Mecze w nsport - 4:3

Harob

New member
Witam

Jestem posiadaczem n-ki od 3 dni. Zauważyłem, że większość meczy na nsport wyświetlana jest w proporcjach 4:3 i nie mam możliwości jej rozciągnięcia na cały ekran (czarne boki ekranu). Dla przykładu wczorajsza "Orange Ekstraklasa" o 22:00. W studio obraz 16:9 a skrót meczu 4:3. Ten sam program ogladałem pozniej w TVN (jakos po 23) i skróty meczu również w 4:3 ale była już możliwość rozciągnięcia. To samo wczorajsze powtórki z Ligi Mistrzów. To strasznie denerwujące.

Jesli juz nie dają w 16:9 to niech przynajmniej da się to rozciągnąć tak by wykorzystać cały ekran telewizora!

Czy tylko ja mam taki problem czy u was jest podobnie?

Mój telewizor to Sony Vega 32'' KV 320 CS 70 16:9 (bez HD)
 

pabl0

New member
Jeśli n-sport dostaje sygnał od C+ w formacie 4:3 a sami nadają 16:9 to musieliby rozciągnąć go u siebie. Nic na to nie poradzisz, dostajesz sygnał 16:9 z czarnymi bokami - nie da sie tego juz rozciągnąć
 

kamcyk26

New member
Oczywiscie ze da sie pozbyc tych pasow po bokach. W panasonicu 37PV60 doskonale do tego sie nadaje tryb "4:3 pelny" (nie ucina obrazu z gory ani z dolu).Mysle ze w wiekszoci tel (jesli nie posiadaja takiej opcji jak panas) trzeba zrobic ZOOM2. Wtedy obraz wypelnia caly ekran, niestety obetnie gora/dol.
 

pabl0

New member
kamcyk26 napisał:
Oczywiscie ze da sie pozbyc tych pasow po bokach. W panasonicu 37PV60 doskonale do tego sie nadaje tryb "4:3 pelny" (nie ucina obrazu z gory ani z dolu).Mysle ze w wiekszoci tel (jesli nie posiadaja takiej opcji jak panas) trzeba zrobic ZOOM2. Wtedy obraz wypelnia caly ekran, niestety obetnie gora/dol.

Ej no obcinanie sie nie liczy ;). Jesteś pewien że ta opcja dotyczy sygnału 16:9? Wszystkie kanały 4:3 napewno można rozciągnąć, ale 16:9 to mam poważne wątpliwości
 

kamcyk26

New member
Szczerze mowiac nie wiem jakie jest zastosowanie tego formatu, ale na pewno nie nadaje sie do ogladanie Nsport. Efekt: Skrajnie po bokach 2 szare pasy, pozniej 2 czarne i na koniec obraz :). Tak jak pisalem tylko "4:3 pełny" daje rade, i to calkiem niezle.
 

Harob

New member
Opcja ZOOM w moim telewizorze rozwiazuje problem czesciowo, ale jednak za duzo tnie z gory i na dole a to nie jest to co bym chcial. Znacznie lepszy efekt (porownujac do tego samego meczu na TVN) daje rozciagniecie a nastepnie zastosowanie trybu SMART w moim TV. Postacie sa wtedy znacznie mniej rozciagniete niz w trybie WIDE (rozciagniecie do 16:9) ale i ciecia są znacznie mniejsze niz w ZOOM. W zwiazku z tym nie wiem po co dadają te czrne pasy by wyslac program w 16:9 w nsport. Jesli mają mecz w 4:3 to niech tak go "podadzą". Chyba ze z technicznego punktu widzenia nie jest mozliwa tak szybka zmiana formatu czylu studio w 16:9 i zaraz skrot meczu w 4:3 i tak dalej. Sam nie wiem ale nie podoba mi się to. Od kiedy ogladam nsport nie widzialem meczu w innym formacie niz 4:3 z czarnymi bokami :(
 

euro

New member
Można!! Ja zrobiłem tak: mam tv 16:9 ale w ustawieniach n-ki mam 4:3 i mogę poprzez OPT zmieniać format obrazu. Nie wiem czemu, ale jak miałem prawidłowo wybrany format mojego tv też miałem w/w problem. Teraz wszystkie programy nadawane w 4:3 mam domyślnie rozciągnięte a na nsporcie jak leci 4:3 to sobie zmieniam przez OPT i jest ok.
 
Do góry