Menu do struktur AVCHD (BR) - jak to robić?

freon

New member
PowerDVD 9 nie czyta płyt avchd....nawet nagranych w kamerze...bez aktywacji nie ruszy????

pojawia się komunikat

"There is a disc with in unsupported format in drive F".....

poddaję się...
 

robotm

New member
No to może i ja spróbuje pomóc. :)
Nagrywasz te płytki (DVD) jako UDF 2.5 oczywiście ??
Inaczej to niestety nie "pojedzie". Tak przynajmniej jest na moim PS3.

I masz zainstalowany (może VISTA ma w standardzie) ten "reader" ??
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
moze zrob male iso wyslij komus i ktos sprawdzi czy odczyta, tak bedzie szybciej, powiem tak zaczyna mnie te czytanie meczyc, musisz posiedziec sobie pare dni nad tym czesto jest tak ze nic latwo nie przychodzi.

Zrob ISO do 100MB wyslij gdzies, ktos pobierze i odpali u siebie.
 

freon

New member
robotm....

tak nagrywam (domyślne ustawienia imgburn) w udf 2,5

powiem szczerze, że nie wiem czy vista ma to czym przeczytać...próbowałem przed chwilą zainstalować udf 2,5 reader - ale się nie udaje..system odrzuca plik inf...
 

freon

New member
seba fan...oczywiście...masz rację...nic nie przychodzi bez bólu...

każdy ma prawo się nauczyć...i liczyłem na to, że ktoś mi tu coś podpowie...

dzięki sydonowi jestem już na etapie wypalonej poprawnie płyty - brakuje mi jeszcze elementu odtworzenia...


co do "zmeczenia" to wydaje mi się, że po to min jest to forum..żeby tacy laicy jak ja...mogli korzystać z dobrodziejstw programu deana....i wiedzy i doświadczenia kolegów...
 
Ostatnia edycja:

nagdob

Member
Bez reklam
freon
Rozumiem, że na płycie masz 2 katalogi: BDMV i CERTYFIKATE.
Powiem, że u mnie czasami, nie wiem dlaczego, jak załaduję płytę do napędu, to Power DVD od razu jej nie zobaczy (pojawia się komunikat o braku płyty w napędzie). Ale wystarczy, że kliknę na PLAY i za drugim, czy trzecim razem program zaczyna działać. Pojawia się MENU, tytuły i jak kliknę na dany tytuł następuje odtwarzanie.
Może tak popróbuj.
A i jeszcze jedno. Spróbuj w Power DVD 9 odtworzyć strukturę AVCHD z dysku twardego (opcja: Open movie file on hard disk drive - lewy dolny róg w głównym oknie programu).
 
Ostatnia edycja:

Seba_Fan

New member
Bez reklam
moze byc tak, ze masz system XP ktory to nie zna czegos takiego jak UDF 2.5, ale to nie znaczy ze power dvd tego nie przeczyta.
Vista powinna czytac bo juz ma to wbudowane
freon wiem ze przydaje sie forum, ale najlepiej robic to tak czytac i robic testy, ale pomysl tez o tych co juz to maja za soba i sa juz zmeczeni, ten temat zaczyna schodzi troche na bok i juz tak pare stron co zaczyna meczyc czytajacego
 

nagdob

Member
Bez reklam
Dziwną rzecz zauważyłem w ostatniej wersji tj. v3.0 (build 647). Oprócz tego, że został zmieniony układ zakładek (teraz Edytor nazw tytułów/podgląd jest w zakładce Media) to zaczął działać podgląd obrazu. Pisałem wielokrotnie wcześniej, że mam z tym problemy, ale już chyba po. Jednak w podglądzie jest niesamowicie duży brak synchronizacji obrazu z dźwiękiem. A jak u was?
 

freon

New member
nagdob na płycie mam 3 katalogi

BDMV
CERTYFICATE
HDAVCTN

struktura AVCHD z dysku też się nie uruchamia...co gorsza...dwa pliki mojego materiału, znajdujące się w katalogu stream - otwierają się za pomocą winodows media center...
 
Ostatnia edycja:

Sydon777

Klub HDTV.com.pl
vip
Nie ma się co zniechęcać, ani denerwować. Forum czytają i będą czytać różni użytkownicy: i zawansowani i całkiem "zieloni" - każdy powinien coś dla siebie znaleźć lub móc się zapytać. Oczywiście najpierw trzeba zapoznać się z tym co napisano, a gdy się dalej czegoś nie łapie, to pytać. Nie zawsze można pomóc "zaocznie", ale często zwrócenie uwagi na jakiś drobiazg, powoduje, że sprawy idą do przodu..
Dlaczego "co gorsza"? - to dobrze
Jeżeli instalowałeś program dołączony do kamery, to powinieneś mieć zainstalowany automatycznie Reader UDF. Sprawdź sobie:
C:\Program Files\Sonic\UDF Reader
i system płytkę powinien widzieć. Jeżeli widzi, to możesz pliki z folderu STREAM odtwarzać, albo w PowerDVD (struktury AVCHD lub samego BDMV może nie odtwarzać, ale pliki .m2ts powinien), albo w innym playerze, który masz zainstalowany w systemie np. MPlayer

nagdob
U mnie też to jest, ale dla mnie podgląd jest tylko rodzajem identyfikatora tytułu, więc mi to nie przeszkadza.
 

freon

New member
Sydon

jeszcze raz zainstalowałem oprogramowanie od kamery....

i jest postęp

"player for avchd" dołączony do oprogramowania - widzi wreszcie materiał i dwa pliki (menu)...nagrane na płycie...co prawda jakość obrazu nie jest na poziomie "zyleta" (wyraźne chwilowe "rozmazania" obrazu - szczególnie przy ruchu kamery) ale to już jest coś!!


power dvd 9 - bez zmian...dalej nie czyta...mplayer też (nawet plików m2ts w katalogu stream - które o dziwo czyta winodozowy "windows media center")...

no ale jest jakieś światełko - będę ćwiczyć:) może się uda:)
 
Ostatnia edycja:

robotm

New member
Ja bym spróbował tak:
Nie wiem w jakim formacie twoja kamera "wypluwa" płyty ale PMB ma opcję tworzenia płytek.
Spróbuj zrobić płyte z tym PMB-owskim menu, filmami itp.
Zobacz czy to odtworzysz to, gdzie tam potrzebujesz ...
Jeśli tak - porównaj płyty (pmb i multi) - może będą różnice ...
Jak nie, to problem leży w systemie (kodeki, nagrywarka itp.)
Zawsze to jakiś punkt odniesienia :)

I zrób ten plik iso. Niezły pomysł w sumie - kto może ten sprawdzi ...

BTW Miałem po instalacji PMB problem z Haali. I chyba mam dalej bo m(2)ts'y
czyta u mnie tylko VLC i pmb. Z innych (MPC itp) mam tylko audio.
 
Ostatnia edycja:

Seba_Fan

New member
Bez reklam
co do haali to problem jest, dlatego szukalem rozwiazanie i znalazlem to program oxygen avchd wiec moge sobie obejrzec pliki

no ale do rzeczy, dawno nie testowalem tego programu, a ze mialem wersje stara cos 2.6 wiec teraz zainstalowalem 3.0 no i rozczarowanie, zniknela mi zakladka od audio, kurcze nie ma jej, musialem cos przegapic, a chce dodac zewnetrzna sciezke co zrobilem sobie w innym programie z mp3 przerobilem na wav bo chyba innej nie czyta ten program, no ale brak tej zakladaki, a po zrobieniu takiej samej nazyw multiavchd nie podpina mi do pliku.

gdzie ta zakladka?
 

jarmalik

Member
Bez reklam
Niesamowite! Kiedyś w PBM zaznaczałem opcję smoothly and seamlessly i nie było żadnego efektu - tym razem sprawdziłem i jest to o co chodzi! Czyli płyta AVCHD bez zacięć pomiędzy ujęciami i to bez pogorszenia jakości! Właściwie to jest prawie wszystko czego potrzebowałem. Owszem, w multi AVCHD można tworzyć w większym stopniu dowolne menu, jednak póki co, PBM ma tę przewagę, że po połączeniu plików w dalszym ciągu widzi je jako osobne rozdziały i można szybko między nimi przeskakiwać. Do pełni szczęścia jeszcze brakuje aby streaming DLNA plików także działał bez zacięć na PS3. Ale to już chyba zależy od oprogramowania konsoli. Ciekawe dlaczego nie można w PS3 tworzyć playlist dla klipów video podobnie jak dla zdjęć i muzyki?
 

robotm

New member
Seba_Fan napisał:
... zniknela mi zakladka od audio, kurcze nie ma jej, ...

gdzie ta zakladka?
dodaj plik -> media (klik) -> pliki audio (wbudowane są dalej) -> dodaj (klik) i wybierasz :
ac3, dts, mp2, pcm, lpcm :)

ta daaaaaaaaaaaaaaaa

BTW. Co daje opcja :
Zakładka "Author" :
AVCHD/BDMV Version 001, 002 ??????
 
Ostatnia edycja:

nagdob

Member
Bez reklam
freon napisał:
Sydon

jeszcze raz zainstalowałem oprogramowanie od kamery....

i jest postęp

"player for avchd" dołączony do oprogramowania - widzi wreszcie materiał i dwa pliki (menu)...nagrane na płycie...co prawda jakość obrazu nie jest na poziomie "zyleta" (wyraźne chwilowe "rozmazania" obrazu - szczególnie przy ruchu kamery) ale to już jest coś!!


power dvd 9 - bez zmian...dalej nie czyta...mplayer też (nawet plików m2ts w katalogu stream - które o dziwo czyta winodozowy "windows media center")...

no ale jest jakieś światełko - będę ćwiczyć:) może się uda:)

Ja bym jeszcze uaktualnił PMB do najnowszej wersji, czyli 3.3.
Zainstaluj też kodeki k-lite pack w wersji 4.9.0 (wszystkie inne odinstaluj, nawet xp-codec pack) , przy instalowaniu nic nie ustawiaj samodzielnie. Sądzę, że robiłeś różne próby z kodekami i playerami, więc dobrze by było wyczyścić komputer ze śmieci programem CCleaner v.2.20.920 (wystarczy zakładka Cleaner i koniecznie Rejestr).
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
robotm napisał:
dodaj plik -> media (klik) -> pliki audio (wbudowane są dalej) -> dodaj (klik) i wybierasz :
ac3, dts, mp2, pcm, lpcm :)

ta daaaaaaaaaaaaaaaa

BTW. Co daje opcja :
Zakładka "Author" :
AVCHD/BDMV Version 001, 002 ??????

ja tego nie widze, gdzie jest ta opcja dodaj plik audio?
 
Do góry