Mediabox+ od NC+. Podłączenie urządzeń zewnętrznych po HDMI

Witam wszystkich

Zwracam się do użytkowników forum, z prośbą o radę.

Używając wcześniej najprostszego dekodera N-ki, nie było problemu. Dekoder był połączony z amplitunerem za pomocą HDMI, a bezpośrednio z TV za pomocą łącza optycznego. Wiec gdy chciałem obejrzeć F1 z efektami puszczałem przez ampli, a Fakty bezpośrednio.

Od niedawna jestem właścicielem mediaboxa+ od NC+. Pomijając sympatie bądź antypatie szanownych kolegów chciałem prosić o informację w jaki sposób połączyć to "cudo techniki" w podobny sposób. Problem jednak zaczyna się patrząc na tylny panel dekodera http://w3.satkurier.pl/pliki/16097.jpg . Umieszczono tam dwa wejścia dla sygnału z anteny satelitarnej, bez przelotek, wejście dla anteny naziemnej (wbudowana głowica DVB-T), optyczne wyjście cyfrowego dźwięku S/PDiF, porty HDMI (jeden nędzny HDMI, w dobie gdy wszyscy chcą oglądać wszystko w HD), kolejny USB i Ethernet, gniazdo SCART oraz wejście dla zasilacza 12 V, 3 A.

I tu właśnie zaczyna się problem. Mając jedno HDMI niewiele można zdziałać. Nie użyje przecież SCARTa do połączenia z 60” odbiornikiem (z resztą dawno wszystkich się pozbyłem). Samo wyjście cyfrowego dźwięku, mnie nie urządza, bo korzystam dodatkowo z funkcji amplitunera przy oglądaniu. Chciałbym połączyć się tak samo jak poprzednio, jednym HDMI do ampli i drugim bezpośrednio do TV. Wydaje mi się że jedynym rozwiązaniem będzie dokupienie czegoś w rodzaju rozdzielacza, żeby z jednego HDMI z tyłu dekodera zrobić przynajmniej dwa.

Proszę o radę, może ktoś miał podobny dylemat jak ja.
Co kupić, jeżeli takie rozdzielenie gniazda jest w ogóle technicznie możliwe.
 

Levv

Member
....... jednym HDMI do ampli i drugim bezpośrednio do TV.
Witam
a sprawdź, jak podłączysz tuner do amplitunera a TV podłącz do amplitunera (oczywiście do odpowiedniego gniazda, bez urazy) i czy będzie przechodził obraz z tunera przez amplituner do TV przy wyłączonym amplitunerze (stan czuwania).
 
Witam
a sprawdź, jak podłączysz tuner do amplitunera a TV podłącz do amplitunera (oczywiście do odpowiedniego gniazda, bez urazy) i czy będzie przechodził obraz z tunera przez amplituner do TV przy wyłączonym amplitunerze (stan czuwania).
Lew, dzięki za radę. Niestety takiego połączenia już próbowałem przed pisaniem na forum i powinienem był umieścić to w pierwszym poście. Obraz jest, jak żyleta… niestety na niektórych kanałach brak głosu. Próbowałem już zmieniać ustawienia w amplitunerze i dekoderze, niestety bez sukcesu. W dalszym ciągu myślę o „rozdzieleniu” HDMI, tylko czy to da się zrobić?
 

Levv

Member
witam
nie znam tego tunera i nie znam jego możliwości więc będę trochę wymyślał. Ale czy nie załatwiło by sprawy podłączenie tunera po HDMI do TV i z tunera po optyku do amplitunera ?
 
Do góry