Matowy LED do 2500zł

nowiutki

New member
Witam, kompletnie się nie znam na tych wszystkich parametrach LCD LED więc proszę o pomoc:

1. Odległość od ekranu: ok. 3-4 m
2. jak słońce świeci w pokoju? - słońce z boku telewizora
3. Jak duży jest pokój: 18m2
4. Preferowana technologia: LED
5. jaki masz obecnie telewizor: stary CRT że szkoda gadać :)
6. jakie programy najczęściej oglądasz: generalnie wszystko - dokumenty historia, przyroda, dużo sportu, filmów itd.
7. Oglądasz w dzień czy wieczorem: cały dzień, choć najwięcej wieczorem
8. wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez: z lekkim oświetleniem
9. wolisz obraz ostry czy łagodny: ostry
10. matryca błyszcząca czy matowa: bezwzględnie matowa bo pokój jest dobrze nasłoneczniony w dzień
11. preferowana wielkość telewizora: 40-42 cali
12. preferowana marka: brak
13. czego nie lubisz w telewizorach: -
14. jakie urządzenia będą podłączone: dekoder z kablówki od UPC
15. ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń: 90% telewizja, 10% DVD/laptop/dysk zewnętrzny
16. siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych: na wprost
17. czy ważne jest wifi: tak
18. czy będziesz korzystać z widgetów? -
19. czy chcesz serfować w internecie poziomu telewizora: Tak
20. czy chcesz korzystać z serwisu Ipla, Iplex, tvscreen - VOD: tak
21. czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami: bezwzględnie tak
22. ma mieć 3D: nie jest konieczne
23. ma mieć slot na karty SD: nie musi
24. ma mieć tuner DVB-S: a co to? :)
25. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć: hdmi - dekoder i czasem laptop; dysk zew. przez usb
26. Jaki masz sygnał: kablówka z UPC
27. ile programów HD: nie wiem pewnie niewiele
27. Ile godzin dziennie ma grać telewizor: praktycznie cały dzień
28. ma stać czy wisieć: stać
29. Rozdzielczość: FullHD
30. Dvb-t: a co to? :)
31. Na czym najbardziej Ci zależy: bardzo dobra jakość obrazu i dźwięku to chyba oczywiste
32. Ile osób ogląda: 2-4
33. Jaka klasa cenowa: do 2500zł

Z tego co czytałem świetne w tym budżecie wypada Toshiba 40TL933 ale dlaczego wstawili tam matrycę błyszczącą a nie matową jak w starszy 40TL838 ? I teraz nie wiem kupować starego 40TL838 czy znajdzie się coś innego ?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nie obsługuje txt, ale będzie aktualizacja. Na dziś dostaniesz łatwą instrukcję jak to obejść.
 

nowiutki

New member
Czyli polskie fonty w .srt obsługuje ?

Widzę że masz sporą wiedzę - gdyby nie zależało Ci na 3D to który TV byś wybrał - 40PFL5007 czy 40TL838 ?
 

maiku

New member
Witam, ja osobiście wybrałbym toshibę, ale w modelu z roku 2012 czyli TL933, po aktualizacji (podobno) ma pojawić się w niej przeglądarka internetowa. Poza tym bardzo udany TV.
Pozdrawiam
 

Mixmich

New member
Witam, ja osobiście wybrałbym toshibę, ale w modelu z roku 2012 czyli TL933, po aktualizacji (podobno) ma pojawić się w niej przeglądarka internetowa. Poza tym bardzo udany TV.
Pozdrawiam

TL933 nie ma tak błyszczącej martycy jak samsungi serii d6xxx itp, jest odrobinę bardziej połyskująca od tej z TL838. Przeglądarki w tym modelu na pewno nie będzie, ale od 1.09 będzie ipla, tvn player, tvp player, iplex, wp.tv i onet.tv w ramach toshiba places. Poza tym w tym momencie jest dostępny Rovi MediaGuide, czyli rozszerzone EPG, które formą przypomina nasz rodzimy filmweb.pl
 

nowiutki

New member
Witam, ja osobiście wybrałbym toshibę, ale w modelu z roku 2012 czyli TL933, po aktualizacji (podobno) ma pojawić się w niej przeglądarka internetowa. Poza tym bardzo udany TV.
Pozdrawiam

TL933 na błyszczącą matrycę więc raczej odpada.

Niech ktoś mi jeszcze to potwierdzi: czy Philips 40PFL5007 obsługuje polskie czcionki w napisach .srt ?
 
Ostatnia edycja:
Do góry