max 10 k

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Metr? Nie przesadzasz.

Ja u siebie zrobilem najgorszy blad audiofilowski... kable dalem schowac w listwach podlogowych i teraz wystaja mi kabelki po 30cm nie moge dalej odsunac kolumny niz 30cm. A pruc nowych listw mi nie wypada.... Lutowanie kabli to tez niesmak pozostanie.

Bali. Swietne to Yello pierwsze slysze ale jest nieziemskie, jaka dynamika.. masakra.
 
Ostatnia edycja:

Rafal7

Banned
Metr? Nie przesadzasz.

Ja u siebie zrobilem najgorszy blad audiofilowski... kable dalem schowac w listwach podlogowych i teraz wystaja mi kabelki po 30cm nie moge dalej odsunac kolumny niz 30cm. A pruc nowych listw mi nie wypada.... Lutowanie kabli to tez niesmak pozostanie.
Akurat w Twoim przypadku to ja bym sobie poradził z tym jak dziecko :p
 
Bali. Swietne to Yello pierwsze slysze ale jest nieziemskie, jaka dynamika.. masakra.

No stary grupa Yello od dawna jest ;)
Tu na YT pomimo iż z netu to rewelacyjna kopia.
Yello-Tuch (virtual concert)
http://m.youtube.com/watch?v=zTJmYEhn8PU
i jeszcze tu jak by YT nie otwierało
https://vimeo.com/99895972
Rewelacyjne brzmienie do słuchania i testów
Boris Blank z zespołu Yello
https://youtu.be/npbVjd-JhX4
Fajne kawałki polecam ;)


Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
 

mikomiko

New member
Model heco aleva GT 1002 ma boczne i powinno być ok. Pytanie : czy brać sub czy wystarczy jak narazie?

Zamówiłem 7.0 póki co i jeszcze ten sub ... waham się bo obawiam się ze z tymi basami co mają gt1002 będzie wystarczająco.
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Maja glosnik niskotonowy z boku, ale wyjscie na bass reflex nadal jest z tylu.

https://www.google.pl/search?q=heco...AUIBygB&biw=360&bih=524#imgrc=OOrjWyBAIfjbCM:

Ja tam jakos nie mam przekonania do tego typu glosnikow (boczny glosnik). Ze tak powiem te glosniki "smierdza mi Jamo"

Juz nie jedna opinie slyszalem / czytalem ze np. HECO music style 800 jest gorsze od modelu 500. (800 tez jest budowy - glosnik niskotonowy z boku)

Za taka kase to mogles pojechac gdzies posluchac.

Co do suba. Stereo nie zabardzo przydatny. Ale jezeli chodzi o kino to moze przesadzam ale to wazniejszy glosnik niz fronty jak dla mnie. Wkoncu jako jedyny potrafi trzasc szklem na polkach i robic niezly masaz nerek i watroby. No ale na spokojnie popodlaczaj i wyprobuj to co do ciebie "leci". Kable jakies OFC kupiles?
 
Ostatnia edycja:

Snikers89

New member
Bez reklam
Jak dla mnie to tez kiepska budowa. Glosniki powinny byc z przodu. A kolumna nie mowinna byc znacznie szersza niz glowa. To nie maja byc estradowki hehe
A z tego co pamietam gdzies w audiofilskim temacie slyszalem ze glosniki nie powinny miec wiekszej stednicy niz 150cm czy 200cm. Ale nie pamiwtam zbyt dobrze wiec niechce klamac. Tak czy siak budowa z bocznym glosnikiem basowym i z pewnoscia tak duzym jak tam widze na foto chyba ze 25cm to nie dla mnie. I tak jak lolo wspomina zajezdza mi tu Jamo.
 
Ostatnia edycja:

mikomiko

New member
Póki co to tylko prognozy bo nikt nie słuchał i nikt nie ma , jednak heco musiało wziąść wszystkie za i przeciw przy takiej konstrukcji ...
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Poczytaj sobie porownania w sieci.
Nie zawsze drozsze/wieksze to lepsze.

Ostatnio na forum koledzy byli na odsluchach wzmacniaczy i jednoglosnie uznali ze wzmacniacz 9kg wielkosci cd playera, jest o niebo lepszy od konstrukcji 25kg denona. Wiec w Audio - nie ma logiki.

Ja osobiscie balbym sie kupowania w ciemno drogich glosnikow z glosnikiem bocznym.

Jedz na odsluch, posluchasz roznych typow grania.
 
Ja AudioPro Avanto odsłuchiwałem, szwedzka firma audio, bardzo ładnie wykonane czarny lakier plus skóra do tego pochylenie w tył. Mają głośnik niskotonowy z boku. Ładnie grają ale przy tych kolumnach to już nic nie może być po bokach 1m w lewo/prawo i od ściany. Pozytywnie mnie zaskoczyły to przyznaje, gdyby nie ten głośnik z boku.
Dużo kolumn z głośnikiem z boku to aktywne i minus taki że dodatkowe źródło prądu musi być. Nie wiem czemu uparłeś się na te kolumny???
Music Style 900 bardzo przyzwoite.

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
 

mikomiko

New member
Tak szczerze to dlatego że są w białym połysku. Do tej pory miałem plastiki szajsunga noni nie miałem kasy. Teraz mam i chyba każde jakie kupie będą grały , ja audiofilem nie jestem i nie będę się spuszczal jak np. wysokie tony będą mięciutkie ;)) ustawie je tak ze boki będą na kuchnię oraz na salon , głośnikami od zewnątrz.

Szkoda ze nikt ich nie ma ... i się nie wypowie na ich temat.
 
Tak Music Style fronty lakier a boki okleina
Ale te to całe lakierowane są i myślałem że te bierzesz
561e6a27ca781e6218cd5d4ac3e944a9.jpg

Zensor 7 też lakier front i reszta okleina ale pięknie wyglądają, chyba przez te membrany
4139e9556b7eac1d1f4869d5ad13311d.jpg

Kefy seria "R"
b89347574d5c67d18467d6c040dfc7a9.jpg

Monitor Audio
ef69c84870d6a2331b4159aaaa0ff5d8.jpg

Dużo jest w kolorze biały lakier ;)

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
 
Style i Clean różnią się od Aleva tym iż nie mają głośnika z boku. Style mają przód tylko lakierowany a Clean całe lakierem zrobione. Style i Clean konstrukcja 3drożna, Clean cięższe.

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
 

mikomiko

New member
No tak tylko ze z tego co już się zorientowałem to music style jest niższa półka pod wzgledem brzmienia i wykonania niż aleva i celan. Cena również o tym świadczy ...
 

Snikers89

New member
Bez reklam
Te Kefy widze maja podobne obramowki jak moje Tannoye. Ekstra efekt:
0adf9c45b7b2cbac1b3421d52fbbf140.jpg

A co do odsluchow to i ja slowko powiem.
Po 1 opinia na temat odsluchu danego sprzetu nie jest obiektywna z pewnych wzgledow.
Po 2 kazdy jest przyzwyczajony powiedzmy do swojego sprzetu i danej muzyki ktorej slucha i do sposobu w jaki on gra. Na odslychu zazwyczaj kazdy porownuje odsluchiwany sprzet do tego ktory juz zna. I wynik jest pozytywny lub negatywny. Niestety nie jest to recenzja obiektywna bo kazdy ma inne ucho i jednemu podoba sie wieksza scena. Drugiemu lagodnosc i przejrzystosc. A 3 agresja i gleboki przechodzacy bas.
Po 3 nawet jesli z 5 osob bedzie mialo identyczny sprzet to kazdy moze miec inne odczucia co do jakosci dzwieku itp.
Po 4 odsluch robi sie pod siebie. Czyli tobie ma sie to podobac a nie 2 osobie. Chyba nie kupisz sprzetu bo komus sie podobal a ty jednak masz mieszane uczucia.
Po 5 na odsluch idziesz z tym czego ty sluchasz lub czegos bys chcial sluchac lub bedziesz. Czy tez ogladal filmy itp.

Na sam koniec tylko dodam ze nie trzeba byc audiofilem zeby samemu uslyszec czy dany sprzet sie podoba lub tez nie. Nawet jakby ci slon na ucho stanol to i tak bedziesz slyszal roznice miedzy szajsungiem a fajnym spdzetem HIFI. Tak sam samo mozesz uslyszec roznice miedzy jedna marka i druga. Wystarczy sie wsluchac.
Tak czy siak nigdy nie proponuje kupowac kota w worku.
 
Do góry