Meki Tantala ... podlaczenie playera hd do apmli.

kwasior21

New member
Witam serdecznie. Kilka dni temu przylecial do mnie taki maly, sprytny playerek o nazwie mini1080.
Zaznacze od razu , ze nie potrzebuje zadnych skomplikowanych playerow typu extreamer czy popcorn.Zalezalo mi na mkv oraz flac.MOja konfiguracja wyglada nastepujaco:
- Samsung b650, Yamaha rxv-467, hdd zewnetrzny 2.5 cala oraz zestaw kolumn 5.0.
Problem polega na tym, ze nie moge uzyskac dzwieku dts ani ac3.
Link do specyfikacji playerka :
Product - mini 1080 - ShenZhen PineRiver Designs Ltd
Playera podlaczam poprzez hdmi do amplitunera na hdmi1 in.
Natomiast ampli mam podpiety z tv samsunga poprze hdmi out.
Prosze o nakierowanie mnie co robie zle.Przy takim ustawieniu mam dzwiek ale miernej jakosci odczytywany jako pcm w stereo 2.0.

Pozdrawiam.
 

kwasior21

New member
Nie czyta zadnego pliku z dzwiekiem dts ani ac3, przy zmienie sciezki audio wyswietla tylko pcm 2.0.Player nie ma rozbudowanego meu ani zaawansowanych funkcji ae dzwiek powinien byc.... a moze dodatkowy kabel toslink - jack ppmoze? Player ma wyjscie spdif.
 

bagiennik

New member
Bez reklam
Co mówi instrukcja/specyfikacja na ten temat ?
Nie ma żadnych ustawień "audio" ?
Sprawdz jeszcze to wyjście optyczne.
Może zaktualizuj firmware urządzenia.
 

DOMEL9

New member
Bez reklam
bo samych plików dts i ac3 może nie brać tylko odtwarza z kontenera z filmem - spróbuj zmieniz rozszerzenie pliku wave - mam tez koncerty w dts ale pozmieniane na wav a na ampli widzi dts i jest rewela - ustawienia na plejerku musza być audio po hdmi RAW czyli strumien do ampli
 

DOMEL9

New member
Bez reklam
bo samych plików dts i ac3 ( chyba rzadkość ) może nie brać tylko odtwarza z kontenera z filmem - spróbuj zmienic rozszerzenie pliku na wave - mam tez koncerty w dts ale pozmieniane na wav a na ampli widzi dts i jest rewela - ustawienia na plejerku musza być audio po hdmi RAW ( nie lpcm ) czyli strumien do ampli i wtedy wyśle sygnał a ampli rozpozna ze to wielokanał :popcorn:
 

kwasior21

New member
Problem polega na tym , ze playerek przylecial do mnie z Chin. Chyba sie zle zrozumielismy. Czyta mi mkv ale zamiast dts puszcza mi pcm w stereo, w tym jest problem. Albo cos zle podpialem albo ten kabel rozwiaze moj problem.
Jutro ma przyleciec do mnie ale sadziem ze hdmi tez mi pusci dts.
 

bagiennik

New member
Bez reklam
"Defaultowo " hdmi jest pewnie w trybie stereo i trzeba to przestawić, rozumiem że nie ma takiej opcji w menu ?
To jakieś egzotyczne urządzenie, trudno coś konkretnego powiedzieć nie znając szczegółów...
Co mówi na ten temat instrukcja ?
 

kwasior21

New member
Wlasnie nie da sie tego przestawic.Jest ustawienie ze ma wykrywac hdmi i ma grac gitara... w instrukcji nic nie ma na ten temat .... a wedlug Wa dobrze to podpialem, moze sam player do tv podpiac a wszystko do ampli na in (wejsciu)?
 
Do góry