Menu do struktur AVCHD (BR) - jak to robić?

robotm

New member
Seba_Fan napisał:
ja tego nie widze, gdzie jest ta opcja dodaj plik audio?

Zakładka "Media" -> dodajesz plik np. m2ts i pokazuje się on w kolumnie
"Edytor nazw tytułów/podgląd" -> robisz na tym pliku KLIK (1raz) i otwiera
się nowe okienko które jest tak poglądowo niżej ...

dodałem 1 jeden obrazek ale powinien być przed pierwszym ....
 

Attachments

  • forseba.JPG
    forseba.JPG
    80,7 KB · Wyś: 69
  • forseba2.JPG
    forseba2.JPG
    60,2 KB · Wyś: 63
Ostatnia edycja:

Seba_Fan

New member
Bez reklam
juz znalazlem, dzieki
mam rozdzielczosc 1280x800 ale z tego co widze nie mozna zmienic okna, okna sa na stale, to jak dla mnie wada przy miejszych rozdzielczosciach
 

freon

New member
nagdob...wielkie dzięki:)

już osiągnąłem znaczny postęp...po odinstalowaniu kodeków i różnych śmieci których jest cała masa w viscie....no i po oczyszczeniu rejestru....coś drgnęło...

nagrana płyta uruchamia się w mplayerze...co prawda włącza mi się tylko jeden film (nie widać menu) ale to już coś:)

mam przy okazji pytanie w mplayerze w opcjach "output" jakie wprowadzić ustawienia dla direct show???>? domyślne dla systemu czy też jakieś specyficzne...?

wielkie dzięki...będę dalej próbował....:)

aaa i ściągam uaktualnienie do PMB - zobaczymy czy coś pomoże:)
 

freon

New member
Wielki sukces...nagdob dzięki za sugestie i ukierunkowanie!

po aktualizacji PMB - nagrałem płytkę za jego pomocą - "avchd player" z sony picture utility odtwarza jak żyleta:) przejścia między ujęciami płynne...:) obraz najlepszy jaki mi się do tej pory udało uzyskać:)


z tym, że na razie udało mi się przegrać materiał z jednej płyty...:) będę dalej testował:) z materiałami z różnych płyt:)

wielkie dzięki za pomoc...:)
 

freon

New member
udało mi się, bez problemu...:) już nagrywałem płytkę...

pewnie niedługo przypniecie mi łatkę największego komplikatora...ale...no cóż...ktoś musi być czarną owcą:)

otóż...spróbowałem zgrać moje dwa już słynne pliki przy pomocy PMB...jak wczesniej bez problemu zgrałem to co zczytałem z kamery....tak pliki potraktowane już tssplitterem i zmuxowane...nie dało się....PMB wywalił jakiś błąd...

chciałem uzyskać to co w mutliavchd...czyli menu uruchamiające różne materiały...na razie jak widać się nie udało...:)

ale się nie poddaję...min dzięki sydonowi i nagdabowi

ukłony niskie dla nich i szacunek:)
 
Ostatnia edycja:

freon

New member
Witajcie...

stała się dziś rzecz dziwna, przy próbie zgrania przez imgburn materiału testowego - pod sam koniec nagrywania nastąpił jakiś błąd nagrywania (związany z buforem nagrywarki) no i proces się zatrzymał...

nie byłoby by nic dziwnego ale...zniknął mi z katalogu testowego cały zawarty w nim materiał m2ts (2 pliki po 0,9 Gb) - zniknęły również logi i praktycznie cała zawartość folderu multiavchd - co więcej okazało się, że multiavchd się nie odpala - generuje się taki komunikat...

= (RT) Invalid array index (8). Valid range (1-1) - Line 1972
 
Ostatnia edycja:

freon

New member
dean

to była najnowsza wersja build 650...nie wiem co się wydarzyło

cały log tworzenia struktury był ok...i w trakcie nagrywania przy 95 % imgburn stanął - no i zdarzyło się jak napisałem...
 
Ostatnia edycja:

deank

New member
Download the complete package (I updated it few minutes ago).

ALWAYS set a TEMP folder (create one first). And if this happens again, please post your log file. You can use multiFORUM deanbg com

Dean

p.s. I hope you're not launching multiple multiAVCHD instances. There should be ONLY ONE multiAVCHD running.
 
Ostatnia edycja:

gianbuffon

New member
siema:)
wiem, ze juz to gdzies bylo, ale stron zwiazanych z AVCHD jest ponad 100 w trzech tematach, a nie wiem gdzie szukac odpowiedzi.
mam dysk usb i chcialbym na nim utworzyc strukture AVCHD, zeby trzymac wieksza ilosc filmow AVCHD i ogladac na PS3.
chcialbym wiec zapytac jak zrobic taka strukture? mam program multiAVCHD, ale tam jest bardzo duzo opcji i nie wiem czy cos zmienic, co wybrac itd.
tak jak pisalem wczesniej, nie wiem, ktore watki ma przegladac, jest ich bardzo duzo, wiec prosze przynajmniej o pokierowanie mnie do ktorych watkow sie udac :p
bede bardzo wdzieczny za pomoc:)
pozdrawiam
 

Sydon777

Klub HDTV.com.pl
vip
Dysk musi być formatowany jako FAT32. Po uruchomieniu multiAVCHD, zmień ustawienie na PAL w zakładce Author. W tej samej zakładce wybierz jakie chcesz mieć menu. Jeżeli chcesz mieć ekran powitalny, to dokonaj konfiguracji (możesz dać swoje napisy, tło muzykę) i zrób jego podgląd - możesz wielokrotnie coś zmieniać i podglądać. Przejdź do zakładki menu - tu możesz dać jakieś tło i ewentualnie ustawić czcionki. Zrób podgląd menu - znowu możesz kilkakrotnie zmieniać różne rzeczy, aż osiągniesz to co chcesz. Ustaw gdzie mają być zapisane wyniki. W zakładce Ustawienia podaj gdzie ma być folder roboczy (najlepiej na tym samym dysku co ma być zapisany wynik). Innych rzeczy nie zmieniaj - na początek. Wczytaj kolejne pliki filmowe ( każdy oddzielnie lub razem). Dokonaj edycji tytułów (nazwy, ewentualnie obcięcia, ustawianie rozdziałów, napisy itd - ale na początku to jak najmniej). Dokonaj kompilacji przez przycisk Uruchom (wybierzesz w drugim kroku oczywiście PS3). Na początku wskazane jest kompilowanie próbne na małych plikach. W miarę zoriętowania się co na co wychodzi, możesz wprowadzać większe zmiany.
To tak skrótowo.
 

gianbuffon

New member
Sydon777 napisał:
Dysk musi być formatowany jako FAT32. Po uruchomieniu multiAVCHD, zmień ustawienie na PAL w zakładce Author. W tej samej zakładce wybierz jakie chcesz mieć menu. Jeżeli chcesz mieć ekran powitalny, to dokonaj konfiguracji (możesz dać swoje napisy, tło muzykę) i zrób jego podgląd - możesz wielokrotnie coś zmieniać i podglądać. Przejdź do zakładki menu - tu możesz dać jakieś tło i ewentualnie ustawić czcionki. Zrób podgląd menu - znowu możesz kilkakrotnie zmieniać różne rzeczy, aż osiągniesz to co chcesz. Ustaw gdzie mają być zapisane wyniki. W zakładce Ustawienia podaj gdzie ma być folder roboczy (najlepiej na tym samym dysku co ma być zapisany wynik). Innych rzeczy nie zmieniaj - na początek. Wczytaj kolejne pliki filmowe ( każdy oddzielnie lub razem). Dokonaj edycji tytułów (nazwy, ewentualnie obcięcia, ustawianie rozdziałów, napisy itd - ale na początku to jak najmniej). Dokonaj kompilacji przez przycisk Uruchom (wybierzesz w drugim kroku oczywiście PS3). Na początku wskazane jest kompilowanie próbne na małych plikach. W miarę zoriętowania się co na co wychodzi, możesz wprowadzać większe zmiany.
To tak skrótowo.
a moglbys podac swoje ustawienia? najlepiej na screenach. bylbym bardzo wdzieczny :) znacznie ulatwiloby mi to sprawe.

1. ''W zakładce Ustawienia podaj gdzie ma być folder roboczy (najlepiej na tym samym dysku co ma być zapisany wynik)''
- czyli mam wybrac ten dysk usb? gdzie mam zapisywac ten wynik?
2. ''Wczytaj kolejne pliki filmowe ( każdy oddzielnie lub razem)''
- poprzez add video files? i co to maja byc za pliki? mkv, czy juz przerobione w mkv2vob pliki AVCHD?
 

jarmalik

Member
Bez reklam
Kolejne doświadczenia z multiAVCHD

Dzisiaj troszkę się "pobawiłem" i muszę przyznać, że program jest coraz bardziej "do rzeczy" chociaż wciąż wiele można poprawić. W ramach testu i poznawania możliwości multiAVCHD wczytałem najpierw folder z czterema plikami *m2ts z opcją łączenia, następnie w tym samym projekcie wczytałem pojedynczy plik *m2ts oraz w dalszym ciągu w tym projekcie drugi raz folder z ośmioma plikami *m2ts z opcją łączenia. Operacje łączenia przeszły gładko zarówno dla pierwszego folderu jak i drugiego. Stworzyłem ekran powitalny, menu startowe i zabrałem się do edycji poszczególnych składowych projektu. Niestety, ledwo zacząłem coś "dłubać" przy pierwszym połączonym (wynikowym) pliku, nagle program się zamknął i tylko pojawiły się komunikaty że nie może skasować folderów (zapomniałem ich nazwę, ale tam były tymczasowe pliki i nie był to folder TEMP). Na szczęście chwilę wcześniej zapisałem projekt i po ponownym uruchomieniu programu wczytałem go, lecz w zakładce Media widoczny był tylko pojedynczy wczytany wcześniej plik, zaś połączone nie były widoczne pomimo że siedziały we wspomnianych wyżej folderach. Wobec tego wczytałem te foldery raz jeszcze oczywiście z opcją łączenia plików po czym znowu zacząłem edytować w edytorze/podglądzie. Próbowałem ustawiać różne rzeczy w pierwszym łączonym pliku i w pewnym momencie komputer się wyłączył! Nie zresetował, ale całkiem się wyłączył jakby ktoś odciął prąd! Nie wiem czy to miało jakiś związek z programem, ale nie było żadnego zaniku fazy. Oczywiście wszystko powtórzyłem raz jeszcze i tym razem już poszło bez przeszkód. Gotowy projekt wypaliłem na płytce AVCHD. Aha, to był build 650, widzę że jest już 651. A oto moje spostrzeżenia.
1. Pliki łączą się prawidłowo i odtwarzają się bez przerw.
2. Przerwy powstają pomiędzy poszczególnymi elementami w zakładce Media, ale to chyba nawet dobrze, ponieważ z zasady powinny to być oddzielne sekwencje i pauzy mogą być nawet większe, aby podkreślić odrębność materiału. Dobrze aby była możliwość wstawienia w tym miejscu stojącej klatki (zdjęcia) na kilka sekund (może jest, ale ja jeszcze nie znalazłem).
3. Można zaznaczać w dowolnym miejscu rozdziały tak, że można przeskakiwać szybko do zaznaczonych miejsc. Niestety, to działa tylko dla pojedynczo wczytanego pliku - nie działa w pliku wynikowym po wczytanym folderze z plikami z opcją łączenia, a tu właśnie to byłoby najbardziej przydatne.
4. Dobrze działa cięcie plików. Zarówno cięcie jak i łączenie przebiega bez pogorszenia jakości obrazu.
5. Niezbyt dobrze działa podgląd w edycji - czasami w ogóle nie ma podglądu klatki w miejscu które chciałoby się edytować (cięcie, dodanie rozdziału. Ponadto powinna być możliwa edycja z dokładnością do pojedynczej klatki a nie co do sekundy jak jest teraz.
6. Nie wiem dlaczego przy tworzeniu strony powitalnej dźwięk może być tylko w formacie ac3, oraz dlaczego nie ma opcji dźwięku przy menu.
7. Wczytywanie plików do łączenia z foldera jest uciążliwe ponieważ nie mogą występować tam inne pliki podczas gdy w archiwum zawsze są inne pliki sterujące oprogramowaniem np. PMB. Aby je wczytać trzeba je najpierw skopiować do innego foldera co niepotrzebnie wydłuża pracę. Przydałaby się jakaś opcja zaznaczania że chodzi tylko o konkretne pliki.

A tak w ogóle to zastanawiam się dlaczego jest taki problem z odtwarzaniem poszczególnych plików *m2ts bez zacięć i dlaczego trzeba je łączyć w jeden (podobnie robi PMB). Przecież jeśli te same pliki odtwarzam wprost z kamery (Sony HDR-SR7) to wszystko idzie płynnie, bez zacięć a przecież to też są pojedyncze pliki (*mts). Wiem że jej oprogramowanie oparte jest na Linuksie, ale to chyba nie ma nic do rzeczy.

PS: Jeszcze jedna rzecz która nie działa jak należy. Mianowicie, nie da się poruszać w ramach danego projektu pomiędzy poszczególnymi elementami przy pomocy przełącznika rozdziałów. Trzeba albo przyspieszyć daną część, albo wyjść do menu i stamtąd rozpocząć kolejny element.
 
Ostatnia edycja:
Do góry