media center - dzwiekowka

dread

New member
Bez reklam
Jestem w trakcie skladania media center i mam maly bol glowy z wyborem karty dzwiekowej...

Generalnie chodzi mi o to aby dzwiek przez SPDIF z komputera do amplitunera byl porownywalny jak przy podlaczeniu stacjonarny odtwarzacz -> amplituner, a niestety przy moich obecnych testach ze zintegrowana dzwiekowka oraz Live 5.1 sb0010 jakosc dzwieku jest daleka od podlaczenia przez stacjonarke (testowane na tych samych kawalkach filmu). Glownie mam zastrzezenia do basu, ktory jest totalnie nie do przyjecia.

Czy w tym wypadku jest sens szarpniecia sie na np. x-fi xtreme music lub prodigy hd2 czyli karty z troche wyzszej polki niz budzetowe dzwiekowki ? Z tego co sie orientuje tego typu karty maja glownie wypasione sekcje analogowe czy przy wyjsciu cyfrowym odczuje wieksza roznice ?
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
hmmm używam od czasu do czasu zintegrowanej dźwiękówki raczej z niższej półki i nie zauważyłem braków w basie, być może problem leży w sterownikach ?
 

sajuuk

New member
Witam!

Generalnie zintegrowane karty są gorsze (oszczędza się na wielkości układu oraz na podzespołach) ale też trzeba uważać (jeżeli chcesz kupić osobną kartę) co kupujesz bo można kupić "kastrata" który niestety będzie miał niewiele wspólnego z "dobrą" kartą dźwiękową. To raz.

Dwa.

Sterowniki (tu ar2 może mieć racje)

Trzy

Ustawienia equalizera. Twoj problem może się oto rozbijać. W połączeniu stacjonarny odtwarzacz -> ampi to po stronie ampi stoi korygowanie barwy dźwięku, jeżeli puszczasz to przez kompa to już karta koryguje (sprawdź jak ustawiony jest eq na kompie) powinny być również opcje wzmocnienia basu lub poprawienia jego jakości.

Co do zintegrowanych kart to czytałem, że dość powszechną ich przypadłością są zakłucenia spowodowane małymi odległościami od innych elementów płyty głównej, tj. szumy trzaski przy wysokiej głośności (ja osobiście nie używam zintegrowanej karty, a posiadam x-fi platinium i powiem że jestem zadowolony)

Mam nadzieję że troszkę pomogłem 8)
 
Do góry