miejsce dla amplitunera Yamaha RX-V771

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
mam pewne pytanie, od paru dni jestem posiadaczem Yamaha RX-V771 i musiałem zrobić rewolucje w swoim pokoju, totalne przemeblowanie by wszystko jakoś ustawić, teraz jestem na etapie wieszania tv by na stoliku mieć miejsce na centralny głośnik. I teraz do rzeczy amplituner chce ustawić na półce
będzie miał tak luzu od góry z 5cm, po 8 cm na bokach z tyłu jakieś 20cm i z tyłu w tej dykcie porobię otwory, nie udusi się tam? (zapodał bym foto dokładne jak to wygląda ale nei wiem jak mam tu fote dodać, chce dać załącznik to pokazuje się coś takiego Invalid Temat specified. If you followed a valid link, please notify the administrator)
 
I

irek6311

Guest
Minimum luzu 15cm boki i góra by miał jakie takie chłodzenie ,
bratu amplituner Pioneer ze stopki w meblościance umieściłem i grzał się mocno ...
dodałem wentylatory na tylną ściankę meblościanki by wyciągały powietrze 4x 140mm i teraz ok .
 

darekguma

New member
Bez reklam
mam pewne pytanie, od paru dni jestem posiadaczem Yamaha RX-V771 i musiałem zrobić rewolucje w swoim pokoju, totalne przemeblowanie by wszystko jakoś ustawić, teraz jestem na etapie wieszania tv by na stoliku mieć miejsce na centralny głośnik. I teraz do rzeczy amplituner chce ustawić na półce
będzie miał tak luzu od góry z 5cm, po 8 cm na bokach z tyłu jakieś 20cm i z tyłu w tej dykcie porobię otwory, nie udusi się tam? (zapodał bym foto dokładne jak to wygląda ale nei wiem jak mam tu fote dodać, chce dać załącznik to pokazuje się coś takiego Invalid Temat specified. If you followed a valid link, please notify the administrator)
W zupełności wystarczy, Yamaha wydaje z siebie stosunkowo mało ciepła, moja jest upchnieta w szafce i na po 2 centy po bokach na niej stoi BD i z góry też jest z 2 centy tyle że z tyłu nie ma płyty. to jest moja trzecia Yamaha (RX-V620,RX-V440 i teraz RX-V767)w tym miejscu i z żadna nie było problemu. Fakt ze to ampli małych mocy ale do pokoju w bloku wystarcza.
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
no to elegancko no to widzę że będę miał więcej luzu nic na nim stać nie będzie i z tyłu w płycie porobię parę otworów, czyli mam juz miejsce na ampli nie musze kombinować :)
 
I

irek6311

Guest
darekguma jak na mojego dałem DVD Blu ray to po godzinie był gorący ...
teraz amplituner swobodnie stoi i letni jest ,
to czy sprzęt się grzej zależy od jego wysterowania i wydajności ...
ja mam duży pokój w domku i lubię mocne brzmienie to amplituner nie ma lekko ,
test przeprowadzić można i jak letnie ścianki obudowy (blaszana osłona elektroniki a nie panel przedni) to ok .
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
teraz swobodnie sobie stoi i tak po paru godzinach chodzenia bawienia się ustawiania bo to mój pierwszy taki sprzęt więc siedzę i się bawię kombinuje sprawdzam, to panel przedni totalnie zimny boki zimne tył zimny delikatnie góra ciepła ale to tak delikatnie
 

darekguma

New member
Bez reklam
darekguma jak na mojego dałem DVD Blu ray to po godzinie był gorący ...
teraz amplituner swobodnie stoi i letni jest ,
to czy sprzęt się grzej zależy od jego wysterowania i wydajności ...
ja mam duży pokój w domku i lubię mocne brzmienie to amplituner nie ma lekko ,
test przeprowadzić można i jak letnie ścianki obudowy (blaszana osłona elektroniki a nie panel przedni) to ok .
Pisze o yamaszce, o pionku nic nie wiem jak się zachwuje, ile wydaje ciepła. Co do mocy,wysterowania a co za tym idzie generowanego ciepła to sie zgadza, duży pokuj,duża moc, dużo ciepła:), teraz się przyda bo za oknem mrózzzz. A z tym panelem przednim to pojechałes i to zdrowo, wiem jak i gdzie sie grzeje elektronika. Pozdrawiam.
 
I

irek6311

Guest
Panel przedni mam chłodny bo przy oknie szafka od TV a w domku kiepsko grzeję ;)
 

Sławo

New member
Z tym panelem przednim to już pojechaliście.....

Z przodu to grzeje się tylko zdrowa dziewucha:lol:.....eh?!?!?!... Do rzeczy mam ten RXV767 w szafce i powiem że jak pochodzi trochę to góra się grzeje... nie parzy ale jest zdecydoweanie ciepła. Tylko HK mają wentylatory w tej klasie natomiast yamaha 767 nie ma takiegoż. Ale nie spoptkałem się z opinią że któras yama się zafajczyła od przegrzania. Każdy sprzęt elektroniczny się nagrzewa-zresztą to jest normalna temperatura pracy poszczególnych podzespołów (zasilacz, trafo, końcówki). BNie ma powodu do niepokojów, jest natomista powód do przesunięć kadrowych klamotów Kolego, który na ampli połozył DB-to nie sex grupowy, BD bardzo ale to bardzo nie lubi grzania z żadnej obcej strony a zwłaszcza od spodu.... Pomyśl, poczytaj instrukcję DB i zrób szcher macher.
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
dziś doszedł centralny, wczoraj wieszak do tv, więc jutro będę wszystko ogarniał na tip top i ampli wyląduje w tej półce sadze że będzie mu tam dobrze nawet blackninja śmiało na to przyzwolił hehe
 

darekguma

New member
Bez reklam
Z przodu to grzeje się tylko zdrowa dziewucha:lol:.....eh?!?!?!... Do rzeczy mam ten RXV767 w szafce i powiem że jak pochodzi trochę to góra się grzeje... nie parzy ale jest zdecydoweanie ciepła. Tylko HK mają wentylatory w tej klasie natomiast yamaha 767 nie ma takiegoż. Ale nie spoptkałem się z opinią że któras yama się zafajczyła od przegrzania. Każdy sprzęt elektroniczny się nagrzewa-zresztą to jest normalna temperatura pracy poszczególnych podzespołów (zasilacz, trafo, końcówki). BNie ma powodu do niepokojów, jest natomista powód do przesunięć kadrowych klamotów Kolego, który na ampli połozył DB-to nie sex grupowy, BD bardzo ale to bardzo nie lubi grzania z żadnej obcej strony a zwłaszcza od spodu.... Pomyśl, poczytaj instrukcję DB i zrób szcher macher.
Może i masz racje ale moj Bd lubi ciepełko:smile:, jest mu tam dobrze:smile:, działa bez problemów:D, tak wiec tam zostanie a jak się zepsuje to kupi się nowy;-). Bez urazy. Pozdrawiam.
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
ogłaszam ze ampli jest już w tej półce i nic się nie grzeje chodzi non stop i emituje nie wiele ciepła, więc będzie mu tam dobrze hehe
 

Blendor

New member
poczekaj do lata , swoja droga nic dobrego jak nie emituje ciepla :) porzadne koncowki mocy powinny dzialac jak kaloryfer
 

krisder

New member
Bez reklam
Posiadałem wcześniej Yamahę i jedną z jej największych zalet była niewielka temperatura pracy. Obecny ampli stoi na wierzchu obok tv. Odtwarzacz bd stoi na ampli gdyż nie wyobrażam sobie jak takie chucherko zniosło by ciężar 18 kg. Poza tym różnica głębokości obu klocków (bd to odrobinę więcej niż połowa długości amplitunera) uniemożliwia postawienie ampli na bd.
 
Do góry