takiej opini dodawac znaczek ;)
 
Ostatnia edycja:

Hotest

New member
Sam vs Sharp na SD

Ja rowniez testowalem sharpa xd1 i samsunga f71 na zwyklej antenie i nie widzialem zadnej roznicy pomiedzy nimi

SabaT74:

Jezeli przemawia do Ciebie bardziej matrycja Sharpa to poczekaj kilka dni i zobacz jak bedzie wygladal Samsung LNT4065F. Kontrast 12k:1 oraz 3x HDMI 1.3.

Ten samsung ma miec premiere na dniach.
 

SabaT74

New member
Hotest napisał:
Jezeli przemawia do Ciebie bardziej matrycja Sharpa to poczekaj kilka dni i zobacz jak bedzie wygladal Samsung LNT4065F. Kontrast 12k:1 oraz 3x HDMI 1.3.

haha dzieki piekne...kolejny ekran do listy rozwazan;) jakbysmy mieli za malo watpliwosci:D
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
Nie wiadomo czy będzie ten model na naszym rynku, oczywiście mówię o oficjalnej dystrybucji.

Pozdrawiam
 

Hotest

New member
W stanach jest juz w sprzedazy model 4066F. Kontrast 15000:1 :) wow. na dniach pokaze sie nowy samsung w europie ale z zakupem wstrzymam sie do momentu wyjscia Panasonica TH-42PZ700 jako ze jestem zwolennikiem plazmy ...
 

Kumak

New member
Mała recenzje niestety nie LE46F71B a LE40F71B

Witam.
Po przeglądnięciu wątku widzę ze w zasadzie nikt nie udzielił odpowiedzi (opisu) na prośbę SabaT74-a :( W związku z tym ja się pokuszę o mała recenzje niestety nie LE46F71B a LE40F71B.
Otóż jestem bardzo szczęśliwym posiadaczem tego Samsunga (przymierzałem się do zakupu od dłuższego czasu – analizując wszystkie dostępne modele) od około 2 miesięcy. Co więcej trzy tygodnie po moim zakupie ten sam telewizorek kupił (za moją mała namową i prezentacją :D ) mój brat. W związku z tym będzie to „podwójna” recenzja – niestety osoby o przeciętnym poziomie wiedzy na temat sprzętu TV:

Pierwsze spostrzeżenia:
Dwa telewizory LE40F71B a jednak różne w wyglądzie zewnętrznym co oznacza że na rynku są dostępne przynajmniej dwie serie tego telewizora (różnica polega na tym że jeden ma naklejkę reklamową (możliwą do oderwania) - opis 1080P, kontrast 6000:1 i takie tam reklamowe bzdety po lewej stronie u dołu (wersja mojego brata) a drugi ma biały napis na stałe 1080p w prawym górnym rogu.

Wady:
  • Brak obsługi Dolby Digial po HDMI (niestety dopiero po podłączeniu „n” zdałem sobie sprawy jakie to bolesne).
  • Dziwne dźwięki (strzelanie/ trzaskanie) przez pierwsze 5 sekund po włączeniu (problem opisany na innym wątku).
  • Przy współpracy z „n” po HDMI przerwy w dźwięku co jakiś czas na 2 sekundy (problem opisany na innym wątku). Oczywiście proste rozwiązanie – „n” ustawione na DD (do amplitunera optykiem) a po chinch do TV, obraz DVI.
  • Na antenie (mam średnią jakość sygnału ze sporą ilością obić– a Polsat trzeba gdzieś oglądać) zdarzyło mi się 3 razy ze gdy było białe tło i tylko mały napis „reklama” to pojawiły się dziwne pionowe pasy.
  • Przełączanie pomiędzy „źródłem sygnału” – bardzo niewygodne i czasochłonne (żeby przełączyć się ze standardowego TV na HDMI – trzeba poklikać chyba z 5 lub 6 razy klawisz „source”
  • Nie najlepsza jakość dźwięku (w zależności od kanału TV).
Zalety:
Obraz:
1. TV antena – po „zabawie” w parametryzacje (jasności, kontrasty itd.) – bardzo dobry (nawet na słabej antenie). Kolory w zależności od stacji TV i nadawanego materiału – bardzo dobre – porównywalne z HD.
2. „N” – HDMI – 1080i– kanały standardowe – jakość w zależności od kanału dobra (TVP) lub bardzo dobra (TVN).
3. „N” – HDMI – 1080i - kanały HD – POWALAJĄCE - aż dech zapiera – zwłaszcza niektóre materiały na Discovery HD. Detale obrazu + kolory sprawiają że aż się nie chce zmieniać kanału :eek:
4. różnica pomiędzy 720p a 1080i na "n"– kolosalna. Dopiero na FULL HD jest naprawdę wspaniały obraz.
5. DVD (Pioneer) – S-VHS- obraz bardzo dobry a wręcz doskonały
6. DVD (Manta!!!) – Component – obraz bardzo dobry a wręcz doskonały – spore zdziwienie bo tego się nie spodziewałem
7. DivX (Manta) – Component – obraz dobry / przez bardzo dobry – i ponowne moje pozytywne zdziwienie
8. PC – (standardowy 15 pinowy kabel) – obraz bardzo dobry a wręcz doskonały – kolejne (trzecie :D ) zdziwienie. Rozdzielczość aż do 1920 – 1080 (np. Sony 40” Full HD ma tylko do 1360-.....). Osobiście odpaliłem tylko do 1600 - .... ze względu na fakt iż mój notebook na więcej nie pozwala, ale to co zobaczyłem było bardzo wyraźne – jak w przypadku pracy na zwykłym monitorze. Nie musze chyba nikogo przekonywać iż gierka odpalona na 40” robi niesamowite wrażenie.
9. Zdjęcia z kart pamięci – 3 Mpix – doskonały obraz – sama przyjemność w oglądaniu – wygodne menu + skalowanie.

Podsumowanie – moja opinia.
Jestem tym telewizorem zachwycony. Kolory, kontrast, czerń, kąty widzenia - w moim odczuciu bardzo dobre a w niektórych przypadkach wręcz doskonałe. Przyjemność oglądania = „bezcenna” :D . Oczywiście ma swoje wady które opisałem powyżej (ale jak to już kiedyś powiedziano „nobody is perfect”) ale nawet one nie są w stanie choćby zarysować opinie jaką sobie wyrobiłem o tym TV.

Mam nadzieje ze recenzja będzie dla kogoś przydatna (zwłaszcza dla SabaT74-a :D ). Starałem się zachować maksymalny obiektywizm - człowieka który korzysta z tego LCD od dwóch miesięcy – ale jak to w życiu bywa doza subiektywizmu też się znalazła – po prostu jestem zadowolny z wyboru.

Pozdrawiam serdecznie

Kumak
 
Do góry