Mętlik w głowie..Panasonic ,Sharp?

cobrapl

New member
Witam, zacznę może tak ,żeby ułatwić jak najbardziej:

Wielkość pokoju: 20m2
sygnał- analogowy kablówka UPC i w najbliższej przyszłości się to nie zmieni
odległość od ekranu- bliżej siedząc 3,5m, dalej=4m
urządzenie do podłączenia- jak narazie głównie dvd
Cena- max 2500zł
Oglądanie głównie od popołudnia i przez noc
w pokoju jest słonce do około 12 godz. później też w miarę jasno
tv stałby

zastanawiałem się nad Panasonic 37lx85 , lub Sharp 37D65E, aa i jeszcze Sharp 37D44E-BK dlaczego 37?wydaję mi się ,że do tych odległości będzie w sam raz,przeczytałem dużo komentarzy nie tylko na tej stronie o tych modelach,ale tak na prawdę, sporo z nich była na temat jakości cyfrowej,a nie analogowej i np właśnie kablówki UPC,dlatego z chęcią przeczytałbym komentarze i porady jak te TV radzą sobie z 'analogiem', może mogłyby się także wypowiedzieć osoby , które posiadają owe modele, inne propozycje również mile widziane,ale cena nie może przekroczyć tych 2500zł, zastanawia mnie też czy hd ready czy full hd byłby lepszy? No nic ,to czekam na odpowiedzi i z góry dziękuję za jakiekolwiek zainteresowanie tematem :)aa zapomniałbym,fotki również mile widziane :)
 

cobrapl

New member
mateo2121 napisał:
Spokojnie moze byc ekran 40 cali i nawet większy....z wymienionych to zdecydowanie Panasonic...
Mógłbyś to jakoś rozwinąć? dlaczego on? czy dlatego ,że ma np 100hz, pamiętam jak wcześniej oglądałem 32 calowy chyba nawet ten sam model,to jak dobrze pamiętam nie miał wejścia cyfrowego czy coś takiego, mi gość mówił i on jest hd ready z tego co kojarzę, miałoby to jakieś znaczenie? W sklepie widziałem tego sharpa,ale gość trochę mnie olał..może dlatego ,że nie kupowałem odrazu i że to był carrefour, obraz leciał tam nie analogowy niestety, i przyznam ,że po poprzestawianiu kolorów w miarę jakoś to wyglądało,ale nie mogę znaleźć nigdzie tego panasonica, jak mają to na magazynie i mogą sprowadzić eh, jescze nie patrzyłem w saturnie może tam akurat.. zapomniałem i jaki on ma czas reakcji? bo w necie sprzeczne info znalazłem, hm 8 ms?
 
Ostatnia edycja:

mateo2121

New member
Bez reklam
Po pierwsze nie sluchaj sprzedawców w sklepie bo większość wciska kity kupującym żeby tylko sprzedac i mieć prowizje( wciskają TV za które dostaja najwięcej)...Po drugie nie patrz na parametry bo to są chwyty producentów i bardzo czesto ejst tak ze ten o niby gorszych odbiera lepiej...
Panasonic ten na pewno lepiej poradzi sobie z syganełm SD...ma lepsze skalowanie obrazu...wiec warto naprawde...
 

cobrapl

New member
mateo2121 napisał:
Po pierwsze nie sluchaj sprzedawców w sklepie bo większość wciska kity kupującym żeby tylko sprzedac i mieć prowizje( wciskają TV za które dostaja najwięcej)...Po drugie nie patrz na parametry bo to są chwyty producentów i bardzo czesto ejst tak ze ten o niby gorszych odbiera lepiej...
Panasonic ten na pewno lepiej poradzi sobie z syganełm SD...ma lepsze skalowanie obrazu...wiec warto naprawde...
hm no cóż to pomyślę i nad nim bardziej,tylko najpierw będę musiał gdzieś go znaleźć i zobaczyć jak się prezentuje obraz, szkoda ,że tutaj nikt z użytkowników się nie wypowiedział jak do tej pory,no ale cóż może jeszcze się ktoś wypowie..
 
Do góry