Matryca PAL i nagrywarka z HDMI - HELP !!

bartur

Member
Czolem wszystkim.

Mam Sharpa 37P50, to taki starszy stworek z matryca PAL.

Ma on co prawda wejscie HDMI, ale obraz 720/1080 i tak jest potem mapowany realnie na 540 linii (bo taki jest native). I tu mam pytanie nastepujace. Puki co uzywam H/K dvd22 po componencie ale przymierzam sie do zmiany na jakas nagrywarke. I tu mam problem, bo:

- czy jest sens upierac sie przy modelu z wyjsciem HDMI (a przy okazji z upscalerem), skoro matryca i tak jest mniejsza. Krotko mowiac czy jezeli nagrywarka ma component to juz wystarczy, zeby wycisnac max z telewizora, czy jednak upscaling do ktoregos HD i potem wpuszczenie tego po HDMI na palowska matryce cos poprawi?

- stoje przed dylematem co do samej nagrywarki (max 1500 PLN) - upatrzylem sobie Samsunga HR738 albo Kiss DP558. Samsung ma upscaling z HDMI, za to mniej opcji, Kiss jest odjechany w kosmos, ale "tylko" z componentem. Czy macie jakies doswiadczenia z tymi modelami? Cos czytalem ze ten Kiss mial soft do poprawki, ale ze just dluuugo po premierze to juz moze naprawione... Dzis widzialem tego Samsunga w MM na zywca. Czy on sie musi wlaczac przez pol minuty, czy idzie to jakos obejsc? To dramat jest... Czy ten Kiss ma tak samo? Gdzie mozna zobaczyc Kissa na zywo w Wawie?

- sprawa glowicy antenowej w telewizorze versus glowica w nagrywarce - czytalem gdzies ze puszczenie kablowki przez nagrywarke poprawia obraz w stosunku do polaczenia na wprost do TV, a to przez jakies algorytmy poprawiajace jakosc obrazu. Brac to pod uwage czy nastepny miejski mit?

Bede wdzieczny za pomoc, bo juz paznokcie obgryzam (i bede wygladal jak Wenus z Milo...)

CU
Bartur
 

helper

New member
bartur,

miałem LC32P50 Sharpa z DVD połączonym po componencie, po HDMI miałem zaś podłączony komputer, z którego oglądałem filmy. W 720p oraz 1080i śmigały naprawdę REWELACYJNIE. Samo skalowanie sygnału HD (moim zdaniem jest efektywniejsze niż przy matrycy 1366x768) odbywało się bez jakichkolwiek zakłóceń czy smużenia.
Nagrywarki podobnie jak telewizory mogą mieć różne tunery. Wydaje mi się, że najlepszym sposobem byłoby sprawdzenie odpowiednich urządzeń u Ciebie w domu. Szukaj więc sklepu, który da Ci taką możliwość. Nie upieraj się przy TEORETYCZNIE lepszym rozwiązaniu, tylko sprawdź w PRAKTYCE.
 
Do góry