Markowy BD Player czy sieciówka z BD.

Wapilbn

New member
Witam. Zakładam nowy temat ponieważ mam problem z wyborem odtwarzacza BD.

Mianowicie :

Co lepiej wybrać jeśli chodzi o jakość obrazu i dzwięku ?
Czy postawić na jakiś markowy BD Player typu np. Panasonic BD80/85 czy lepiej wybrać player sieciowy z Blu-Ray np. Dune HD Smart B1 ?

Jak wypada w jakości obrazu np. taki DUNE vs Panasonic ? Sigma oferuje lepsza jakość ?
Nie ukrywam ,że przydały by mi się funkcje oferowane przez player sieciowy, ale nie kosztem gorszej jakości obrazu. Zapytam również o upscaling DVD ? DUNE robi to lepiej ?

Pomóżcie proszę.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
znam jakość Panasonica i mogę polecić z czystym sumieniem. Nie znam Dune.
A jaka klasa cenowa ?
 

Wapilbn

New member
Powiem tak : najlepiej chciałbym kupić odtwarzacz tak do 1200 zł. Mam PLAZME Panasa (g20) i brakuje mi dobrego odtwarzacza.
Zastanawiałem się nad Panasonic z racji marki TV.
Ale jestem skłonny zweryfikować plany. Przede wszystkim chodzi mi o dobre skalowanie dvd i jak najlepszą jakosc obrazu z blu-ray.
 

fazer58

Member
Bez reklam
Słowo "markowy" dotyczy raczej droższych modeli,powiedzmy od 3000zł.Tu bardziej pasuje "budżetowy". W tym wypadku obraz będzie bardzo podobny na większości blu-ray.Różnica będzie raczej w dźwięku w połączeniu analogowym. Tutaj z czystym sumieniem mogę polecić Philips BDP 7500 S/B2, dla mnie dźwięk po analogu,zarówno wielokanałowy, jak i stereo jest na tyle dobry,że zrezygnowałem z odtwarzacza CD.
 

Mrówka33

New member
Koledzy własnie temat dobry, też będe kupował odtważacz BD z 3D. Co byście polecili. Czekam na Pioneera BDP-LX54, lub BDP-430. Czy to będzie rozsądny wybór czy raczej płacenie za nowości ?
 

syberka

New member
Osobiście posiadam BD-C6900 samsunga i IcyBox z dyskiem 1T.Wbrew obiegowym opiniom obraz z podłaczonego napedu DVD do Icy jest znakomita.Ten sam materiał puszczony z samsunga i IcyBox jest 100 razy lepszy na tym drugim.Jakośc dźwięku też jest zadowalająca.Szczerze żałuję kupna samsunga gdyż niewiele wniósł do mojego zestawu.
 

darekguma

New member
Bez reklam
Osobiście posiadam BD-C6900 samsunga i IcyBox z dyskiem 1T.Wbrew obiegowym opiniom obraz z podłaczonego napedu DVD do Icy jest znakomita.Ten sam materiał puszczony z samsunga i IcyBox jest 100 razy lepszy na tym drugim.Jakośc dźwięku też jest zadowalająca.Szczerze żałuję kupna samsunga gdyż niewiele wniósł do mojego zestawu.
A co to za napęd który jest podłączony do Icka?
 

darekguma

New member
Bez reklam
Osobiście posiadam BD-C6900 samsunga i IcyBox z dyskiem 1T.Wbrew obiegowym opiniom obraz z podłaczonego napedu DVD do Icy jest znakomita.Ten sam materiał puszczony z samsunga i IcyBox jest 100 razy lepszy na tym drugim.Jakośc dźwięku też jest zadowalająca.Szczerze żałuję kupna samsunga gdyż niewiele wniósł do mojego zestawu.
Możesz coś napisać o mozliwościach multimedialnych Samsunga w porównaniu do Icka, ja również posiadam ten player i rozglądam sie za jakims bd żeby uzupełnić zestaw audio-video. Dzięki.Darek.
 

syberka

New member
Cóż trudna odpowiedź,samsung posiada rozbudowane centrum wybranych serwisów internetowych,ma wbudowane wifi,ale niestety duże problemy z prawidłową obsługą dysków HDD z USB(zbyt niskie wyjście prądowe)dlatego nie widzi nawet dysku 2,5",chyba że podepniemy mu dodatkowe zasilanie.Nie odtwarza tez większości formatów HD,nawet niektóre mkv sprawiają mu problem-i tu kłania się wyższość LG-ten mielil wszystko.Pozostaje jednak niesmak.Nie po to kupuje się BD z 1080p i skalacją obrazu dla tak marnego obrazu jaki prezentuje LG.Może jak ktoś nie miał wczesniej do czynienia z obrazem w pelnym HD chwali LG.Dla mnie to porażka na całej linii,cóż za upscaling do 1080 skoro na DVD widać pixele???Dla mnie Icy to strzał w 1000
 

darekguma

New member
Bez reklam
Cóż trudna odpowiedź,samsung posiada rozbudowane centrum wybranych serwisów internetowych,ma wbudowane wifi,ale niestety duże problemy z prawidłową obsługą dysków HDD z USB(zbyt niskie wyjście prądowe)dlatego nie widzi nawet dysku 2,5",chyba że podepniemy mu dodatkowe zasilanie.Nie odtwarza tez większości formatów HD,nawet niektóre mkv sprawiają mu problem-i tu kłania się wyższość LG-ten mielil wszystko.Pozostaje jednak niesmak.Nie po to kupuje się BD z 1080p i skalacją obrazu dla tak marnego obrazu jaki prezentuje LG.Może jak ktoś nie miał wczesniej do czynienia z obrazem w pelnym HD chwali LG.Dla mnie to porażka na całej linii,cóż za upscaling do 1080 skoro na DVD widać pixele???Dla mnie Icy to strzał w 1000
Dzięki za odp.
 
Do góry