Mediacenter-budowa nowego, co włożyć?

_Kajman_

New member
Witam,
Jako że moje obecne MC ma już kilka lat, a materiału Full HD jest coraz więcej, zaczynam myśleć nad zmianą sprzętu. Zwłaszcza, że ostatnio musiałem zmienić tv na FHD oraz planuję zakup projektora FHD, a obecne MC nie radzi sobie w 90% przypadków z filmami .mkv w 1080p.
Założenia są takie- poradzić sobie bez najmniejszego problemu z 1080p w .mkv itp, żreć jak najmniej prądu i działać po cichu. Czy macie może doświadczenie co najlepiej zakupić ze sprzętu żeby takie coś zbudować? Platforma to jest i będzie Win7 MC.
 

Alwin

New member

_Kajman_

New member
Byłbym ostrożny z tym "bez problemu". Mam laptopa 2x2.4gHz i potrafi się spocić podczas dobrego 1080p, a to nie o to chodzi żeby to chodziło na styk... Więc myślę że procek i ram muszą być mocne.
 

Jasob

Member
  • CPU: Core i3 530 2.93GHz LGA1156
  • CPU Cooler: Stock cooler
  • Motherboard: GIGABYTE GA-H55N-USB3 LGA1156 Intel H55 chipset Mini-ITX, lub Intel DH57JG LGA1156 Intel H57 chipset Mini-ATX lub ZOTAC H55-ITX WiFi H55ITX-A-E LGA1156 Intel H55 chipset Mini-ITX,
  • Memory: G.SKILL F3-12800CL9D-2GBNQ DDR3-1600 2 x 1GB Kit lub inna 1 x 2Gb
  • Graphics Card: Intel HD Graphics wbudowana w chipset
  • HDD: w/g uznania i portfela proponuję WD Caviar Green Power WD15EARS
  • Obudowa: Antec ISK 310-150 Mini-ITX
Na tym odtworzysz wszystko łącznie z dżwiękiem DTS-HD Master i Dolby True HD


 

Jasob

Member
A orientujesz się jaki pobór proądu i jak głośność? mkv odtwarza bez problemu 1080p?
Mkv dla tego zestawu to pikuś. Nie napisałeś najistotniejszej rzeczy. Ile możesz wydać na HTPC., bo od tego trzeba zacząć.Jak chcesz mieć porządną obudowę zobacz sobie Tutaj. Droga,ale z klasą.
Co do poboru pradu można dobrać procesor i cały zestaw oparty na athlonie np Athlon II X2 240e dual core , który pobiera tylko 45W (procesor - nie cały zestaw)
Co do zestawu opartego na core i3 to jest to najbardziej optymalna konfiguracja.
 

pa3

New member
Bez reklam
Nie polecam grafiki zintegrowanej z płytą, są mało wydajne, za tą cenę o wiele lepszym wyborem jest kupić osobno płytę oraz grafikę np. Radeon HD4350 (bardzo oszczędna i wydajna), do tego tani procesor intel dual core - pobór max 65W
 

Jasob

Member
Nie polecam grafiki zintegrowanej z płytą, są mało wydajne, za tą cenę o wiele lepszym wyborem jest kupić osobno płytę oraz grafikę np. Radeon HD4350 (bardzo oszczędna i wydajna), do tego tani procesor intel dual core - pobór max 65W
Nie obsłuży DTS-HD Master i Dolby True HDa to podstawa na przyszłość.Chyba że komuś na tym nie zależy i wytarczy mu DD 5.1
 

_Kajman_

New member
Kasa to rzecz drugorzędna przy takim zakupie. HD4350 mam i nie polecam jeśli ktoś myśli że cokolwiek pomaga w dekodowaniu mkv :) Nic nie pomaga :) Obudowa ma pasować do amplitunera,mieć jakiś wyświetlacz najwyżej. Reszta mało istotna.
 

pa3

New member
Bez reklam
Dziwne, ja posiadam tą kartę i nie mam żadnych problemów z filmami FullHD (BDrip), może musisz dobrze skonfigurować kodeki albo dokupić ram?

Jeśli chodzi o obsługę dźwięku HD to można w tej cenie kupić inną kartę HD5450 który wypuszcza dts ma i true hd po hdmi
 

Jasob

Member
Kasa to rzecz drugorzędna przy takim zakupie.

INTEL

  • CPU: Core i5 750 2.66GHz LGA1156
  • CPU Cooler: Cooler Master (Geminii S) RR-CCH-PBU1-GP
  • Motherboard: GIGABYTE GA-P55A-UD4P LGA1156 Intel P55 chipset ATX, $175.lub ASRock P55 Deluxe3 LGA1156 Intel H55 chipset ATX, ASUS P7P55D-E PRO LGA1156 Intel P55 chipset ATX,lub MSI P55A-GD65 LGA1156 Intel P55 chipset ATX,
  • Memory: G.SKILL F3-12800CL9D-4GBNQ DDR3-1600 2 x 2GB Kit,
  • Graphics Card: MSI R5770 Hawk Radeon HD 5770 GDDR5 1GB
  • HDD: w/g uznania
  • PSU: Corsair TX650W CMPSU-650TX 650W, lub Enermax ECO80+ 620W EES620AWT
AMD-AMD

  • CPU: Phenom II X6 1055T HDT55TFBGRBOX 2.8GHz AM3,
  • CPU Cooler: Cooler Master (Geminii S) RR-CCH-PBU1-GP
  • Motherboard: GIGABYTE GA-890GPA-UD3H AM3 AMD 890GX/SB850 chipset ATX,lub ASUS M4A89GTD PRO/USB3 AM3 AMD 890GX/SB850 chipset ATX
  • Memory: G.SKILL F3-12800CL9D-4GBNQ DDR3-1600 2 x 2GB Kit
  • Graphics Card: MSI R5770 Hawk Radeon HD 5770 GDDR5 1GB
  • HDD: w/g uznania
  • PSU: Corsair TX650W CMPSU-650TX 650W lub Enermax ECO80+ 620W EES620AWT
Obudowa Moneual Moncaso 932 lub 972
lub SilverStone CW03B-MT
lub Thermaltake DH102 VH2001BNS
 

_Kajman_

New member
Dziwne, ja posiadam tą kartę i nie mam żadnych problemów z filmami FullHD (BDrip), może musisz dobrze skonfigurować kodeki albo dokupić ram?

Jeśli chodzi o obsługę dźwięku HD to można w tej cenie kupić inną kartę HD5450 który wypuszcza dts ma i true hd po hdmi

To procek głównie dekoduje .mkv Karta nie ma nic do tego. Niestety. Obecne MC z P4 3gHz, 2GB ram i HD4350 nie daje rady 1080p. A na lapku z core 2 duo z integrowaną cienką grafa i 2gb RAM już idzie :)
 

_Kajman_

New member
Napisałem powyżej, używam Windows 7 Mediacenter. Kodeki to K-lite. To ma iść przez mediacenter z uwagi na walory estetyczne i użytkowe :) Nie chodzi o to by robić to myszką przez uruchamianie jakichś dziwnych playerów :)
 

pkomp

New member
kajman masz problem z najprostszą rzeczą - zainstaluj vista codecs i wybierz(w zakładce h264) DXVA MPC albo z FFDSHOW
Ta karta bardzo dobrze wspomaga dekodowanie - core 2 duo 2x3.2 ghz bez dxva (z radkiem 4850) około 65% na obydwu rdzeniach - z DXVA poniżej 15%......nawet integry bardzo dobrze wspomagają (od intel x3100 wzwyż)
procek styknie prosty tani dwurdzeniowy - 2x1.8 ghz.....
kwestia tylko hdaudio jeśli ktoś potrzebuje

jasob pojechałeś po bandzie - to ma być media center a nie sprzęt do gier itp
miałem ale powiem wam że fajny patent tylko realizacja w pełni do dupy - system za długo startuje, sporo zabawy z media center itp - ale jakoś to działa choc to wciąż nie to
chyba że jakies linuksowe rozwiązanie ale podejrzewam że tam też kibel
 
Do góry