Matryce w tv lcd ponad 42'

luniopl

New member
Witam
Jakie marki tv LCD stosują w swoich telewizorach matryce inne niż NT. Mam teraz samsunga le32r72b i jest w nim podobno SPVA. Naprawdę kolory oraz jakość obrazu są wg. mnie na wysokim poziomie w tym modelu. Czas wymiany na coś większego (ale też nie za drogiego) jednak nie chce matrycy NT. Jakieś propozycje?? Interesują mnie rozmiary minimum 42". Najlepiej 46", 47 ".Cena 3500-5000 zł. Im mniej tym lepiej w odniesieniu do jakości:) Używany będzie do tv "n"(HDMI). dvd pionner z upscalingiem(hdmi), jakoś w niedługim czasie pod blue-ray. Podłączony komputer po kabelku Component. Pokój 3,5m x 3,5 m.Będzie wisiał, okno 2,5m z prawej strony patrząc na telewizor.
 

SierzantHarris

New member
Bez reklam
Jaką masz matrycę to się dowiesz z naklejki z tyłu tv (jest na niej "luzem" literka s,a lub c) i tak w przypadku s będzie to spva firmy s-lcd, a to mva firmy auo a jeśli c to mva od firmy cmo. Spva są w nowych samsungach serii 6xx,7xx,8xx (w rozmiarze 37 cali montują mva). Chodziło Ci o matryce TN a nie Nt. Panele tn w tv lcd występują wyłącznie w rozmiarach do 26 cali i mniejszych.
 
Ostatnia edycja:

luniopl

New member
Spoko...dzięki. Wezmę po uwagę te telewizorki. KIedyś doradziłeś mi tego samsunga i jestem zadowolony. Co do matryc to nie wiedziałem. Dzięki za pomoc:)

edit: Samsung 50 A656 (chodzi o plazmę?? ) bo lcd to 46 albo 52 A656.
 
Ostatnia edycja:
Do góry