max 10 k

IMarantz kosztuje maksa 5600zl

AMPLITUNER MARANTZ SR7010 9.2 SREBRNY POZNAŃ FV23% (6507549908) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.


A jak masz rodzine w anglii to za lekko ponad 4 tysiace kupisz.
No albo dołożyć do Marantza 7010 lub do Denona6200w jak ktoś za bulajem nie przepada ;)

Czy to w UK czy w DE ceny sprzętu są niższe tylko w PL kosmiczne są.
Tak do końca to bym się nie zniechęcał tym iż 5200w nie posiada DtsX fimów mało w tym formacie, generalnie tyle samo co w Atmosie i tak samo wychodzą.
Dts NeoX posiada 5200w. Jeśli zależy Tobie na strefach i DtsX to 7010 jak bulaja nie lubisz to 6200w a jeśli nie zależy Tobie na DtsX to 5200w wystarczy. Takie jest moje zdanie.

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Tak, tylko praktycznie x5200 kosztuje tyle samo co Marantz 7010 wiec jak dla mnie decyzja jest "oczywista".

X6200 to juz inna liga "cenowa".

Obstawiam ze filmy w DTSX to bedzie norma...
 
I teraz tak się zastanawiam, w temacie kolega chciał do 10tyś zł zmieścić się z amp av+kolumny zapewnie + sub czyli (5.1)
Czyli Marantz7010 i....
I to jest to większość ludzi prosi o porady, wiadomo każdy będzie swoje chwalić a prawda jest taka że jak się samemu nie posłucha to później może być albo radość lub rozczarowanie.
Tu na forach to Denon, Onkyo, Marantz z amp av i każdy sprzęt będzie super z wyższej półki cenowej to samo tyczy się kolum: Heco, Dali, Kef, Jbl, Klipsch, Monitor Audio i też wyższa półka cenowa.
W większości marketach czy sklepach audio znajdzie się dana marka i jak na odsłuchu się spodoba to nie kombinować czy to dobre czy coś innego tylko brać to co się spodoba ;) 40m2 pokój wiadomo popierdółki nie mogą być i tak samo amp av bo trzeba mocy do napędzenia kolumn.


Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
 

mikomiko

New member
Mhm dzięki chłopaki za podpowiedzi , kupiłem 7010 za ok tydzień będę go już miał. Teraz kwestia kolumn .... bardzo podoba mi się design heco no i białe ma się rozumieć ... tylko czy to dobry wybór ? chciałbym zestaw 7.0 ( sub kiedyś ) , mój salon nie ma mebli , wszędzie ceramika na podłogach , nie robiłem gniazd w ścianach tylko kable wychodzą bezposrednio bo chciałbym kolumny na max przy ścianie dostawić. Czy heco ma jakiegoś konkurenta co robi kolumny w bieli z podobnym designem ? Budzet naciagnalem do 13k. Za amplituner dałem 4500. Pozdrowka
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Napisz na spokojnie do S4home – Instalacje audio-video

Zestaw Heco music 1000 + center 2 + 2 x 200 + 2 x 200f
To koszt okolo: 4000zl + 700+ 1000+ 1000zl. W zestawie powinienes kupic to w 6000 - 6500zl Targuj ostro, to nie male zakupy.

Zostanie ci na wzmacniacz lub dobry sub.

Nie patrz na ceny z allegro.

Jedyne czym sie obawiam ze chcesz miec kolumny dosuniete do sciany, to moze byc problemem.

Jedz gdzies na odsluch posluchasz jak to gra, bo moze heco akurat nie beda ci sie podobac.


Pomysl moze nad zestawem Dali Zensor 7.
Kolega Bali ma taki zestaw podpytaj go o szczegoly.
Dlaczego Zensory? Zensory nie maja z tylu otworow na bass reflex wiec teoretycznie moga stac przy samej scianie. Niech sie Bali wypowie :)


Inne kolumny z twojego pulapu cenowego to:
Klipshe r28f
Jbl 290

Znajdzie sie jeszcze wiecej kolumn, ja kupujac swoje bralem tylko te 4 marki pod uwage.
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
No to jeszcze lepiej, to jeszcze mu styknie na Velodyne 12. :)

Kino jak talala, mucha nie siada.

Tylko czy ten ampli mu uciagnie tyle tych glosnikow?
Zara sie moze okazac ze bedzie potrzebna koncowka lub wzmacniacz.
 

mikomiko

New member
Czy ma ktoś heco aleva GT np. 1002, 202 center 32 itp ? mój salon połączony jest z kuchnią która jest w białym połysku , z tego co widzę to chyba dobrze się wkomponuje ten model co prawda nieco droższy ... ale wizualnie lepszy. Ciekawe czy ktoś je ma ?
 
Dokładnie Heco mają otwór bass reflex z tyłu i muszą mieć miejsce czyli nie mogą być "przyklejone" do ściany ponieważ muszą oddychać "teoretycznie"
Dali Zensor7, Opticon6 lub Opticon8 ale te to już drogie. Wykonanie co tu dużo mówić....przepiękne.
Mi żona powiedziała tak: chcesz mieć kino to tylko kolumny Dali i tak Zensor7 zakupiłem i jest super. Te kolumny jak i generalnie każde muszą mieć trochę przestrzeni. Ja mam 18cm od ściany odsunięte. Kolor biały jeszcze ładniejszy od czarnych jak dla mnie, ale że mam kolory w pokoju jakie mam to musiałem czarne kupić.
Myślałem iż Z7 to konstrukcja 2i1/2 drożna dopiero tu się dowiedziałem że są one dwu drożne co nie zmienia faktu iż pięknie grają. Może zacznę od kina. Hmmm....nie jestem specem jak to opisać abyście się nie śmiali. Może inaczej, gdy dzieciaki, żona i ja oglądamy film to jest efekt woowww. Sub e12f doskonale radzi sobie z efektami czyli niskie tony, wybuch to jest wybuch a nie jakieś pierdzenie. Na temat kina temat zakończony bo moim zdaniem doskonale te kolumny nadają się, fronty nie buczą, vokal nie góruje, zbalansowany dźwięk.
Teraz stereo.
Nie wierzyłem do póki sam się nie przekonałem.
Różnica między amp av i wzm jest odczuwalna a zaznaczam nie jestem "znawcą" muzyki i brzmienia i nie mam sprzętu za miliony zł. Dokupiłem Denon1510Ae tylko po to aby był komplet,
Denon+Zensor7 super sprawa. Kolumny są wyraźne ale nie "ostre" bardziej "ciepłe" bass jest szybki ale nie aż tak odczuwalny, miłośnicy RAPu i głębokiego bassu mogą poczuć niedosyt. Tony średnie i wysokie są wyraźne. Scena jak dla mnie jest wyrazista. Doskonałe kolumny do bardziej spokojnej muzyki acz kolwiek nie powiem koncert Ac/Dc fajnie się słucha, wyraźna stopa w perkusji, gitara basowa czy głos wokalisty. Słuchanie koncertu=przebywanie na nim.
Przepraszam ale nie znam się na fachowym nazewnictwie, jak opisywać dźwięk i jego walory.
Jedno co mi się wydaje to że Zensory7 CHYBA na 40m2 mogą być odrobinę za małe, ja u siebie mam takie odczucie czasami.
Kolega Bipo testował i Zensory7 oraz Heco 900. Został przy Heco, ostatnie foty Atmos by Bipo i Heco zestaw

http://www.hdtv.com.pl/forum/nasze-zestawy/118569-moj-wielofunkcyjny-pokoj-137.html

kolega Kapusta7 ma też Heco Music Style 900.
Ja też Heco900 odsłuchiwałem i powiem szczerze na dziś jak bym miał kupić kolumny to bym miał zagwostkę. Moim zdaniem Z7 są trochę za drogie.
Czy moje wypociny są w miarę zrozumiałe hmmm....musisz sam posłuchać kolumn i sam wybrać.
Tu mała namiastka tego jak Zensory 7 grają bo film nie odda tego wszystkiego słuchając nawet na słuchawkach.

https://youtu.be/znPKASd-3fo
Lub
https://youtu.be/Sz_ubj3QiPM


Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
 
Ostatnia edycja:

Snikers89

New member
Bez reklam
Kazde kolumny maja swoje plusy i minusy.
Jak chcesz stawiac je blisko przy scianach to zapomnij o tylnich bass reflexach bo bedzie lipa.
Albo kolumnt z przednim bass reflexem lub o wiele drozszs wyjscie kolumny zamkniete ( tylko te znowusz musza miec przestrzen na boki). Ogolnie tak czy siak budzet jest niezly na kino ale targuj sie z cenami zeby przynajmnien na jednego suba styklo.
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Kolumny heco z tylnym bas refleksem nie nadają się do postawienia ich przy samej ścianie!!!!!! Będzie dudniło i wzmacniało bas że nie da rady tego słuchać. Minimum 0,5m z każdej strony, a w przypadku np. celan 902 to metr od tylnej ściany. Warto o tym pamiętać!.
 
Do góry