Martwy subpixel na czerwonym ekranie

Forcio

New member
Witam,

jak pisałem w poprzednim temacie odebrałem w sklepie (euro rtv agd w Warszawie) zamówiony wcześniej przez internet Sony 26v4500, obraz jest naprawdę super. Mam jednak martwego subpixela, którego wydać na czerwonym polu. I tu właśnie mam pytanie do Szanownych kolegów jak jest z tym w Waszych telewizorach macie jakieś martwe pixele. Zastanawiam się czy Euro Rtv Agd będzie mi robić jakieś problemy jakbym chciał go wymienić na inny egzemplarz. Duża jest szansa żebym znwou trafił na telewizorek z jakąś wadą? Poza tym zastanawiam się czy w ogóle warto się tym przejmować czy tego nei olać po prostu, jak sądzicie? Dodam, że pixel zobaczyłem dopiero jak uruchomiłem plansze testowe (na swoje nieszczęscie). Proszę o Wasze uwagi i doświadczenia jakieś w podobnej materii :D

Pozdrawiam
 

Robertus64

New member
Bez reklam
Mało który nie ma z LCD , a jak nie ma to może mieć w każdej chwili - taka technologia.Ja bym się tym nie martwił , tym bardziej że tylko jeden.I tak serwis nie uznaje tego jako wadę.
 

motobartcompany

New member
Chyba słabo czytałeś instrukcję.Pisze tam wyraźnie " na ekranie LCD mogą pojawić się lub być widoczne kropeczki:), wynika to z technologi i nie jest usterką"
 

Forcio

New member
Nie no czytałem, jest tam tak napisane i nie przecze ale cholera mam monitor samsunga LCD już prawie 4 lata też na IPS i zero martwych :D. Na poprzednim moim tv LCD też były martwe, ale cholera wiecie jak to jest jak człowiek "wydoi" się w sklepie a potem taki kwiatek :), ale zaczynam też się pomału przyzwyczajać bo przecież nie ma sensu się katować psychiczne przez taką głupotę.
 

Robertus64

New member
Bez reklam
Najlepiej zapomnij o pixelach tylko się ciesz z dobrego tv który posiadasz , ja też kiedyś zaczynałem od szukania - czy mam martwe ?a teraz się z tego śmieje , po jakimś czasie zapomnisz o tym.Mój sąsiad wymieniał chyba ze trzy tv , wydał tylkjo kasę nadarmo na odsyłanie a i tak ma po roku kilka czerwonych.Najlepiej się nie przypatrywac na siłę tylko śledzic akcję na ekranie.
 

Forcio

New member
Dzięki Robertus za dobre słowo :D, faktem jednak jest, że jak go kupiłem to oglądałem normalnie TV i filmy HD i nic nie zobaczyłem, dopiero jak cholera odpaliłem te przeklęte plansze testowe i zobaczyłem tą kropke. Telewizorek w istocie jak wszyscy mówili bardzo bardzo fajny w porównaniu do mojego poprzedniego Samsunga gdzie kontrast był 2000:1 to rzekłbym nawet idealny :). Chyba faktycznie nie ma w sumie czym się przejmować. Dziś musze w końcu zobaczyć czy złapie jakies stacje cyfrowe z PKiN :D
 

Robertus64

New member
Bez reklam
Niektóre pixelki jeżeli nie są wypalone tylko zawieszone mogą w każdej chwili zacząć działać , opisywano takie przypadki ponoć dość częste.
 

Forcio

New member
Tak słyszałem, próbowałem nawet jednym z tych programów oraz bardzo lekki masażyk i nic nie pomogło, ale przestaje się tym przejmować. W sumie to jakie duperel nie ma co się psychicznie zamęczać czymś takim.
 
Do góry