max 10 k

mikomiko

New member
Witam, Chciałbym Was prosić o poradę ws zakupu ampka oraz do niego zestawu kolumn.

Obecnie mam plastikowy zestaw szajsunga , i chyba czas na coś konkretnego. Mam budżet 10 k na sprzęt.

Moj salon to 40m2 , Kolumny chciałbym wiszące , Mam też wyprowadzone kable głośnikowe w łazience i sypialni. Zależałoby mi na dwóch strefach , sterowaniu wifi , 50 % kino 50 % audio. Nie jestem audiofilem , zadowole się dobrym nienagannym rozwiązaniem.

Co byście polecili za tą cenę ??

Pozdro.
 
Ale zestaw kolumn ma byc 2.0, 2.1 5.1 ?

Proponuje szukac ampli z wyjsciem.na wzmacniacz wrazie w, jak bedzie malo mocy to wzmaka dolozysz i bedzie gitara.

Z ampli posiadajacych 2 strefy i wyjscie pod wzmacniacz to:
Onkyo rz800 i wyzsze.
Denon 4200 i wyzsze
Marantz 7009 / 7010

Innych marek nie znam to sie nie wypowiadam.
Denon AVR-X3200W też ma 2strefy oraz posiada "pre out" wyjście

http://www.denon.pl/pl/product/homecinema/avreceiver/avrx3200w

Przykładowy przykład zestawów

http://allegro.pl/show_item.php?item=6056448862

http://allegro.pl/show_item.php?item=6370644193

http://allegro.pl/show_item.php?item=6426785876

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
To chyba glupoty napisalem, bo patrzylem na fotach ze denon 3200 ma tylko zone 2. A pewnie mozna bezposrednio pod zaciski podlaczyc dwie strefy. Zeby nie mylilo usune wczesniejszy post.
 
To chyba glupoty napisalem, bo patrzylem na fotach ze denon 3200 ma tylko zone 2. A pewnie mozna bezposrednio pod zaciski podlaczyc dwie strefy. Zeby nie mylilo usune wczesniejszy post.
A teraz to Ci powiem, że zbaraniałem. Mulitroom to nie to samo co Zone2. Na Zone2 można przez "pre out" wyjść. Kupując Denona sprzedawca wspominał że posiada sprzęt taką funkcje, że w jednym pomieszczeniu gra muzyka a w drugim np. można film oglądać. Teraz już sam nie wiem czy Multiroom to jest to samo co Zona2.
4e503cb1cbe4853a9c177b17c3e8029e.jpg


Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
 
Ostatnia edycja:

Snikers89

New member
Bez reklam
Ale chlopaki chodzi o 2 strefy dodatkowo. Czyli salon, kuchnia i lazienka. Denon 3200 tego nie obrobi.
 
Ostatnia edycja:

Rafal7

Banned
Z Denona X3200 da się zasilić druga strefę bezpośrednio z surround back i to będzie stereo.
W X4200 da się zasilić zone 2 i zone 3 z zacisków surround back z tym ze na każda strefę po jednym głośniku lub kolumnie.
 
Ostatnia edycja:

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Tak, ale to wyjscie zone 2 jest chyba wyjsciem na koncowke.mocy.
A kolega wyzej ma wyprowadzeno kable glosnikowe wiec bezposrednio bedzie chcial podlaczyc glosniki do ampli. Wiec nie wiem czy denon 3200 tego nie ogarnie.

Male doswiadczenie mam ze strefami.

Czyli w 4200 jakbym chcial stereo na dwoch strefach to moge podpiac pod wyjscie preout zone 2 i zone 3 ?
 

Rafal7

Banned
W x4200 jak chcesz stereo na zone 2 i 3 to tylko wyjście pre out plus wzmacniacz na każdą strefe.
Dopiero X5200 daje możliwość stereo bezpośrednio z zacisków ampli na zone 2 i 3.
Oczywiscie mowa tu o dwoch strefach naraz.
 
Ostatnia edycja:
ok , już wiem że kupie Denona , jaki do tego zestaw kina byscie polecili ?? Jakie głosniki lepsze ? czy wiszące czy stojące ?
Zależy jaki amp av kupisz ile ma wyjść na kolumny.
Możesz zrobić i stojące i sufitowe.
Możesz mieć system Atmos lub Auro.
Podstawowe systemy które są w sklepach sprzedawane to 5.1 no i sobie później rozwijamy dalej o dodatkowe kolumny.
Wiadomo dla mnie Dali Zensory zestaw bo posiadam takie, ale z ręką na sercu Heco Music style900 mogę polecić bo też ich odsłuchywałem i powiem szczerze, gdybym miał dziś kupować to nie wiem które bym wybrał.

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
 
Ostatnia edycja:

przemko77

Well-known member
Bez reklam
ok , już wiem że kupie Denona ,

Dobrze by było zobaczyć tego Denona "w akcji" ,skoro już wydajesz tyle pieniędzy

Korzystając z okazji taka mała ciekawostka ,w Niemczech nigdzie nie widziałem kina domowego zbudowanego na Denonie ,nawet w takim Saturnie pracują klocki Marantza ,co ciekawe w przypadku stereo jest podobnie.

431673saaax.jpg
 
Do góry