Miał być oled, ale Sony KD-65XD7505 namieszał mi w głowie

Denis337

New member
Jeżeli nie przyjmujesz do wiadomości degradacji kontekstu oraz kolorów pod kątem to pozostaje tylko OLED. Przy matrycach VA w tym temacie cudów się nie spodziewaj. Są jeszcze ipsy, ale miałem tegoroczny dość wysoki model LG na testach właśnie z ipsem i czerń to niestety jakieś nieporozumienie.
 

rob208

New member
Tak jak napisałem na starcie - nie przyjmuję do wiadomości degradacji obrazu w zakresie min. 30stopni bo żony nie przesadzę :). Parametr kąta patrzenia jest zauważyłem najczęściej pomijanym parametrem w testach - szczególnie sponsorowanych :). Swoją drogą podziwiam, że Wam nie przeszkadza tak poważne ograniczenie w TV.

Zaczekam :) zobaczymy co przyniesie przyszły rok. liczę na to, że panasonic się nie przechwala tylko naprawdę pokaże nowe lepsze ipsy
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Oled zabezpiecza wszystko !.
Panasonic nowe IPSY wkłada do monitorów- ale cena lepiej nie pytaj....
Około 2 tyś $ za 24"

Jeśli chcesz kąty - to Philips 65PUS7502 będzie extra lub LG 65SJ850 zł.
Masz - jak będziesz niebieski - super ceny i kalibrację gratis.
 

rob208

New member
Nie przeszkadza, bo większość ludzi ogląda filmy siedząc na przeciwko TV, a nie z boku.

Mam taką pracę, że bywam codziennie w kilku polskich przeciętnych i nieprzeciętnych domach...

Zaskoczę Cię, zacząłem na to zwracać szczególną uwagę i OMG... większość polskiej rodzin patrzy na TV z kąta około 20 paru stopni i więcej. Pamiętajmy, że to co oferują nam matryce VA jest dostępne dla jednej, maks 2 osób siedzących na wprost TV i to jeszcze jeśli to TV jest odpowiednio daleko.
Zatem:
Stawiam zatem tezę, że jednak za często patrzy się na bzdurne marketingowe wyniki przygotowanych odpowiednio testów, a za mało na obraz.

Kiki - dziękuję poprzyglądam się Twoim propozycjom.
 

rob208

New member
KiKi, wg mnie lepiej wychodzi 65UH8507, wygląda na to, że z czernią jest w tym modelu znaczenie lepiej a i kąty OK :)
z samego porównania wygląda, że UH jest lepszy, mimo, że starszy
LG SJ8500 Review (55SJ8500, 65SJ8500)
LG UH8500 Review (55UH8500, 60UH8500, 65UH8500, 75UH8500)

oba wypadają słabo od strony "nierówności" świecenia matrycy i znalazłem też wiele opinii użytkowników, że to widać :(, nawet gorzej niż tytułowy Sony.
Czerń najlepiej w UH.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Czerń najlepsza jest w TCLu, kąty bardzo dobre , wyposażenie zdecydowanie lepsze. Słusznie należy mu się tytuł najlepszy telewizor LCD w Europie w klasie cena do jakości.
 

rob208

New member
TCL ma dobre kąty ? Który ?
Mam jednego u rodziców to na 100% nie ten :).
TCLe nie są złe, generalnie jeśli myśleć od VA to TCL jest świetną alternatywą, ale powiedzieć, że ma dobre kąty... to odwaga, wręcz brawura :)
Zacytuję opinię Rtings o marce:
"Below Average Viewing Angle. Even compared to other "small viewing angle" TVs, TCL TVs tend to perform worse." i jak popatrzeć na filmiki oraz to co ja osobiście widzę to się nie mylą :)

Rzeczywiście nieźle wygląda 65PUS7502, wadą jest spora jak na IPS cena, słaba dostępność w sklepach by móc zobaczyć i brak dobrego testu - ciekawe czemu Rtings nie testują Philipsa.

Zaczekam :) patrzę na to co się dzieje z cenami oleda, taki LG B7 mknie z ceną w dół jak rakieta Elona Muska :). Na początku roku 23k na koniec lipca 19k jeszcze miesiąc temu 15k a dziś 12k to słuszny kierunek.
 
Ostatnia edycja:
Do góry