MediasatHD a Denon AVR-4306-połączenie

gregorp

New member
Witam,

Mam takie pytanie do osób które posiadają takie zestawienie: Denon AVR-4306 oraz dekoder C+HD.
Problem polega na połączeniu go w taki sposób aby sygnał został podbity przez upscaler Denona.
Próbowałem juz na kilka sposobów:

1. z dekodera do Denona przez HDMI a z niego HDMI do TV
2. z dekodera do Denona przez Component a z ampli do TV HDMI

Przy pierwszym połączeniu na telewizor nie przechodzi żadne sygnał z dekodera, jedynie słychac jak ampli charakterystycznie "cyka" przełączając sygnał ale nie udaje mu sie na stałe połączyć. - zupełna porażka.

Przy drugiej wersji sygnał dochodzi (po ludzku-jest obraz:blagam: ) ale upscaler nie uspcaluje go do rozdzilczości zadanej.

Teraz pytanie-czy ktos przchodził podobne perypetie i czy udało mu sie pokonac opór techniki?

pozdrawiam i liczę na podpowiedzi
 

Cavallino

Banned
gregorp napisał:
Witam,

Mam takie pytanie do osób które posiadają takie zestawienie: Denon AVR-4306 oraz dekoder C+HD.
Problem polega na połączeniu go w taki sposób aby sygnał został podbity przez upscaler Denona.

Ale co chcesz podbijać i po co?
Po pierwsze - wielokrotna konwersja sygnału jedyne co może spowodować, to spadek jakości sygnału.

Po drugie - Twój telewizor i tak przeskaluje obraz do natywnej rozdzielczości i to optymalnymi do niego algorytmami.

Po trzecie - Mediasat HD podaje sygnał w rozdzielczości 1080i - nic lepszego z tego sygnału na pewno nie wyciągniesz.
No chyba że połączysz go po rgb, ale sens tego jest IMO żaden, chyba że zależy Ci na maksymalnym zepsuciu sygnału.
 

Cavallino

Banned
gregorp napisał:
sygnał SD oczywiście.
Nie widze innej możliwości ;-)
Jeśli dobrze rozumiem to chcesz stosować upscaling sygnału Cyfry, po to żeby potem tv dokonał downscalingu.
Nie bardzo rozumiem co by to miało dać.....

Poza tym z tego co zaobserowałem, z Mediasata HD, zarówno przez component jak i hdmi sygnał jest wysyłany zawsze jako 1080i.
Więc raczej nic nie obrobisz.
Sygnał SD jest tylko na scart.
 
Ostatnia edycja:

gregorp

New member
hmm, to ciekawe.
CHcesz powiedziec ze zwykle programy SD sa nadawane w rozdzilczosci HD??
No to zes mnie zaskoczyl-bo to by oznaczalo ze C+ jest w pelni HD
CHyba ze czegos nie rozumiem.

A upscalowac chc po to zebym mial wypelniony caly ekran LCD (czyli inaczej mowiac 16/9 z zachowanym normalnym wygladem obrazu (a nie "szerokie gęby")
 

Cavallino

Banned
gregorp napisał:
hmm, to ciekawe.
CHcesz powiedziec ze zwykle programy SD sa nadawane w rozdzilczosci HD??
No to zes mnie zaskoczyl-bo to by oznaczalo ze C+ jest w pelni HD
CHyba ze czegos nie rozumiem.

A upscalowac chc po to zebym mial wypelniony caly ekran LCD (czyli inaczej mowiac 16/9 z zachowanym normalnym wygladem obrazu (a nie "szerokie gęby")
Kanały SD nadawane są jako SD.
DO tunera sie to nie zmienia.
Osobna sprawa to sygnał który wysyła sam tuner, na dziś po złączu HDMI jest to zawsze 1080i (czyli już upscalowany), bez możliwości zmiany.

Wytłumacz mi jeszcze jakim cudem chcesz mieć wypełniony ekran 16/9 programem 4:3, bez zniekształceń?
Chcesz obciąć obraz z góry i z dołu? (innej możliwości nie ma)

No to przecież Mediasat HD na kanałach SD oferuje taką możliwość (przycisk HD).

P.S.
Nie jest pewien czy po componencie nie jest możliwe wysłanie sygnału 576i (czyli SD).
 
Ostatnia edycja:

gregorp

New member
no chyba wlasnie po to jest upscaler-między innym zmienia ratio (tak sadzilem przynajmniej ale tez przyznaje sie ze nigdy nie mialem czasu sie nad tym zglebic.
Sadzilem ze upscaler podbija rozdzialke do wyzszej i jednoczesnie potrafi zmienc ascpect ratio sztucznie zmeinaijac je w taki sposob ze obraz ma format 16/9 -ale jak mowie nigdy nie bylem do tego do konca przekonany.

podsumowujac-z Mediasata na HDMI wychodzi juz 1080i a po komponencie?
A wlasnie o komponencie raczej mowie.
Co do HDMI to pytalem sie czy inni wlasciciele maja takze takie objawy jak ja czyli "przelaczanie sie proceosra vidoe i nie "lapanie" obrazu na HDMI.

Co do komponenta i HDMI to ciekawe jest takze to ze przy zwyklym polaczeniu komozytowym (podlaczenie do ampli) przy wejsciiu do menu pokjawaia sie ono na tle obrazu jaki jest wyswietlany (czyli np. jakiegos programu telewizji ktory akurat jest ustawiony na dekoderze) natomiast przy tych dwoch rodzajach polaczen menu jest na czarnym tle.
Kurcze, podejrzana sprawa ;-)) Musze sie zabawic w Sherlocka ;-))
 

Cavallino

Banned
gregorp napisał:
Sadzilem ze upscaler podbija rozdzialke do wyzszej i jednoczesnie potrafi zmienc ascpect ratio sztucznie zmeinaijac je w taki sposob ze obraz ma format 16/9 -ale jak mowie nigdy nie bylem do tego do konca przekonany.

podsumowujac-z Mediasata na HDMI wychodzi juz 1080i a po komponencie?
Po komponencie w trybie HD też 1080i, w trybie SD/RGB - nie sprawdzałem.

Co do niełapania obrazu na HDMI - tak, czasem się to zdarza mojemu TV, szczególnie wtedy gdy TV jest ustawiony na HDMI przed włączeniem tunera.
Pomaga chwilowa zmiana aktywnego złącza.

Co do upscalera - chyba sobie za dużo obiecujesz jeśli chcesz aby upscaler zmienił Ci 4:3 na 16:9 w sensowny sposób....
 

gregorp

New member
I cały misterny plan w p..u.
Moze żeczywiście sobie za dużo obiecuję ale wiesz "...sięgaj gwiazd.." czy jakoś tak ;-)
Co do HDMI to u mnie na TV raczej było ok. Problemy pojawiły się na DENONIE ale potwierdzam-zmiana zródła na ogół załatwia problem.
Nieststy protokoły HDMI nie do końca sa jeszcze zgodne.
P.S. Charakterystyczne jest to że zmienić należ na aktywne źródło ale analogowe ;-)
 
Do góry