Medion, Mirai - czy warto?

chrisso

Klub HDTV.com.pl
VIP
Czy ktoś ma jakieś doświadczenie z niemieckimi pseudo-markami Medion/Tevion?

Co sądzicie na temat:
40” LCD- TV HD Ready MD 30141 – a oto co można znaleźć na stronie producenta (po niemiecku)
  • HDMI Eingang mit HDCP- Entschlüsselung
  • Großformatiges Flachbild LCD TV
  • 101,6cm Bildschirmdiagonale
  • Doppeltuner für Bild in Bild Darstellung im TV Modus
  • Blickwinkel: 178º H/V
  • Kontrastverhältnis: 1200:1
  • Helligkeit: 500cd/m2
  • Physikalische Auflösung 1366 x 768
  • Reaktionszeit: 8ms
  • Brillante Bildqualität
  • TOP/FLOF Teletext mit 2100 Seiten Speicher und Page Catching
  • Multipage Text: Gleichzeitige Darstellung mehrerer zusammengehöriger Teletextseiten
  • TV-Tuner: VHF/UHF/Hyperband
  • Bildschirmfüllende Darstellung sowohl im 16:9, als auch im 4:3-Modus
  • Integrierte Breitband Lautsprecher 2 x 10 Watt Sinusleitung/RMS
  • Separate Kopfhörereinstellung (Bass, Höhen, Lautstärke)
  • Sound Mode
    • 5 Band EQ
    • 5 Pre Settings + manuelle Einstellung
    • Stereo-Basis-Erweiterung
    • Cinema Surround
  • OSD (On Screen Display)
  • Multifunktions- IR- Fernbedienung (Batterien im Lieferumfang enthalten)
  • Möglicher Anschluss eines virtuell Surround Systems über den Scart Anschluss
  • Systeme: PAL/SECAM/NTSC
  • Videoeingangssignale: FBAS/RGB/S-Video/ YCrCb/YPrPb/SD-TV (480p/i, 576 p/i)/ HDTV (720p, 1080i)
  • 499 Programmspeicherplätze
  • APSAS: Automatisches Installationssystem, Land- und Sprachabhängige automatische Sendersuche und Sortierung
  • Intelligente SWAP-Funktion: Dynamische Erkennung und schneller Aufruf des Vorzugsprogramms mit nur einer Taste
  • Netzbetrieb 220-240V~50Hz
  • 4 integrierte Spiele
Anschlüsse
  • 75 Ohm Antennenanschluss
  • PC in / 15-pin D-Sub
Video
  • HDMI in (HDTV) inkl. HDCP Entschlüsselung
  • Scart 1 (Composite Video in/out, S-Video in, RGB in, YCrCb/YPrPb (SD-TV) p/i in, Audio in/out)
  • Scart 2 (Composite Video in/out, S-Video in, RGB in, YCrCb/YPrPb (SD-TV) p/i in, Audio in/out)
  • Composite Video (Cinch) (Seitenanschluss)
  • S-Video in (MiniDIN) (Seitenanschluss)
Audio
  • Stereo Audio in für Composite Video/S-Video (Cinch) (Seitenanschluss)
  • Kopfhörerbuchse Stereo (3,5 mm Klinke) (Seitenanschluss)
  • Stereo Line in (3,5 mm Klinke) für HDMI
  • Stereo Line in (3,5 mm Klinke) für VGA
Lieferumfang
  • Netzkabel
  • Antennenkabel
  • Scartkabel
  • Scart- Adapter
  • 15-pin D-Sub Kabel
  • YUV auf 15-pin D- Sub Kabel
Abmessungen und Gewicht
  • Abmessungen ohne Tischfuß: 103 x 64 x 13 cm (B x H x T)
  • Abmessungen mit Tischfuß: 103 x 68 x 25 cm (B x H x T)
  • Gewicht mit Tischfuß: ca. 31 Kg
Jest firma na allegro co oferuje ten sprzęt za 4500 dając własną gwarancję (mają ponad 1000 pozytywów). Czy ktoś podjąłby ryzyko?? Wiem, że odezwą się głosy – a co zrobię gdy się popsuje po okresie gwarancji albo jak ta firma się zwinie? A co zrobię gdy kupię w tej cenie 32’’ TV i popsuje się po upłynięciu gwarancji?

Mam jeszcze drugi taki kwiatek – cena 4100:
Telewizor LCD MIRAI 37" COBRA 1366x768 T3715
Oto parametry:
  • rozmiar (przekątna): 37''
  • wymiary ekranu: 819.6(H) x 460.8(V)
  • rozdzielczość: 1366 x 768
  • współczynnik proporcji: 16:9
  • mega pixel: 1.05
  • kąt widzialności: 178° (H) / 178° (V)
  • czas odpowiedzi: 8ms
  • kontrast: 800:1
  • jasność: 500 cd/m2
  • głębia koloru (max colors): 16.7M / 24-bit
  • obsługa standardów: 480i / 480p / 576i / 576p / HDTV (720i / 720p / 1080i)
  • obsługa systemów TV: PAL, SECAM, NTSC
  • standardy telewizyjne: B/G, D/K, I, L/L'
  • pamięć teletekstu: 1000 strony
  • częstotliwość pozioma: 45-50 KHz (47.4 Typ.)
  • częstotliwość pionowa: 47-63Hz (60 Typ.)
  • instalacja automatyczna: tak
  • języki wyświetlacza: EN; FR; DE; ES; IT; NL; PL; RU
  • Plug & Play: zgodność z DDC 2B
  • sygnał wejścia Audio/Video: PC: VGA +3.5 mm stereo jack, Video: TV/ SCART1 / SCART2 /HDMI/ AV+S-Video+R/L X2 /YPbPr+R/L
  • wyjście Audio: wyjście Audio na Scart 1/ Scart 2
  • słuchawki: wyjście; 3.5 mm gniazdko stereo
  • głośnik: 7Wx2
  • bezpieczeństwo/EMC: TUV-gs, Gost-R, / CE
  • zasilacz: AC 100-240 V, 2A, 50/60Hz
  • zużycie energii (praca): <200W
  • zużycie energii (czas gotowości): <1W
  • wymiary: 1100(W) x 690(H) x 330(T) mm
  • wymiary bez podstawy: 1100(W) x 616(H) x 133(T) mm
  • waga netto: 29,4 kg
  • Montaż ścienny: VESA 200 x 200 mm
Martwi trochę zużycie energii…
Zapraszam do dykusji i przepraszam za objętość!!
 
Co do telewizorów to się nie wypowiem, bo nie mam dostatecznej wiedzy na ten temat, ale wystrzegaj się kupowania w firmach, które oferują tylko własną gwarancję. Jestem kurierem i obsługiwałem taką firmę przyjmując ich produkty do wysyłki w świat. Firma była potentatem na allegro miała kilka tys. pozytywów, działała przez rok a zwinęła się w ciągu jednej nocy(nawet nie zapłaciwszy miesięcznej faktury za przesyłki). Porostu przyjechałem na drugi dzień i już jej nie było. Teraz muszę zwracać reklamowane produkty, które przychodzą na ich adres, bo ponich słuch zaginął i nikt nie wie co się z nimi stało- kamień w wodę.
 

chrisso

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dzięki za radę!!

Oczywiście same pozystywy allegrowicza to nie wszystko.
Jestem jednak zdania, że wadliwy sprzęt padnie wkrótce po podłączeniu i intensywnym użytkowaniu a wady, które są ujawnią się od razu.


Nie ma nikogo życzliwego co przyjrzałby się parametrom i ocenił na podstawie tego co pisze? Nawet jeśli TV nie widział na oczy?
Byłbym wdzięczny!

Z Medionem pewnie byłby kłopot z serwisem, do Polski za mocno się nie pchają - cena tego TV to 1499EUR.

Mirai zaś jest dosyć popularny na rynku monitorów komp. Ten model 37" cobra znalazłem jako monitory/TV LCD.
Obecnie Softon.pl oferuje go za 4050zł

Może ktoś ma wiedzę na temat polityki sprzedaży producentów? Może warto poczekać np do gwiazdki z takim zakupem?
 

Yuiren

New member
Powiem dobitnie,

Wystrzegaj sie tych smieci.

to swieci jakby mialo ognisko w plecach. O jakimkolwiek jednolitym obrazie mozesz zapomniec. Kolory ? No namiastka kolorow to to moze jest. Obraz wyglada jak przez mleczna szybe. Nie mowie juz o dzwieku bo go poprostu niema. No chyba ze lubisz trzaski...
Jakosc tworzywa przypomina hm...butelki PET.

Zdecydowanie niepolecam CZEGOKOLWIEK firmy Medion,Tevion, Mirai i tym podobnych bo to ten sam producent tylko inne nazwy.
Nie zrob bledu za 4k zl.

Pozdrawiam,
Maciej
 

Yuiren

New member
I dodam jeszcze ze oczywiscie warto czekac. Sam sobie w brode pluje ze nieczekalem. Japonskie wyswietlacze Full HD ponizej 6000zl staly sie faktem. Tylko czekac az ktos sciagnie je do nas, bo to zloty interes.
 

havranek

New member
Yuiren napisał:
Japonskie wyswietlacze Full HD ponizej 6000zl staly sie faktem. Tylko czekac az ktos sciagnie je do nas, bo to zloty interes.

Witaj Moze wlasnie wiesz cos o tego typu tv? Czy jest szansa ze to sie wogole pojawi poza Japonią. Faktem przeciez jest ze wiele produktow nigdy nie opuszcza ich rynku a dla nas idzie...badziew. Ja juz powiesilem tu post o fullhd o nazwie o'zzio z pc depot. Przetrzasnalem caly internet...i nie ma nic...poza japonskimi stronami. W pc depot 42 cale kosztuja 200tys jenow to daje 1320-1330Euro...Juz myslalem czy by nie kupic tego tam;-) ale to ruch z cyklu z motyką na slonce, wiec...pozostaje czekac...pytanie czy czekanie ma sens czyli czy to wogole pojawi sie w Europie.
pzdr
M
 

jacek-ie

New member
Opinia o Medion / Tevion

Witam,

też widziałem reklamę tego TV, ma być jutro w ALDI'm w Irlandii za 1.399 E.

Opinia ogólnie o Medionie/Tevionie jest znana, to pseudomarka i usiłuje zaistnieć na rynku ceną ...

Ale matryca jest (podobno) Samsunga o czasie reakcji 8 ms, więc chyba szybka ...

Chodzi mi o opinię osoby oglądającej bezpośrednio ten TV w działaniu ... Czy rzeczywiście jest mydło ? A może niekoniecznie ?

Czekam na szybką odpowiedź, jeżeli ktoś to widział w działaniu.

Dziękuję i pozdrawiam

ar2 edit: po to jest forum aby publicznie rozmawiać a nie słać maile.
 
Ostatnia edycja:

jarwisz

New member
Bez reklam
jacek-ie napisał:
Czekam na szybką odpowiedź, jeżeli ktoś to widział w działaniu.

co prawda nie mam tego LCD ale może wypowiem się o firmie Medion
niestety moja styczność z tą firmą wypada na PLUS

od 2 lat mam panoramę 32"1ooHz Medion - model średniej klasy ale co najważniejsze działa jak zegarek ani jednej usterki.Raz tylko wzywałem serwis RTV do domu ale to było zaraz po tym jak kupiłem ten TV.Okazało się że jest namagnesowany kineskop /w czasie transportu z Niemiec żle go postawili - kineskopem w dół/
Stąd właśnie wiem że w tym Medionie jest kineskop Samsunga - tak więc prawdopodobnie jest i w LCD matryca tej firmy.
Tak w ogóle firma Medion nie produkuje swoich własnych części a bazuje na podzespołach innych firm a tylko wyroby markuje swoją nazwą

to tyle....
pozd
 

chrisso

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ból jest taki:

produkty Medion/Tewion (Miraj nie!) sprowadzane sa przez firmy specjalizujące się w sprzedaży powystawowych bądź poserwisowych modeli - testują, dają gwarancję własną. Często sprzęty są porysowane lub nie w pełni sprawne!

Zastanawiające jest to, że firma sprzedaje sie na rynku niemieckim, wydaje sie - bardziej wymagającym od naszego - i sobie radzi tam!

Głupie porównanie ale proszek Ariel kupiony w Polsce i Ariel z Niemiec to nie ten sam produkt!

Wracając do kwestii tanich LCD to chyba jednak lepiej dorzucic tysiaka i kupić np Sharpa, Kiki ma tu rację, ze nie tylko chodzi o cene.
 

jarwisz

New member
Bez reklam
ja też nie napisałem aby kupować LCD MEDION czy TEVION
sam zamierzam kupić najprawdopodobniej Sharpa ewentualnie Samsunga /jeżeli okaże się prawda o tych drastycznych obniżkach/

przy takich sprzetach to warto dołożyć i mieć lepszy a i gwarancja jest ważna

pozd
 

jacek-ie

New member
Kupić / nie kupić MEDION/TEVION ??

jarwisz napisał:
ja też nie napisałem aby kupować LCD MEDION czy TEVION
sam zamierzam kupić najprawdopodobniej Sharpa ewentualnie Samsunga /jeżeli okaże się prawda o tych drastycznych obniżkach/

przy takich sprzetach to warto dołożyć i mieć lepszy a i gwarancja jest ważna

pozd

-------------

Może i lepiej dorzucić tysiaka, ale jestem w Irlandii i trochę tu posiedzę, dla mnie różnica jest trochę większa - z 1400 do 2100 EURO !!

Czy dalej warto płacić 50 % więcej za TV ze znaczkiem Samsung zamiast Tevion ?? Oto jest pytanie ...

Pozdrawiam i dziękuję za szybką reakcję ...

Może jutro napiszę pierwszą recenzję ;))


ps. różnica jest jeszcze większa, Tevion daje w komplecie uchwyt ścienny, inni nie - kolejne 140-200 Euro :(( do wydania lub w kieszeni ;)))

Gwarancję mam na 3 lata w cenie ...
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
ponieważ dostaję wiele pytań na mail , gg i telefony - mam styczność z różnymi wynalazki z całego świata. Jak wiesz ludzie logują się z Australi , Boro Bora , RPA czy Kanady.
Jako wykształcony forumowicz który styka się z wiedzą informacją o produktach -odpuść sobie wynalazki.
Tym bardziej że o ile codziennie śledzisz forum znajdziesz opisy wkurzonych użytkowników - choćby ostatnio bardziej zananej firmy z tradycjami ;Funaj .
Nie wspominam o gwarancjach, naprawach czy sprawach organizacyjnych.
Ale główny problem to jakość.
Oczywiście decyzja należy do Ciebie.
pozdrawiam
 

jacek-ie

New member
kiki napisał:
witam
ponieważ dostaję wiele pytań na mail , gg i telefony - mam styczność z różnymi wynalazki z całego świata. Jak wiesz ludzie logują się z Australi , Boro Bora , RPA czy Kanady.
Jako wykształcony forumowicz który styka się z wiedzą informacją o produktach -odpuść sobie wynalazki.
Tym bardziej że o ile codziennie śledzisz forum znajdziesz opisy wkurzonych użytkowników - choćby ostatnio bardziej zananej firmy z tradycjami ;Funaj .
Nie wspominam o gwarancjach, naprawach czy sprawach organizacyjnych.
Ale główny problem to jakość.
Oczywiście decyzja należy do Ciebie.
pozdrawiam

Dzięki za info ... Mam zgryza :confused: , co zrobić, a na tym forum jestem od niedawna, dzięki za miły komentaż :) .

Pocieszam się tym, ze mam 28 dni na zwrot tego ustrojstwa (tu jest takie prawo) więc będzie czas na testy ...

Podzielę się wieczorem informacjami na forum ... Jak będę mógł się oderwać od dużego ekranu na mniejszy :D ... Może komuś to się przyda.

Pozdrawiam.
 

jacek-ie

New member
jacek-ie napisał:
Dzięki za info ... Mam zgryza :confused: , co zrobić, a na tym forum jestem od niedawna, dzięki za miły komentaż :) .

Pocieszam się tym, ze mam 28 dni na zwrot tego ustrojstwa (tu jest takie prawo) więc będzie czas na testy ...

Podzielę się wieczorem informacjami na forum ... Jak będę mógł się oderwać od dużego ekranu na mniejszy :D ... Może komuś to się przyda.

Pozdrawiam.


Witam,

no i nie będzie na razie testu Teviona LCD 40" mojego autorstwa :( ...

Niestety nie załapałem się na listę kolejkową (jak za dawnych, PRL-owych czasów !! ) - rzucili tylko po 9 sztuk do każdego Aldika, a ludzie stali juz chyba z godzinę przed otwarciem, by to nabyć ...

Może jeszcze kiedyś ...

Pozdrawiam.

ps. Gdyby ktoś miał okazję go obejrzeć na żywo, to proszę o opinię, jestem ciekaw, czy to jest coś warte ...
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
to raczej najlepsze wyjście dla Ciebie.
Może ktoś chciał ograniczyć Ci nerw i zdrowia.
pozdrawiam
 

jacek-ie

New member
kiki napisał:
witam
to raczej najlepsze wyjście dla Ciebie.
Może ktoś chciał ograniczyć Ci nerw i zdrowia.
pozdrawiam

Może masz rację ... pomału mi przechodzi złość, bo już się cieszyłem, że dziś zawiśnie na ścianie ... Trudno, szukam dalej :)

Pozdrawiam
 

IBIZ

New member
40" Medion

Sam przymierzam się powoli do zakupu nowego LCD bo stary, kupiony zupełnie przypadkowo LCD PHOCUS 26"nie obsługuje sygnału HDTV.
Pewnie jak wszyscy przeglądam różne oferty szukając kompromisu między wielkością ekranu/jakościa obrazu i ceną - bo zasoby finansowe są raczej niewielkie ( mogę zapomnieć o sprzęcie za 6K ).

Nie ukrywam że też mnie kusi sprzęt sporo tańszy ( Medion/Tevion )a powyższy wątek nie specjalnie mi pomógł - nikt nawet nie przeanalizował specyfikacji sprzetu z pierwszego postu - wszyscy od razu podeszli do tematu - nie kupuj bo sprzęt niepewny.

Miałem okazję dosłownie zerknąć na ten sprzęt jakiś czas temu ( wtedy jeszcze nie myślałem o zakupie ) i nie zauważyłem specjalnych różnic, ale to dyskusja akademicka - pewnie jakieś są jakby się bliżej przyjrzeć.

O tym modelu wiadomo tyle że jest na 40 calowej matrycy samsunga - podobno S-PVA co powinno sugerować dosyć przyzwoity obraz - bo jednak to chyba matryca jest najważniejsza.

Jeżeli dodać do tego cenę poniżej 4500 za 40 calowy LCD TV HD ready to róznica w cenie jest naprawde potężna, tym bardziej że serce sprzętu ( matryca ) jest przyzwoita.

Wspomniane w którymś poście "listy zakupowe" też świadczą chyba o dużym popycie na ten sprzęt.

Boli trochę tylko 12 miesięczna gwarancja ( ale jest i to door to door ).

Więc jeżeli ktoś ma w domu ten sprzęt - prośba o bardziej realną ( organoleptyczną ) ocenę tego modelu, bez domysłów i stereotypów.

Biorę pod uwagę oczywiście i inne marki ale 8 cali różnicy in plus to naprawdę dużo.

pozdrawiam
 

izbiss

New member
Tevion LCD 32

Witam. Używam już rok. Kupiłem u sąsiadów w Aldi. Gwarancja 3 lata. Naprawdę fajny sprzęt. Polskie menu, ogladam na Dreambox 7020s, jakośc dobra. Ostatnio podłączyłem komputer i odtwarzałem fragmeny filmu HD. rywa glowę z kaskiem. Co chcecie jeszcze wiedzieć. Czołem izbiss
 
Do góry