Matryce LCD Sharp - czasy reakcji...

wozim

New member
coś prostego

Oglądam sobie specyfikację techniczną LCD'ków z polskiej strony Sharpa i czytam, że np. GA6E i GD7 P50E mają matryce o czasie reacji 8ms szary/szary i 12ms biały/czarny/biały. Chyba pierwsza specyfikacja, w krórej podane są obie wartości tego parametru i chwała Sharpowi za to. Jednak na sharp.co.uk dla tych samych modeli podana jest wartość 16ms /zgaduję że biały/czarny/biały/.
Czy ktoś kompetentny /np. udzielający się na forum SharpService/ mógłby wypowiedzieć się ostatecznie w tej kwestii?
 

MRJ

New member
A ja kiedyś rozmawiałem z pracownikami serwisu Sharpa w W-wie. Pan powiedział tak: nie zawsze to co jest napisane odpowiada rzeczywistości. Telewizory, które mają mieć 8 ms, w praktyce mogą mieć o wiele więcej. To trzeba sprawdzać empirycznie, organoleptycznie. Zresztą nie wszyscy widzą różnicę.
Sam mam Sharpa i przyznam, że nie interesuje mnie co jest napisane w "kwitach". Nie smuży i jest OK.
 

SerwisSharp

New member
Witam,

Jesli chodzi o serie p50E to 12 m/s.
Co do serii GD7 i GA6: Na stronie angielskiej jest podana stara informacja.
Pierwotnie w modelach serii GA6 i GD7 miały byc zastosowane panele uzywane w serii GD1. Z nieco wolniejszym czasem reakcji. Stąd w pierwszych specyfikacja pojawiła się taka informacja o 16 ms.
Ostatecznie SHARP zdecydował się na zainstalowanie w tych modelach paneli 7 generacji z nowopowstałej fabryki Kameyama 1 z czasami jakie podaliśmy na naszej stronie tzn 8 i 12 ms.

No i stąd różnica w danych.

pzdr
SS
 

TOmeKK

New member
Witam w 2006,

Czy ta wartość jest tak bardzo uśredniona? Teoria mówi, że im wiekszy piksel, tym czas reakcji szybszy, czyli ten sam model 26 jest wolniejszy od 37 cali. Czy Sharp rozpoznaje takie różnice w obrębie jednego modelu?



Czy możesz się pokusić o podsumowanie sprawy wymian P50, ile, jak i co teraz jak ktoś jeszcze chce?


Pozdr.
 

SerwisSharp

New member
Sanyo - Xacti VTC-HD1 mini kamera HDTV (komentarz)

coś posta wcięło więc jeszcze raz:
Czas reakcji: Wydaje mi się, że są to takie same wartości dla wszystkich matryc w końcu różnica w rozmiarach między 26 i 37 nie jest zbyt duża.
Ale powtórze jeszcze raz: Ten parametr miał sens w czasach gdy matryce miały czasy rzedu 30-28 ms teraz jest to niezauważalne.
Poza tym brak jest stadartu pomiaru każda firma robi to inaczej. Więc akurat na tym parametrze nie polegałbym przy wyborze TV.
Tutaj dużo lepszym pomiarem będzie "ogląd" TV w działaniu niż sugerowanie się parametrami.

Albo bardziej łopatologicznie: w projektorach kiedyś podawano jasność w lux-ach i działy się cuda, bo z papierów wynikało, że projektor wielkosci pudełka na buty swieci mocniej niż potężny projektor kinowy. Dopiero kiedy wszyscy przeszli na ANSIlumeny zaczął być to parametr w miare porównywalny.

Co wymian P50 - jak rozumiem chodzi ci o wymiany odbiorników podczerwieni. Dotychczas wymieniliśmy ok. 20 sztuk. Więcej było całego zamieszania niż roboty przy TV. :)

A co siedzi w Toshibie nie wiem.

Pzdr
SS
 
Do góry