Matrix

kristof65

New member
matrix

Witam.
oglądałem Matrixy na Blu-ray i jak dla mnie było ok. Obraz i dźwięk w porządku, nie ma porównania do wydań DVD!
Pozdrawiam
 

jedrek_125

New member
lepp napisał:
Z wypowaidających się tu osób tylko ja widziałem to Blu. Dalej operujesz ogólnikami, niektóre sekwencje, tak ciężko sobie chociaż jedną przypomnieć.
Wada konkretnej płyty? Chyba na nodla zapracujesz jeśli udowodnisz, że na różnych egz tej samej płyty Blu mogą być różnice w ostrości i kolorach. To nie VHS.

:) Oczywiście , ale jak sam przyznajesz tylko Ty widziales i ja :) wiec na razie mamy za malo opinii zeby wyrobic sobie zdanie , i nie zamierzam zapracowac na zadnego ,,nodla,, poniewaz chcialem miec ten tytol w swojej filmotece bo uwazam go za klasyk , wiec dziwie sie ze moje konstruktywne jednak uwagi mimo ze nie odnioslem ich do konkretnej sceny uwazasz za fanaberie , ale z tego co pamietam przesluchanie Neo jest matowe i malo ostre kilka scen z ucieczki szybem rowniez mowie tutaj raczej o dalszych planach bo zblizenia sa bardzo ostre , wlasnie dokonalem szybkiego podgladu pozostalych czesi , sa lepiej ,zrobione , i jesli nie mam racji do poczekaj do momentu pojawienia sie wiekszej ilosci opinii zobaczymy , czy moje uwagi nie maja pokrycia :)Jesli sie okaze ze tak mam byc tzn. ze mialem za wysokie wymagania , ale wtej sytuacji nie bardzo bym rozumial dysonans z dwiema pozostalymi czesciami ktore sa swietne od strony obrazu :)
 

Jussi

New member
Bez reklam
Ja zakupilem, ale obejrze po zakupieniu kina domowego :D

ps najlepiej jakby ktos mial u BD i HD-DVD i mogl porownac :eek:k:
 
Ostatnia edycja:

lepp

New member
Bez reklam
Przesłuchanie Neo, to juz jakiś konkret. Zobacze sobie jutro, szkona, zę juz DVD do porównania nie mam.
He he Niało być oczywiście Nobla, a nie makaron z kluskami :)))
 

dread

New member
Bez reklam
Nie mam Matrix'a na hd-dvd, ale znalazlem zdjecie w bezstratnym formacie png z tego wydania, porownalem je z polskim wydaniem Matrix'a na blu-ray i sa one identyczne. Nawet szumik w tle jest kropka w kropke w tym samym miejscu.
Jedyna roznica to troszke wieksza jasnosc zdjecia z hd-dvd, ale jest to zapewne spowodowane roznymi ustawieniami jaskrawosci i kontrastu pomiedzy moim komputerem, a komputerem goscia, ktory zrobil zrzuty z hd-dvd.

http://www.imagebam.com/image/923e6421667426 - hd-dvd
http://www.imagebam.com/image/add7e921667428 - blu-ray
 

rufus1988

New member
Witam, Panowie i jak wygląda sprawa z tym obrazem ?? Na pewno jesteście już po projekcji wszystkich części (od ostatniego postu w tym temacie minął prawie rok;p), BARDZO prosze o opinie, jak to wygląda w BD ?? Jestem Fanem serii będącym w rozterce. . .PROSZĘ o konkretne opinie:) pozdrawiam. . .
 

jedrek_125

New member
Jeśli jesteś fanem trylogii , to nie powinieneś sie zastanawiać , na wszystkich odbiornikach powyzej 29 cali docenisz potęgę blu-ray .
Co do tego nie ma zadnych wątpiliwosci .
Wcześniejsze dywagacje na temat obrazu wynikały moze ze zbyt wygórowanych oczekiwań , nie mniej jednak porownywanie z wersja dvd nie ma sensu , bo BR to inna liga . Kupuj spokojnie :)
Pozdro
 

Kapral_Hicks

Klub HDTV.com.pl
vip
Panowie, ten szum (mrówki) widoczny na zdj z tego matrixa występuje też w innych filmach na BR. Ciekawi mnie z czego to wynika ? Jakość kamery czy może efekt stratnej kompresji do BR ?
 

rufus1988

New member
Ten "szum" to prawdopodobnie ziarno, PRAWDOPODOBNIE !
Panowie czy jest szansa otrzymania tej trylogii w "rozsądnej cenie" ?? 300zł mnie trochę przerasta;p Może ktoś chce odsprzedać za rozsądną cenę?? :) pozdrawiam.
 

kapsell

New member
Bez reklam
mam podobna opinie co niektorzy forumowicze, Matrix na br to nieporozumienie, nie rozni sie od dvd podciagnietego przez ampa i odtwarzacz przez hdmi do hd. Nie polecam zdecydowanie! Polecam natomiast porownac z Transformers 2 albo nowym Batmanem gdzie w ruch poszly IMAX i jest miazga z galek ocznych!!!
 

vasyndrom

New member
kapsell napisał:
mam podobna opinie co niektorzy forumowicze, Matrix na br to nieporozumienie, nie rozni sie od dvd podciagnietego przez ampa i odtwarzacz przez hdmi do hd. Nie polecam zdecydowanie! Polecam natomiast porownac z Transformers 2 albo nowym Batmanem gdzie w ruch poszly IMAX i jest miazga z galek ocznych!!!

to niestety radze zainwestowac w jakies soczewki czy nawet okulary skoro matrix na blu to upscalowane dvd. owszem transfer na blu ray'a nie jest jednym z najlepszych ale tez bardzo mu daleko do wydania dvd daleko w sensie na +
 

SierzantHarris

New member
Bez reklam
Mam dokładnie takie samo zdanie na ten temat - dvd po upscalingu do 1080p ma nadal takie samo bitrate jak zwykłe dvd i nie ma prawa wyglądać jak br. a na dodatek nie są to tylko moje domysły a sprawdzone fakty. Wiadomo że matrixy to już wiekowe produkcje i to widać na blurayu ale jak ktoś twierdzi że skalowane dvd może się z nim równać to chyba ma słaby wzrok (chyba bardzo słaby)
 

vasyndrom

New member
zreszta dla niedowiarkow tutaj male porownanko dvd vs blu

http://www.dvdbeaver.com/film/DVDCompare10/the_matrix_.htm

Rufus jesli nie straczne Ci ogladnie filmu w oryginale (czytaj dzwiek angielski + ewentualnie angielskie napisy) to teraz cala trylogia praktycznie w kazdym sklepie online w uk jest po 17 funtow dolicz przesylke i mysle ze spokojnie sie w 100zl zmiescisz. mnie osobiscie nie robi roznicy czy film ma polskie napisy czy nie wiec praktycznie cala moja kolekcja to wydania brytyjskie :D
 

kapsell

New member
Bez reklam
Dzieki za troske o moje zdrowie, doceniam to wielce ;)

Po tych uwagach, zwatpilem w swoje zmysly i wlaczylem matrixy jeszcze raz z osobami bezstronnymi i... podtrzymuje to co napisalem wczesniej. Mam w domu wydanie kolekcjonerskie na dvd a na br pozyczylem z wypozyczalni, potem zapodalem najnowszego Batmana mroczny rycerz dla porownania. I nasze zdania byly zgodne: matrix na dvd i br wypada podobnie (ok, na niektorych zblizeniach i niektorych ujeciach statycznych br lepiej), na pewno lepszy jest dzwiek ale to oczywiste. Roznica w kazdym razie nie jest duza, w kazdym razie nie taka jaka by mnie zadowalala.
Natomiast w porownaniu z Batmanem wypada bardzo blado - polecam te filmy porownac.

Sprzet: tv Pioneer 50", BR Denon DBP-2010
 
Do góry