Masz pomysł na proj. do 4 tys. zł? Proszę pomóż.

mampytanko

New member
Szanowni Państwo,
potrzebuję projektora do wyświetlania filmów, ewentualnie sporadycznie wyświetlania obrazu z gry - czyli grania, powiedzmy na PS. Będzie to mój pierwszy projektor, dlatego też nie jestem obeznany ani doświadczony w temacie.

Aktualnie mam na oku dwa projektory:
1. BenQ W1070+ DLP FullHD
2. BenQ MH684, DLP, 1080P

Projektor 2. ma lepszy kontrast (13 000 : 1) w stosunku do 1. (10 000 : 1) oraz więcej lumenów (3 500) w porównaniu do (2 200) - jest natomiast ok. 400 zł droższy.

Proszę o poradę czy wybierane przeze mnie projektory nadają się do wyżej wymienionych celów, czy też powinienem poszukać czegoś innego. Jeśli są ok, to który lepiej wybrać? Czy różnice odczuwane organoleptycznie będą spore?

Dodatkowo nadmienię, że projektory używane będą raczej prawie przy całkowitym zaciemnieniu pomieszczenia, jednak na początku spróbuję korzystać jedynie z dostępnej mi ściany pomalowanej na blado-beżowy kolor - myślę, że jest tak mało 'zakolorowany', że dam radę przesunąć odpowiednio barwy. Z czasem jednak na pewno pomyślę o jakiejś 'szmacie' czy też dedykowanej farbie.

Wszystkie odpowiedzi będą mile widziane, a także odpowiednio wynagrodzone - szczerym uśmiecham.

Z góry serdecznie Państwu dziękuję za poświęcenie czasu i uwagi,
mampytanko
 

drosophilia

Active member
Bez reklam
Witam.

Sprawdziles, czy widzisz "efekt teczy" w przypadku projektoriw DLP?
Jesli nie, to dodam od siebie jeszcze marke Optoma, akyualnie posiadam juz 2 projek tej firmy i jestem, bardzo zadowolony. Za ok 2500 max. masz ju Optome HD141X, bedzie ok. Pozdrawiam
 

mampytanko

New member
Bardzo dziękuję za odpowiedź.

Niestety nie miałem jeszcze okazji sprawdzenia czy występuje u mnie tzw. „efekt tęczy”. Widzę, że ta Optoma ma o wiele lepszy kontrast, a także chyba inne parametry co najmniej zbliżone do przedstawionych przeze mnie Benq. Czy w tym przypadku płacimy tylko i wyłącznie za markę Benq?
 
Do góry