miałem kupić plazmę ale...:/

domel

New member
Witam wszystkich forumowiczów. Zalogowałem się dziś, ale już od jakiegoś czasu czytam to forum. Niestety chyba nie umiem się posługiwać funkcją szukaj bo wiem że temat plazma czy lcd był już przerabiany to ja nie mogę tego znaleźć:/
Jestem poważnie zainteresowany zakupem plazmy panasonic 42PA60. Czytałem trochę o niej, przeczytałem tekst jedengo z moderatorów tego forum który taką sobie kupił (ale on go bardziej używa jako monitora a u mnie tego nie będzie) i wszystko byłoby ok gdyby nie moja wycieczka do MM. Jak dla mnie KAŻDA plazma była "jakby za mgłą" (nie potrafię tego inaczej opisać) w porównaniu do KAŻDEGO lcd. Obraz wydawał mi się bardziej ostry (taka "żyleta":cool: ) I to nie ważne czy była to płytka demonstracyjna czy obraz ze zwykjłej anteny. jestem tym faktem nie pocieszony bo lcd jest dużo droższe od plazmy. I już prawie byłem zdecydowany i teraz sam niewiem. Z zakupem już dłużej nie mogę zwlekać,musze coś kupić w sierpniu.
Mam prośbę, doradźcie mi co w końcu brać - PA60 czy jakiś LCD (kiedyś trochę zgłębiuałem wiedze na temat LCD firmy LG)? Na TV będzie głównie oglądało się CYFRE lub POLSAT, czasami zdjęcia z aparatu i baaaardzo rzadko filmy DVD. oglądanie może być do południa ale głównie wieczorem.
ZA podpowiedzi z góry dzięki
 

jaco

New member
W tych warunkach bez apelacyjnie plazma. Obraz na C+ na plażmmie PA 60 będzie porównywalny z dużo droższymi LCD. ( w domowych warukach )
Zamów sobie prezentacje domową u KIKI-ego na tym forum i porównasz sobie TV w swym mieszkaniu. Osobiście polecił bym tobie Panasonika PV 60. Mam go osobiście i wg. mnie jest bezkonkurencyjny za te piniądze i barzdij przszłściowy nisz PA 60
 
Ostatnia edycja:

akab

New member
pa 60

polecam pa 60 ja mam kablówkę upc i niespodziewałem się że będzie tak dobrze a narazie nie jest ustawiony na max (docieranko ) pv 60 moze i bardziej przyszłościowy i lepszy ale cena dużo większa za tą kasę to mozna mieć fajne głośniki frontowe widziałem oba naraz w salonie podpiete smiesznym kablem i puszczone demo panasonica nie widziałem różnicy może minimalnie z bardzo bliskiej odległości 0.5 m obraz w pv60 bardziej wygładzony także polecem pa 60 do kablówki do sat nie wiem bo nie mam wczesniej miałem crt sony 32 fq 86 fajny ale obraz w panasie chyba lepszy pozdrawiam
 

Razgriz

New member
plazma ma o wiele lepszą ostrość obrazu (na LCD w kablówce krawędzie są bardziej rozmazane, obraz jest...hmm...jak to powiedzieć. Bardziej pastelowy, plazma ma też lepsze kolory -czerń)
 

domel

New member
PV 60 odpada ze względu na cenę. A co powiecie na temat mojego spostrzeżeniana o obrazie w LCD a plaźmie (w plaźmie obraz zdecydowanie ciemniejszy, jakby za mgłą lub ktoś jakiś filtr włączył. Było to widać na każdej plaźmie i każdym LCD). To mnie najbardziej zirytowało bo już miałem brać a tu kolejne "schody" do przemyślenia. W LCD obraz jak dla mnie był dużo ostrzejszy, taka "żyleta", plazma wyglądała pod tym względem trochę mizernie:-(
Jestem z mniejszej miejscowości także chyba nie mogę sobię zamówić prezentacji. Swoją drogą to jak postawię plazmę w mieszkaniu i nie będę miał porównania z innymi TV to obraz powinien mi się podobać;)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
sprawa jak zawsze nie jest prosta.
Większość ludzi kupuje w ciemno. I nigdy nie będą mieli pewności czy inny telewizor nie będzie grał lepiej. Dobrze będzie - jak mówisz jeśli syndrom jedynaka w domu zadziała. Tzn. kupisz i będzie odpowiadał Ci obraz.
Tu masz większy problem. Bo obraz zdjęć z pewnością lepszy bedzie na LCD , również w obrazach tv do południa.
Podaj jaką klasą cenową dysponujesz ? Bo TA plazma Panasonic z pewnością należy do najtańszych , szczególnie jeśli liczysz na duzy ekran.
pozdrawiam
 

domel

New member
Jeżeli chodzi o cenę to wolałbym nie wydać więcej niż kosztuje PA60, no chyba że jeśli dorzucę np.1000zł i będzie ZDECYDOWANA różnica to ok. Nie jestem kinomanem ale niechciałbym żeby okazało się że po wydaniu worka pieniędzy mój Panasonic z 89roku (tak, tak 89rok!!:cool: ) będzie miał lepszy obraz przez CAŁY dzień niż plazma.
No właśnie, słyszałem już takie opinie że plazma gra lepiej jak jest ciemno w porównianiu do LCD. Możecie mi wytłumaczyć na czym ta różnica polega. Obraz w LCD będzie jaśniejszy w dzień?
Co do zdjęć z aparatu, to czy będzie widać piksele jak będę siedział 4-4,5m od TV? Czy w przypadku PV60 będzie widoczna różnica w jakości? (ma większą rozdzielczość)
 

ziola

New member
Roznica lezy po czesci w kontrukcji...

Problem polega na tym, ze telewizory plazmowe duzo bardziej odbijaja swiatlo. Wprawdzie mozliwe jest zastosowanie dobrych pokryc antyrefleksyjnych, nie mniej - zmniejsza to podobno kontrast i wielu producentow plazm ogranicza sie pod tym wzgledem (moze z wyjatkiem najnowszych konstrukcji).
Innym problemem jest to, ze ekrany plazmowe charakteryzuja sie duzo wieksza jasnoscia w porownaniu do lcd - co przy mocnym dodatkowym oswietleniu okazuje sie byc wada.
Fakt jest taki, ze przy duzej ilosci swiatla telewizory plazmowe sprawiaja wrazenie "mdlych" w porownaniu do tv lcd.

Inna sprawa, ze w przypadku ograniczonego oswietlenia dodatkowego, plazmy zaczynaja wygladac o wieeele lepiej od LCD. To co przede wszystkim rzuca sie w oczy, to pelniejsza czern, a co za tym idzie - pelniejsze, bardziej kontrastowe kolory. W przypadku LCD - ze wzgledu na ich konstrukcje - kolor czarny przestaje w wiekszosci modeli egzystowac. Do tego - wspomniana "ostrosc" LCD staje sie rowniez wada, poniewaz ludzkie oko zaczyna o wiele bardziej dostrzegac przerysowania konturow i moze to byc dosc dokuczliwe.

Podsumowujac - tv plazmowe nie sa moze najlepszym rozwiazaniem, ze wzgeldu na fizjologie ludzkiego wzroku - nie mniej zostaly stworzone do zastosowan "kina domowego" i tu sprawdzaja sie doskonale. Jesli potrzebujesz zainstalowac tv w miejscu o duzym naslonecznieniu - jak np. kuchnia - kup lcd.

I jeszcze jedna konkluzja - jesli stac Cie na wydanie kilku tys. zl na tv, to chyba zakupienie rolet lub zaslon zwiekszajacych komfort widzenia - nie jest przy tym wydatkiem wyjatkowo bolesnym ;)

Pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
świetna ocena. W większości to kupujacy winiem sprawdzać technologię, wielkość jakość obrazu - sam. Masz wtedy 100% pewności że wybrałeś najlepiej w zaciszu własnego mieszkania.
Nikt na odległość nie jest w stanie ocenić Twojej wrażliwości i Twoich potrzeb. Ty również .
Organoleptycznie - czyli na własne oczy - to najlepszy system na świecie.
Trzeba pogodzić i noc i dzień , a do tego jeszcze wykorzystać należycie funkcje.
Jedne potrzeby mówią plazma ale inne Lcd. Które przechylą szalę - musisz wybrać sam.
pozdrawiam
 
Do góry