metoda projekcji: sufit projektor do sypialni

hubio

New member
Z góry przepraszam jeśli już jest gdzieś odpowiedź na moje pytanie, ale nie mogę nigdzie znaleźć. Chodzi mi o taką sprawę żeby można było oglądać obraz z projektora nie tylko na ścianie, ale i suficie bo ma być do sypialni. Znalazłem taką informację tylko przy modelu: ACER X135WH, ale strasznie napaliłem się na: BenQ GP30 i nie wiem po prostu czy jest w nim także projekcja sufitowa. Może zadaję strasznie głupie pytanie i po prostu można ułożyć jakoś sam projektor żeby był obraz na suficie, ale w kwestii projektorów jestem totalnie zielony. Z góry dzięki za odpowiedzi. Może przy okazji ktoś by mi polecił dobry projektor do stosunkowo małego pomieszczenia. Głównie do oglądania filmów.
 

buldoggg

Member
Bez reklam
obraz na suficie możesz wyświetlać w każdym projektorze(baa nawet na podłodze) tylko jeden problem jest taki czy nie będzie ci przeszkadzał projektor a dokładnie na środku łóżka bo mimo że można użyć korekcji trapezu(będzie wymagany max) to nie wróże dobrej jakości :).
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Myślę że to jest też nie zdrowo dla oczu.
Dla zabawy kilka minut ok , ale na stałe to bardzo zły pomysł.
 

bokciu

Banned
Wyświetlanie obrazu na suficie? W jakim celu? Bo chyba nie aby oglądać regularnie filmy w takiej pozycji...Pytania jak pytania, ale sam pomysł jest co najmniej głupi.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Powiedziałbym, że pomysł poroniony. Bez obrazy.
Gdybym szukał atrakcji w sypialni (!?) na suficie, to już wolałbym lustra ; )
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
No i nie zapominajmy o pierwszych cienkich tv ;)

FB_20140518_18_07_14_Saved_Picture.jpg


mnw3at_3tefe1.jpg


6f214269ed9dcd263f62f7b237accaaa--flatscreen-flat-screen-tvs.jpg
 
Ostatnia edycja:

hubio

New member
Krótkoogniskowy postawiony pionowo na półce nad łóżkiem.
Da się zrobić.

Dzięki za odp. Jedyna odpowiedź tak naprawdę :) Tylko w instrukcji mam napisane, że nie można stawiać pionowo :) to nie uszkodzi projektora.

Co do reszty odpowiedzi - leżąc na wznak wzrok jest naturalnie skierowany na sufit, a to lepsza pozycja niż leżenie na boku. Oczywiście siedząc na fotelu nie ma kompletnie takiej potrzeby, ale z łóżka to co innego.
 

hubio

New member
obraz na suficie możesz wyświetlać w każdym projektorze(baa nawet na podłodze) tylko jeden problem jest taki czy nie będzie ci przeszkadzał projektor a dokładnie na środku łóżka bo mimo że można użyć korekcji trapezu(będzie wymagany max) to nie wróże dobrej jakości :).


Dostałem właśnie oficjalną odpowiedź z BenQ, że nie ma takiej możliwości. Kupiłem GP30. Więc pytanie do osoby, która mi pisała, że każdy projektor to potrafi - proszę o rozwinięcie tematu.
 
Ostatnia edycja:

bokciu

Banned
Co do reszty odpowiedzi - leżąc na wznak wzrok jest naturalnie skierowany na sufit, a to lepsza pozycja niż leżenie na boku. Oczywiście siedząc na fotelu nie ma kompletnie takiej potrzeby, ale z łóżka to co innego.

Ale to nie jest naturalna pozycja do oglądania filmów. Gdyby tak było jak mówisz, w co drugiej sypialni telewizor wisiałby na suficie, a jednak tak nie jest...Dlaczego???
 

hubio

New member
Ale to nie jest naturalna pozycja do oglądania filmów. Gdyby tak było jak mówisz, w co drugiej sypialni telewizor wisiałby na suficie, a jednak tak nie jest...Dlaczego???

Wiesz ludzie się do różnych rzeczy przyzwyczajają, albo na jakiś pomysł nie wpadają. Albo czegoś nie robią... bo inni nie robią. Co to w ogóle za argument ? Tym bardziej, że ACER ma np. taką funkcję. Może więc zamiast polemizować ze mną co do sensu takiego oglądania ktoś doradzi jak to ustawić sensownie aby puścić obraz na sufit ? :)
 

bokciu

Banned
Wiesz ludzie się do różnych rzeczy przyzwyczajają, albo na jakiś pomysł nie wpadają. Albo czegoś nie robią... bo inni nie robią. Co to w ogóle za argument ? Tym bardziej, że ACER ma np. taką funkcję. Może więc zamiast polemizować ze mną co do sensu takiego oglądania ktoś doradzi jak to ustawić sensownie aby puścić obraz na sufit ? :)

Ale jak ktoś ma sensownie doradzić, skoro nikt czegoś takiego nie praktykuje? To tak jakby prosić o rady, jak uprawiać seks do góry nogami...Teoretycznie się da, ale pytanie, kto tak robi.
 

buldoggg

Member
Bez reklam
Dostałem właśnie oficjalną odpowiedź z BenQ, że nie ma takiej możliwości. Kupiłem GP30. Więc pytanie do osoby, która mi pisała, że każdy projektor to potrafi - proszę o rozwinięcie tematu.


benq wprowadza Cię w błąd ponieważ każdy projektor może wyświetlać obraz na ścianie,suficie,podłodze,schodach,kaloryferze,telewizorze,drzwiach,książkach,szafce,czy nawet na butelce piwa jeżeli oczywiście masz taką ochotę,projektor to urządzenia które wyświetla obraz tam gdzie skierujesz mu obiektyw a to czy ustawisz go na ekran projekcyjny czy inne cudo to już twoja sprawa.
 

hubio

New member
benq wprowadza Cię w błąd ponieważ każdy projektor może wyświetlać obraz na ścianie,suficie,podłodze,schodach,kaloryferze,telewizorze,drzwiach,książkach,szafce,czy nawet na butelce piwa jeżeli oczywiście masz taką ochotę,projektor to urządzenia które wyświetla obraz tam gdzie skierujesz mu obiektyw a to czy ustawisz go na ekran projekcyjny czy inne cudo to już twoja sprawa.

No tak, ale jak fizycznie skierować na sufit ? W pozycji pionowej ? Z tyłu wychodzą kabelki no i czy coś się nie popsuje w środku ? No nic popróbuję w praktyce jak to będzie wyglądało bo na razie to teoretyzowanie.
 

raf7705

Banned
Ale ja nie żartowałem z tym lustrem. Widziałem gdzieś na amerykańskim forum, projektor na ścianie obiektywem w dół zamknięty w szafce a dolna część szafki się otwierała pod kątem 45° i na niej było lusterko odbijające obraz na ekran.
 
Do góry